29 Nisan 2019 Pazartesi 15:29

GÜNDEM

Biznet "Hsd Üyesi Bir Avrupalı Biznet"

Biznet, Avrupa yatırımı Penetra deneyimini, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen etkinlikte anlattı.

Biznet
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Biznet’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Penetra Genel Müdürü Hakan Terzioğlu, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği, “Hollanda’da Yatırım ve BT” seminerinde, firmanın Avrupa yatırımıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu tarafından da örnek gösterilen

Penetra, pazara giriş yaptıktan kısa süre sonra iki Avrupa bankası ve bir de STK ile anlaşma imzaladı.

Geçen sene Haziran ayında, “Avrupa’nın dijital geçidi” kabul edilen Hollanda’da, Penetra ismiyle yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket kurarak Avrupa pazarına açılan Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim; 1 yıl içinde önemli bir başarı göstererek, iki Avrupa bankası ve bir de sivil toplum kuruluşunu müşteri portföyüne kattı.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği, “Hollanda’da Yatırım ve BT” seminerine katılan Biznet Bilişim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Penetra Genel Müdürü Hakan Terzioğlu, Biznet’in Avrupa’da neden ilk olarak Hollanda’da yatırım yaptığını anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Sözlerine, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve NFIA’e (Hollanda Yabancı Yatırım Ajansı) vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek başlayan Terzioğlu, konuşmasında, “Biznet’in 18 yıllık siber güvenlik tecrübesi”, “yatırım için Hollanda’yı seçme nedenleri ve yatırımın karar ve gerçekleşme süreci”, “Penetra’nın HSD (Hague Security Delta) üyeliği” ve “siber güvenlik alanında yaşanan zorluklar, tehditler ve finansal veriler” gibi konularda değerlendirmelerde bulundu.

Hızlı global büyüme ve yetişmiş insan kaynağı açığı

Gartner araştırma sonuçlarına göre, şu anda dünyadaki siber güvenlik pazarının 100 milyar doların üstünde olduğunu ve bu tutarın 2023’te 175 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini vurgulayan Terzioğlu; “Böylesi hızlı büyüyen ve geleceğin en önemli alanlarından birisi olacak siber güvenlikte elbette tüm sektörlerde olduğu gibi önemli zorluklar yaşanıyor. Bu zorluklar arasında en önemlisi, yetişmiş insan kaynağında giderek artan açık. Birçok araştırmacı ve kurumun hemfikir olduğu konu, tüm dünyada istihdam açığının, yakın bir zamanda 3 - 3,5 milyona ulaşacağıdır.” dedi.

Neden Hollanda?

“Avrupa’nın dijital geçidi” olarak nitelenen Hollanda’yı Avrupa yatırımlarının başlangıç ülkesi olarak seçtiklerini vurgulayan Terzioğlu, bu kararlarında Hollanda’nın taşıdığı “siber güvenlik sektöründe kamu – üniversite - sanayi üçlü sarmalının yetkinliği”, “uygun uluslararası iş iklimi ve güçlü uluslararası bağlar”, “üst düzey yenilikçi ortam”, “olgun pazar yapısı” ve “organize ve odaklı iş dünyası” gibi nedenlerin olduğunun altını çizdi.

Avrupa ile karşılıklı etkileşim

Terzioğlu, Biznet olarak Hollanda ve Avrupa yatırımlarının iki temel hedefi olduğunu vurgulayarak; “Bunlardan birisi alanımızdaki yenilikleri ve trendleri daha yakından takip edebilmek ve işbirliği; diğeri ise Türkiye’nin gelişmiş finans sektöründe edindiğimiz 18 yıllık deneyimi paylaşmaktır. Başka bir ifadeyle karşılıklı etkileşimdir.” dedi.

HSD, Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesi

The Hague Security Delta’nın (HSD) ve bu oluşuma üye olmanın önemine değinen Terzioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “HSD, Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesidir. HSD Kampüsü’nde 50’den fazla şirket bulunurken, oluşumun da 270’den fazla üyesi var. Yenilikçi güvenlik çözümlerini yaratmak için kamu - özel sektör işbirliği tüm dünyaya örnek olacak düzeyde. Diğer uluslararası güvenlik bölgeleri ve Avrupalı enstitülerle güçlü bağları var. Bunlar Biznet olarak bizim için çok önemli değerler.”

Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü

Konuşmasının sonunda Biznet Bilişim ve Penetra şirketi hakkında da bilgiler veren Terzioğlu sözlerini söyle tamamladı: “Biznet Bilişim olarak, 100’e yakın yetkin siber güvenlik uzmanıyla, sektörünün en yetkin yetişmiş insan kaynağına sahip, 25’ten fazla teknoloji iş ortağı bulunan, 70’ten fazla ürün ve 30’dan fazla hizmet sunan ve 300’den fazla müşteriye hizmet veren, Türkiye’nin siber güvenlik alanında kurumsallaşmış, 18 yıllık lider firması olduğumuzu söylemekten her zaman gurur duyuyoruz. Henüz 1 yılı tamamlamadığımız Avrupa pazarında, iki banka ve bir STK ile sözleşme imzalama başarısını göstermek gerçekten çok sevindirici ama konunun daha önemli boyutu, sağladığımız siber güvenlik hizmetlerinin uluslararası seviyede kabul görmesi başarısıdır. Bu gelişme, yüzde 100 Türk sermayeli bir firmanın, katma değeri yüksek hizmetler sunarak global pazarlarda rüştünü ispatlamasıdır.”

Biznet Hakkında:

2000 yılında kurulan Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider siber güvenlik entegratörüdür. BT, OT ve IoT alanlarının güvenliğinde bütünsel bir yaklaşıma sahip olan şirketin tüm hisseleri Mayıs 2018’de Faruk Eczacıbaşı tarafından satın alındı. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 90’nin üzerindeki çalışanıyla 300’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

İlginizi Çekebilir

Video Lagu Desıgn Ünlü İsimler Tasarımla Buluştu

LAGU 4 ARALIK DAVET-


Tütün Ürünleri Diş Etine Zarar Veriyor!

“Sigara içenlerde diş eti hastalığı görülme oranı, içmeyenlere göre 4 kat daha fazla izlenmektedir. Diğer tütün ürünlerin de; diş eti ve çevre dokular üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğu bilinmelidir” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Periodontoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Süheyla Kaya, açıkladı.


Emlak Termal Kent Yalova Demirdöküm Nitromix İle Isınacak

DemirDöküm konut projelerinde ilk tercih olmaya devam ediyor


Betek Sektörünün En Beğenilen Şirketi Seçildi

İş dünyasının patronları belirledi


Tpf Heyeti, Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’Nu Ziyaret Etti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. Perakende sektöründe beklenen yeni yasal düzenlemeyle ilgili gündemlerin görüşüldüğü toplantıda, TPF Başkanı Ömer Düzgün yeni Perakende Yasası ile ilgili yerel zincirlerin beklentilerini aktardı.


Etiketler: Hollanda, güvenlik, Avrupa, siber, Biznet

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.