12 Şubat 2019 Salı 14:11

GÜNDEM

Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller

Orta vadede temel hedef olarak, siber güvenlik alanının önemli bir küresel oyuncusu olmayı koyan Biznet Bilişim, 2019 yılına, Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine 4. kez girme başarısı göstererek başladı. Firma ayrıca, en son “Bilişim 500” listesinde, 31 sıra yükselerek, 125. sıraya ulaştı ve yine geçen sene, Hollanda’da Penetra isimli şirketi kurarak kısa sürede somut gelişmeler kaydetti.

Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
Biznet Bilişim Basın Toplantısı Bb Ve Görseller
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim, 2018 değerlendirmelerini, 2019 öngörülerini ve siber güvenliğin gelecekteki trendlerini içeren bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Biznet Genel Müdürü Serdar Yokuş ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu katıldı.

Biznet Bilişim’in, 2000 yılında, kurumların bilgi güvenliği ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla kurulduğunu vurgulayan Genel Müdür Serdar Yokuş; bu süre içinde, IT, OT ve IoT bütünsel siber güvenlik yaklaşımıyla, entegrasyon, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan, 100’e yakın yetkin siber güvenlik uzmanını istihdam eden, 300’den fazla müşterisi olan ve 25’ten fazla üretici ile iş ortaklığı yapan lider siber güvenlik entegratörüne dönüştüklerini ifade etti.

Biznet: Yerli ve milli lider siber güvenlik entegratörü

Konuşmasının devamında, 18 yıllık bu başarı öyküsünün kilometre taşlarına değinen Yokuş, özetle şunları söyledi: “Bu 18 yıl içerisinde, yazılım geliştirme konusunda ciddi yatırımlar yaparak, finans sektörünün kullanmaya başladığı bilgi güvenliği yönetim yazılım ürünü ISMart ve yerel pazarda lider e-imza kütüphanesi Signart ürünlerini geliştirdik. Geçen yıl yeni nesil zafiyet yönetimi çözümü olan Bizzy’yi yerel pazara sunduk ve kısa sürede pek çok referans müşteri elde ettik. Son dört yılda net satış gelirlerini en hızlı artıran 50 teknoloji şirketini belirlemeyi amaçlayan Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine tam 4 kez girmek gibi önemli başarıya imza atarak, sektörde lider siber güvenlik entegratörü konumuna geldik. 2009 yılında İstanbul ofisimizi açtık. Başka ifadeyle Türk ekonomisinin kalbindeki 10. yılımız bu. 2011 bizim için başka önemli yıllardan birisi oldu. Sayın Faruk Eczacıbaşı, şirketimizin yüzde 51’ini satın alarak Biznet’e ortak oldu. Başka bir ifadeyle, siber güvenlik alanının ve Biznet’in geleceğine güvenerek yatırım yaptı. Geçen yıl ise geri kalan hisseleri de satın alarak, şirketimizin yüzde 100’üne sahip oldu.”

Dönüşüm yılı 2018

Konuşmasında kendileri için dönüşüm yılı olan 2018’i de değerlendiren Serdar Yokuş, “Geçen sene, global ve yerel konjonktürdeki tüm dalgalanmalara rağmen, hem önemli bir dönüşüm geçirdik hem de önemli hamleler gerçekleştirdik. Geçen sene, en son “Bilişim 500” listesinde, 31 sıra yükselerek, 125. sıraya ulaşmamız, yerel pazardaki başarımızın da bir göstergesi. 18. kuruluş yılımızı kutladığımız 2018, aynı zamanda Avrupa pazarına adım attığımız; uluslararası büyüme stratejimiz için de önemli bir yıl oldu.” dedi.

Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı ve Türkiye’nin ilk EKS Siber Güvenlik Kampı

Konuşmasının devamında, sosyal sorumluluk yaklaşımlarından ve 2018 yılında hayata geçirdikleri projelerden de bahseden Yokuş, “Güçlü bir sektörel sahiplenme ve sosyal sorumluluk bilincine sahip bir kurumuz. Siber güvenliğin, farklı sektörleri de etkileyen ve tüm endüstri için hayati öneme sahip “Endüstriyel Kontrol Sistemleri” alanını sahiplenmemiz; tam da bu kurumsal algımızla ilgili. Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin daha güvenli işletilmesi için, farklı uzmanlık alanlarının birbirine yakınlaşması, aynı dili konuşması gerekiyor. Geçen sene, işte bu farklı dünyalar arasında köprü kurmak ve sürdürülebilir bir ekosistem oluşması amacıyla, yerli ve yabancı birçok uzmanın katıldığı, Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı başarıyla gerçekleştirdik. Gartner’ın yakın zamanda yayınlanan bir raporunda, “3 yıl içerisinde, güvenli olmayan endüstriyel kontrol sistemleri ve OT altyapıları nedeniyle, çevre ve/veya insanların zarar görmesi” öngörüsü var. Bu veri konuyu çok daha hayati hale getiriyor. Ayrıca sektörümüzün geleceği, insan kaynağı ve yetkinlikte ama dramatik bir şekilde, bu yetkinlikteki eksiklik temel sorunlarımızdan birisi… Bu sadece ülkemizin sorunu değil ayrıca. Tüm dünyada siber güvenlik alanındaki istihdam açığının 2021’de 3,5 milyona ulaşması bekleniyor. Biznet olarak, en güçlü rekabet avantajımızın olduğu alan bu olsa da; biz nitelikli insan kaynağı konusuna sektörel bir sorumluluk ve sosyal fayda açısından bakıyoruz. Bu bakışla, 2018 yazında Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle, Türkiye’nin ilk EKS Siber Güvenlik Kampı’nı düzenledik. Kampımıza katılan birçok arkadaşımız siber güvenlik sektöründe çalışmaya başladı. Biz de kampı başarıyla bitiren bazı arkadaşlarımızı kendi bünyemizde istihdam ettik. Açıkçası her iki projeye de, birer sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz ve gelenekselleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Temel hedef, siber güvenliğin önemli bir küresel oyuncusu olmak

2019’un Biznet’in yılı olacağını özellikle vurgulayan Yokuş, sözlerini şöyle tamamladı: “Biznet Bilişim olarak, orta vadede en temel hedefimiz, alanımızın önemli bir küresel oyuncusu olmak. Avrupa hamlemiz, bunun somut bir adımı. Siber güvenlik sektörü; en hızlı büyüyen sektörler arasında. Ülkemizin geleceği, yüksek katma değerli ve teknoloji yoğun üretimden ve bizzat teknoloji üretmekten ve global pazarlara açılmaktan geçiyor. Şirket olarak bizim de hedefimiz bu. 2018 yılında büyümeye devam ettik, 2019 yılında da yine pazar ortalamasının üzerinde büyüme kaydedeceğimize eminim.

Gartner raporunda yer alan ilk Türk hizmet firması

2018 yılında ayrıca, Operasyonel Teknoloji güvenliği alanında yürüttüğümüz öncü çalışmaların sonuçlarını aldık ve Gartner tarafından yayınlanan “Market Guide for Operational Technology Security 2018” raporunda, “OT Security Services” kategorisinde küresel hizmet firmaları ile aynı listeye girmeyi başardık. Böylelikle Gartner raporunda yer alan ilk Türk hizmet firması olduk.”

Avrupa başarısı ve Penetra

Biznet Bilişim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu ise, 2018 Haziran ayında, sızma testleri başta olmak üzere, siber güvenlik danışmanlık hizmetlerini Hollanda pazarına sunmak için yüzde 100 Biznet sermayeli şirket olan Penetra’yı kurduklarını vurgulayarak; “6 ay gibi kısa bir süre içinde, bir Avrupa bankasını ve siber güvenlik alanında çalışan uluslararası bir STK’yı müşteri portföyümüze kattık. Ayrıca, Hollanda’daki şirketlerin, kamu kurumlarının ve araştırma enstitülerinin beraber çalışarak bilgi paylaşımı yaptığı siber güvenlik kümelenmesi olan Hague Security Delta'nın ilk ve tek Türk üyesi olduk.” dedi.

