20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:06

GÜNDEM

Biznet, Genç Siber Güvenlik Uzman Adaylarını Arıyor

Biznet hakkında

Biznet, Genç Siber Güvenlik Uzman Adaylarını Arıyor
Biznet, Genç Siber Güvenlik Uzman Adaylarını Arıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim, hem siber güvenliğin tüm ulusal endüstri için hayati öneme sahip “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri)” alanını sahiplenmek hem de IoT (Nesnelerin İnterneti) alanındaki nitelikli eleman yetiştirilmesine destek olmak için “EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı 2019”u düzenliyor.

Son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sektörel sahiplenme içerikli etkinlik ve projelerle dikkat çeken Biznet Bilişim, geçen sene ilkini gerçekleştirdiği EKS & IoT Siber Güvenlik Kampı’nı, bu yıl 19 - 22 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Sakarya Üniversitesi işbirliği ve Forcepoint ile Check Point’in sponsorluğunda düzenlenen üniversite kampusunda gerçekleştirilecek 4 gün sürecek kampa, Siber Küme, Elder, Gazbir, Solar Baba ve CCI kurumlarının ekosistem partneri, Vestel, Togi Teknoloji’nin içerik partneri olduğu belirtildi. Kampa Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. İbrahim Özçelik, Vestel’den IoT Güvenliği Mimarı Oğuzhan Yavuz, Togitek’ten Tolga Baykal ve Biznet Bilişim uzmanları eğitmen olarak katılacaklar.

Biznet IoT Güvenlik Hizmetleri Ekip Lideri Fatih Kayran proje ile ilgili olarak “EKS ve IoT Güvenliği temasında Türkiye’de yapılan ilk kamp olma özelliği taşıyan “EKS & IoT Kampı 2019”da, öğrenciler teknik bilgilerin yanı sıra gerçek hayatta karşılaşılmış senaryoları görme imkanı da bulacaklar. Son gün Capture the Flag (Bayrağı Yakala) Yarışması yapılacak. Geçen sene EKS kampı olarak başlayan kamp bu sene teknolojinin gelişimine paralel olarak IoT (Internet of Things / Nesnelerin interneti) alanını da ekleyerek kapsamını genişletti. Kamp, “Nitelikli işgücü eksiğinin giderilmesine katkı sağlamak”, “üniversite öğrencilerinin bu alanda gelişimlerine destek olmak”, “üniversite, kamu kurumları, STK’lar ve özel sektör birlikteliği kapsamında, model olacak bir etkinlikle farkındalık oluşturmak” ve “konunun yalnızca ulusal değil uluslararası platformlarda da farkındalığını artırmak” gibi temel amaçlara sahip.“ dedi.

EKS & IoT Kampının ilk günü olan 19 Haziran’da, EKS 101, Uygulamalı PLC ve HMI Programlama, Endüstriyel Protokoller ve EKS altyapılarında Anomali Tespiti konularında Sakarya Üniversitesi’nin sunumu ve ek olarak akşamları laboratuvarlar gerçekleştirilecek. 2. gün, Biznet tarafından, EKS güvenliği, kritik altyapılarda tehdit istihbaratı, kritik altyapılarda açık kaynak kodlu yazılımların entegre kullanımı, endüstriyel dijital adli bilişim ve olay yönetimi eğitimleri verilip akşam da laboratuvar çalışmaları düzenlenecek. Etkinliğin 3. günü olan 21 Haziran’da ise, Togitek tarafından Donanım 101 eğitimi verildikten sonra IoT güvenliği, kritik altyapılarda web / mobil uygulama güvenliği konuları işlenecek. Vestel konu sunumu ve akşam laboratuvarları ile gün sona erecek. Etkinliğin dördüncü ve son günü olan 22 Haziran’da ise, EKS & IoT Kamp sırasında “Capture the Flag” siber güvenlik yarışması organize edilecek."

Konu ile ilgili tüm üniversite öğrencileri www.kamp.eksguvenligi.org sitesinden başvurularını yapabilecekler. Giriş sınavı ve değerlendirme sonuçları Biznet Bilişim’in sosyal medya kanalları üzerinden duyurulacak.

Biznet Hakkında:

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider siber güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 80’in üzerindeki çalışanıyla 250’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Üç kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 80’in üzerindeki çalışanıyla 250’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’De İlk Kez “Kent Ve Çocuk Yüksek Lisans Programı” Açılıyor

“TÜRKİYE NÜFUSUNUN YÜZDE 28,7’Sİ ÇOCUK”


Atasay Kamer “5 Yıl İçinde Almanya’Da 60 Mağaza”

Dört nesildir mücevher sektöründeki tecrübesini global trendler eşliğinde birçok coğrafyaya taşıyan Atasay, Almanya’daki ilk mağazasını Eylül ayında açacağını duyurdu. 82 yıllık mücevher sektörü tecrübesinin gücüyle, dünya markası olma yolundaki serüvenini, Orta Doğu’dan sonra Avrupa’ya taşıyacak olan Atasay,önümüzdeki 5 yıl içerisinde Almanya’da 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Avrupa yolculuğuna Almanya ile başlayacak Atasay’ın Almanya’dan sonraki durağı Fransa ve İngiltere pazarları olacak.


F 35’Lere Parça Üreten Fabrika Siber Saldırıya Uğradı, Üretim Durdu

SİBER SALDIRI ÜRETİMİ DURDURDU, ÇALIŞANLAR EVE GÖNDERİLDİ


Omurga Sağlığını Korumanın Yolları

Duruş bozukluğu kız çocuklarında daha çok görülüyor


Real Value Gerçek Değer 26 Aralık Çarşamba Akşamı Zorlu Psm Amfi’De!

Zorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 çerçevesinde İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen sürdürülebilirlik temalı film gösterimlerini desteklemeyi sürdürüyor. Sosyal girişimcilerin gezegene ve insanlara odaklanarak kendi toplumlarında nasıl uzun vadeli sürdürülebilir değerler yarattıklarını anlatan Real Value (Gerçek Değer) filmi, 26 Haziran Çarşamba akşamı, saat 19.30’da Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz izlenebilecek.


Etiketler: Biznet, Bilişim, Güvenlik, olan, siber

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.