22 Ekim 2019 Salı 15:09

GÜNDEM

Biznet Biznet’Ten, Kritik Altyapıların Siber Güvenliği

Biznet Bilişim’in, IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran, Abu Dabi’de düzenlenen uluslararası HITB CyberWeek etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.

Biznet  Biznet’Ten, Kritik Altyapıların Siber Güvenliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Biznet Bilişim, Abu Dabi’de düzenlenen uluslararası HITB CyberWeek etkinliğine katıldı. Etkinlikte Biznet’i temsil eden IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran, “Akıllı Şebekelerde Enerji Hattı Üzerinden Veri İletimi Güvenliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca, kritik altyapılar siber güvenliği konusunda öncü hizmetleri ile tanınan Biznet Bilişim, geçen sene ülkemizde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri) Siber Güvenlik Konferansı”nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştiriyor.

Akıllı şebekeler, enerji tesisleri, ulaşım, haberleşme sistemleri, nükleer santraller, nesnelerin interneti, gömülü sistemler gibi kritik sistem ve altyapıların güvenliği konusunda farkındalığı artırmayı öncelikleri arasında konumlandıran, Türk siber güvenlik sektörünün yaklaşık 20 yıllık yerli siber güvenlik firması Biznet Bilişim, Abu Dabi’de düzenlenen uluslararası HITB CyberWeek etkinliğine katıldı.

Birçok hükümet akıllı şebekeleri teşvik ediyor

Yüksek maliyetli anlarda tüketimi en aza indirme

Elektrik üretiminin borsaya benzediğini vurgulayan Kayran, şunları söyledi: “Genelde elektrik fiyatları taleple birlikte artar. Akıllı şebeke enerji yönetimi hizmetleri, tüketicilere mevcut tüketim ve enerji fiyatları hakkında bilgi vererek, yüksek maliyetli ve yoğun talep sürelerinde tüketimi en aza indirmeye yardımcı olur. Bunu sağlayan şebeke mimarisi ayrıca, enerji tüketimini ve işletmeler için ortalama maliyeti tahmin edebilme amacıyla enerji yönetimi yazılımıyla birleştirilmiştir.”

Saha memurlarına ihtiyaç kalmıyor

Akıllı sayaçlardan ve güvenliğinden bahsederek konuşmasını tamamlayan Biznet IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran, akıllı sayaçlarda, elektrik hırsızlığını tespit edebilmenin, uzaktan izleme, faturalandırma, kapatma gibi hizmetlerin alınabildiğini, dolayısıyla sahadaki sayaçları okumak için bir memura gerek olmadığını vurguladı.

Ayrıca akıllı şebekelerde kullanılan haberleşme protokollerinin ve akıllı sayaçların şebekeler için yeni bir saldırı yüzeyi oluşturduğuna dikkat çeken Kayran, akıllı şebeke altyapılarına yapılabilecek saldırılarla elektrik kullanımı sahteciliği gibi doğrudan maliyet odaklı zararlar yaşanılabileceğini vurguladı.

EKS Siber Güvenlik Konferansı 13 Kasım’da

Kritik altyapılar siber güvenliği konusunda en yetkin siber güvenlik firması olan Biznet Bilişim, geçen sene ülkemizde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri) Siber Güvenlik Konferansı"nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştiriyor. “Savunmanın Gücü” temalı konferansın ana konuşmacısı; kariyerini kritik altyapıların siber güvenliğine adamış, “EnergySec US” Kurucu Başkanı ve “Endüstriyel Siber Güvenlik Merkezi” Koordinatörü Patrick C Miller.

Biznet Hakkında

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Üç kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 80’in üzerindeki çalışanıyla 250’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

İlginizi Çekebilir

Çocuk Kulübü Üyelerine Kral Şakir Aktivite Kitabı Hediye

Atasun Optik, Grafi 2000 ile Cartoon Network iş birliği kapsamında sömestr tatiline özel olarak tasarladığı Kral Şakir aktivite kitabını Çocuk Kulübü üyelerine hediye ediyor. 17 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Atasun Optik noktalarına uğrayan Çocuk Kulübü üyesi herkes aktivite kitabının sahibi oluyor.


Rosalía’Nın Yeni Şarkısı “Juro Que” Yayınlandı!

ROSALíA’NIN YENİ ŞARKISI “JURO QUE” YAYINLANDI!


Yüzer Nükleer Enerji Santralinden Chukotka Ağına İlk 10 Milyon Kwh Elektrik Gücü Sağlandı

YÜZER NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNDEN, CHUKOTKA AĞINA İLK 10 MİLYON KWH ELEKTRİK GÜCÜ SAĞLANDI


Vakıfbank, Maribor'u Rahat Geçti

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki dördüncü maçında Nova KBM Branik Maribor'u 25-15, 25-11 ve 25-10'luk setlerle 3-0 mağlup etti. Gruptaki üçüncü galibiyetini alan sarı-siyahlılar, beşinci maçta İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci'yle 5 Şubat Çarşamba günü deplasmanda karşılaşacak.


; Ocağın Son Haftası Filmbox’Da Yıldız Yağmuru Yaşanacak

Dünya Yıldızları 21:30’da TV’lerinizde Parlayacak


Etiketler: Biznet, siber, Bilişim, güvenlik, Güvenlik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.