Terzioğlu konuşmasında, “Secure by design - siber güvenlik mimarisi”; siber güvenlik ekosistemine sundukları katkı, siber güvenlik danışmanlığı gibi, Biznet Bilişim’in ruhunu oluşturan kavramlara vurgu yaparak; IT (Bilgi Teknolojileri), OT (Operasyonel Teknolojileri) ve IoT (Nesnelerin İnterneti) tarafında, hem ürün hem de danışmanlık çözümlerini, bütünleşik bir şekilde, uçtan uça sunabilen, en yetkin yetişmiş insan kaynağına sahip, sektör lideri siber güvenlik entegratörü olduklarını söylemekten gurur duyduğunu ifade etti.

“Secure by design”

Biznet olarak, en önemli stratejilerinden birinin, siber güvenliğe, bütünsel bir mimari tasarım olarak bakmak olduğunu belirten Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biznet olarak tüm pazara, potansiyel ve mevcut müşterilerimize “Secure by design” mesajını vermeye çalışıyoruz. Müşterilerimize her zaman verdiğimiz mesaj şu: Siz en baştan güvenliği düşünerek yazılım, hizmet ve süreçlerinizi tasarlayın ki hem maliyetlerinizde gözle görülür bir azalma sağlayın hem de iş süreçleriniz daha güvenli olsun. Ayrıca Biznet olarak, çözüm sağladığımız ürün gamında, kendi geliştirdiğimiz ürünlerin oranını her geçen gün artırmak temel stratejilerimizden birisi. Ancak bu yolla, Türk siber güvenlik ekosistemine sağlıklı ve etkin bir katkı sağlayabiliriz. Biznet olarak kendimizi, siber güvenlik entegratörü olarak tanımlamanın yanı sıra; ülkemizin en yetkin insan kaynağına sahip siber güvenlik danışmanlık firması olarak da tanımlıyoruz. Çünkü sektörümüzde, ürün ve teknolojinin yanı sıra; hatta belki de bunlardan çok daha önemli olan, bu ürün ve teknolojiye dair bütünleşik bir perspektifle danışmanlık hizmetinin verilmesidir. Biznet Bilişim olarak, yapısal büyüklük ve beklentileri farklı kurumların ihtiyaçlarına rahatlıkla uyarlanabilecek “ölçeklenebilir” hizmetleri ise, Siber Güvenlik Operasyon Merkezimiz (SGOM) üzerinden sağlıyoruz. Bu hizmetler aynı zamanda, Haziran ve Kasım 2013 tarihlerinde Resmî Gazete’de yayımlanan kamu kurumları ve kritik altyapıya sahip sektörlerin siber güvenlik yapılanmasına ilişkin “Siber Olaylara Müdahale Ekibi: SOME” yapılarının, sistemleri izleyebilmelerine ve ilgili sorumluluklarına karşılık geliyor. Merkezimizde, şirketlerin siber güvenlik olaylarını analiz ederek, gerekli olan raporlama, müdahale, destek ve hizmetleri 7/24 sunabiliyoruz. Ayrıca, siber saldırıların engellenmesinde önemli bir altyapı sunan SGOM’ni kendi bünyesinde kurmak isteyen şirketlere danışmanlık hizmeti de sağlıyoruz. Buradaki en önemli nokta, SGOM’ni bir yaşam döngüsü olarak ele almak ve bu döngünün, şirketlerin gereksinimlerine ve tehditlerdeki değişimlere uygun olarak sürekli güncellenmesini ve iyileştirilmesini sağlamak.”

