27 Haziran 2019 Perşembe 12:40

GÜNDEM

Biznet Biznet, “Eks & Iot Siber Güvenlik Kampı 2019”U Tamamladı.

Biznet Bilişim, tüm dünyadaki siber güvenlik istihdam açığına,

Biznet  Biznet, “Eks & Iot Siber Güvenlik Kampı 2019”U Tamamladı.
Biznet  Biznet, “Eks & Iot Siber Güvenlik Kampı 2019”U Tamamladı.
Biznet  Biznet, “Eks & Iot Siber Güvenlik Kampı 2019”U Tamamladı.
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

düzenlediği “Siber Güvenlik Kampı” ile dikkat çekti!

Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim’in, sosyal sorumluluk misyonu kapsamında düzenlediği “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı, 15 üniversiteden genç siber güvenlik uzman adayı 23 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Hayati öneme sahip “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri)” ve “Nesnelerin İnterneti (IoT)” alanlarında verilen eğitim ve uygulamalara Biznet Bilişim’den 10 uzman destek verdi.

Son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sektörel sahiplenme içerikli etkinlik ve projelerle dikkat çeken Biznet Bilişim, “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı 2019”u, 19-22 Haziran tarihlerinde Sakarya Üniversitesi yerleşkesindeki Siber Güvenlik laboratuvarında gerçekleşti.

Siber güvenlik alanında global olarak var olan yetişmiş insan kaynağı açığına dikkat çekmek ana amacıyla, bu sene ikincisi düzenlenen kampa, firmanın 15 farklı iş ortağı destek verdi. Kampa, hem üniversite hem sivil toplum kuruluşları hem de siber güvenlik alanındaki üretici firmaların destek vermesi, bu alandaki ekosisteminin gelişimine de katkı sunuyor.

Checkpoint ve Forcepoint sponsorluğu ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi (Siber Küme) desteğiyle, gerçekleştirilen “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı 2019”a; Cyberstruggle, ISACA İstanbul Chapter, ISTEC (IoT Security Test and Evaluation Center), Elder, Gazbir, ICC (Industrial Cybersecurity Center), Sau Siber, Siber Takvim, Solarbaba ekosistem partneri ve Vestel ve Togi Teknoloji içerik partneri oldu. Kampa Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. İbrahim Özçelik ve Ar. Gör. Kevser Ovaz Akpınar, Vestel’den IoT Güvenliği Mimarı Oğuzhan Yavuz, Togitek’ten Tolga Baykal ve Biznet Bilişim uzmanları eğitmen olarak katıldılar.

Gençlere yatırım sektörün gelişimine katkı sağlıyor.

Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu, düzenledikleri “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı”nın, bu temada düzenlenen Türkiye’nin ilk kampı olma özelliğine dikkat çekerek; “EKS & IoT Kampı’nda, öğrenciler teknik bilgilerin yanı sıra gerçek hayatta karşılaşılmış senaryoları görme imkanı da buldular. Geçen sene EKS kampı olarak başlayan kampımız bu sene, teknolojinin gelişimine paralel olarak, IoT’yi (Internet of Things / Nesnelerin interneti) de ekleyerek kapsamını genişletti. Kampımızı geleneksel hale getirmek stratejik kararlarımızdan birisi.” dedi.

Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. İbrahim Özçelik ise, üniversite-özel sektör işbirliğinin somut projeler üzerinden yürümesi ve sahiplendiği kavramlar olmasının önemine dikkat çekerek; “Kampımız, ‘tüm dünyada yaşanan nitelikli işgücü eksiğine dikkat çekmek ve giderilmesine katkı sağlamak’, ‘üniversite öğrencilerinin bu alanda gelişimlerine destek olmak’, ‘üniversite, kamu kurumları, STK’lar ve özel sektör birlikteliği kapsamında model olacak bir farkındalık oluşturmak’ ve ‘konunun yalnızca ulusal değil uluslararası platformlarda da farkındalığını artırmak’ gibi temel amaçlara sahip. Biznet Bilişim işbirliğinde geçen sene başlayan kampımız bu yıl da oldukça verimli geçti. Projeye destek veren tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunarım.” dedi.

Savunma Sanayi Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik ise, Siber Güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde kurulan ve kamu, özel sektör ile akademiyi bir araya getiren Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi (Siber Küme) için bu tarz etkinlikleri desteklemenin öneminden bahsedilerek; Türkiye’de EKS & IoT özelinde yapılan çalışmaların son derece değerli olduğunu ve bu kapsamda sektöre insan kaynağı yetiştirmenin, Ulusal Siber Güvenlik Ekosistemi açısından büyük faydalar yaratacağını vurguladı.

Yarışma ve ödüller

Kampın son günü düzenlenen “CTF/ Capture The Flag” yarışmasında ilk üçe giren gruplar Vatan Bilgisayar’dan hediye çeki kazandılar. Ayrıca kampa katılan öğrenciler, HP yazıcı, Logitech kablosuz klavye, Sony kablosuz kulaklık ve Vestel kulaklık gibi hediyeler kazandılar.

Biznet Hakkında:

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider siber güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 80’in üzerindeki çalışanıyla 250’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

Ekrem Acar

0 216 470 93 43

İlginizi Çekebilir

Colorado Ruhu İle Tasarlanan Hemıngton Aspen Koleksiyonu

Dünyanın en özel coğrafyalarından, özenle seçilen saf elyaflarla koleksiyonlarına hayat veren smart casual erkek giyim markası Hemington, Colorado’nun Aspen bölgesinin doğal güzelliğinden ve mirasından esinlenerek hazırladığı Capsule Aspen Koleksiyonu ile


Koah Ülkemizde Ciddi Bir Tehditken Termik Santrallere Ek Süre Verilmemeli Tüsad Basın Açıklaması

40 YAŞ ÜZERİNDEKİ HER 7 KİŞİDEN BİRİNİN KOAH OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEN


Martin Scorsese’Nin Robert De Niro, Al Pacino Ve Joe Pesci’Yi Bir Araya Getirdiği Filmi The Irıshman’Den Yeni Fragman!

Fragmanı izlemek için tıklayın


Sabancı Vakfı Dördüncü Kısa Film Yarışması Başvuruları 22 Kasım’Da Sona Eriyor

-SABANCI VAKFI DÖRDÜNCÜ KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURULARI 22 KASIM’DA SONA ERİYOR


Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi Başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi Başladı!


Etiketler: Siber, Güvenlik, Biznet, Bilişim, dikkat

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.