Siber güvenlik 2019 ve gelecek trendleri

Geleceğin siber güvenlik trendlerine de değinen Terzioğlu, çok yakından izledikleri küresel trendleri yerel pazara doğru şekilde uyarlamaya çalıştıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

Biznet Hakkında:

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider siber güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 100’e yakın çalışanıyla 300’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

İlginizi Çekebilir

Kaspersky Lab, İyi Bir Dijital Vatandaş Olmanın Sırlarını Çocuklarla Paylaşıyor

Bu dijital çağda, iyi bir “dijital vatandaş” olmak tüm kullanıcıların yarına sonuç veriyor. “Dijital vatandaş” terimi, sosyal ağların tehlikelerini ve fırsatlarını tanıyan, kendilerini, internet kimlik hırsızlığı, siber zorbalık ve siber suçlardan korumak için en iyi yöntemi uygulayan bireyleri tanımlamak için kullanılıyor. Aynı zamanda daha güvenli bir interneti ve siber-arkadaş olmayı destekliyor. Bu nedenle, Kaspersky Lab uzmanları tüm yetişkinlerin sorunsuz bir dijital yaşama sahip olmaları ve istenmeyen durumlardan kaçınmaları için bu alanda kendilerini; daha da önemlisi, internetin gelecekteki kullanıcıları çocukları eğitmelerini tavsiye ediyor.


23 Nisan’Da En Güzel Hediye Kitap! 23 Nisan Dünya Kitap Günü

23 Nisan’da En Güzel Hediye Kitap!


Hilton İstanbul Bomonti’Den Ramazan Ayına Özel Haftanın 7 Günü 7 Bölgeden 7 Farklı Menü

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti’nin içinde yer alan lezzet tutkunlarının favori restoranı The Globe, Ramazan ayına özel hazırladığı zengin iftar menüleri ile konuklarına tam anlamıyla bir lezzet şöleni sunmaya hazırlanıyor. Haftanın 7 günü 7 farklı menü ile misafirlerini karşılayacak olan The Globe, iftar sofralarını Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden özel olarak getirdiği coğrafi tescilli ürünleri içeren iftariyelikler, Hilton yorumu ile sunulan Osmanlı -Türk mutfağından geleneksel yemekler ve misafirlerini adeta Anadolu’nun dört bir yanında lezzet yolculuğuna çıkaracak yöresel lezzetlerle donatıyor.


Boğazında Nefes Alabilmek İçin Delik Açılan Hastalarda Tedavi Şansı

Nefes borusu darlığı nedeniyle ağız ve burun yoluyla nefes alamayacak duruma gelen hastaların nefes alabilmelerini için takılan trakeostomi kanülleri, sağladığı yararın yanı sıra istenmeyen sağlık sorunlarının da ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sina Ercan, bu durumdan kurtulmanın mümkün olmasına karşın birçok hastanın doğru değerlendirilmediği için hayatlarını bu şekilde sürdürmeye devam ettiklerini söyledi. Hastaların böyle yaşamaya mahkûm olmadıklarını bilmeleri gerektiğini belirterek tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.


Genleriniz Besin Seçiminizi Etkiliyor Mu

Sabri Ülker Vakfı kurulduğu 2009 yılından bugüne, gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak, topluma bu konulardaki en doğru, güncel ve bilimsel bilgiyi aktarmak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf bu çerçevede hayata geçirdiği Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk dijital bilimsel bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile sağlık ve beslenmeyle ilgili gündemdeki konuları, bilimsel ve en güncel bilgileri tarafsız bir yorum ve anlaşılır bir dille kamuoyuna aktarıyor. Sabri Ülker Vakfı, Bilim Bunu Konuşuyor’da genlerimizin besin tüketimi ve besin öğelerinin kullanımı üzerine etkilerini masaya yatırıyor.


Etiketler: siber, güvenlik, Biznet, olarak, 2018

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.