8 Ağustos 2019 Perşembe 18:04

GÜNDEM

Biznet Ve Securrent'ten Siber Güvenlikte Yılın Birleşmesi

Ülkemizin lider siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim (Biznet Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık) ile Securrent (SR Bilişim Yönetim Hizmetleri) firmaları; Türkiye’nin lider siber güvenlik platformunu oluşturmak amacıyla, “FTA Bilişim Hizmetleri” şirketi çatısı altında birleşmek için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulundu. Yapılan açıklamada, birleşik yapıya Taxim Capital’in de (Taxim Capital Özel Sermaye Fonu) dahil olduğu belirtildi.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Açıklamada, Biznet Bilişim ve Securrent firmalarının bu birleşmeyle, Türkiye siber güvenlik sektöründe, danışmanlık, servis, denetim, ürün entegrasyonu ve teknik destek alanlarında, uçtan uca bütünleşik çözümlerini çok daha yetkin bir şekilde sunacağı belirtildi. Birleşme sayesinde, iki şirketin Türkiye’deki lider konumlarının çok daha güçlü bir liderlik çıkartacağı ve global arenaya çok daha güçlü bir yapıyla çıkılacağı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, her iki firmanın var olan Avrupa ve Ortadoğu’daki yapılanmalarının güçlendirilip; uluslararası pazarlardaki satış ve hizmet gücünün artırılmasının planlandığı belirtildi.

Birleşmeyle, hem Türkiye’de hem de global pazarlarda şirket satın alımlarıyla büyüme hızının artırılmasının da hedeflendiği ifade edilerek; yeni yapının, tecrübeli ve vizyoner yönetim, güçlü sermaye yapısı ve yetkin insan kaynağıyla, siber güvenlik uzman ve yöneticilerinin en çok çalışmak isteyeceği firma olacağına duyulan inancın da altı çizildi.

Biznet Bilişim hakkında

2000 yılında kurulan ve çoğunluk hisseleri sahibi Faruk Eczacıbaşı ve Turgut Gürsoy’un ortak olduğu Biznet Bilişim, siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan lider siber güvenlik entegratörüdür. Bilgi teknolojileri, Operasyonel Teknolojiler ve Nesnelerin İnterneti alanlarındaki güvenliği bütünsel bir yaklaşımla konumlandırmaktır. Gartner’ın OT güvenliği üzerine yayımladığı raporda yer alan ilk Türk hizmet şirketi olan Biznet Bilişim, ayrıca Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC) tarafından verilen akreditasyonlarla Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı denetimleri yapmaya yetkili ilk Türk firmasıdır. Dört kez Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye listesine girmeye hak kazanan şirket, İstanbul ve Ankara ofislerinde 80’in üzerindeki çalışanıyla 250’den fazla müşteriye hizmet veriyor. Biznet Bilişim, 2018’de Hollanda’da açtığı ofisiyle Avrupa’daki müşterilerine de hizmet vermeye başladı.

Securrent hakkında

Aret Kıllıoğlu tarafından 2009 yılında kurulmuş olan Securrent, yüksek teknik yetkinliğe sahip ekibiyle özellikle finans, telekom ve e-ticaret sektörlerinde sağladığı çözümlerle müşterilerine katma değerli siber güvenlik çözümleri, kurulum, destek ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Şirket, Dünya’nın bu alanda önde gelen çözüm sağlayıcıları tarafından Türkiye’nin en iyi ürün uygulama ve destek sağlayıcısı seçilmiştir. Securrent’in İstanbul ve Dubai’de ofisleri bulunmaktadır.

Taxim Capital hakkında

Taxim Capital, Türkiye’nin orta ölçekli ve potansiyel sahibi şirketlerine ve onların vizyoner girişimcilerine büyüme sermayesi sağlayarak ortak olmayı hedefleyen bir özel sermaye yatırım fonudur. Fonun yatırımcıları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Türkiye Büyüme ve İnovasyon Fonu (TGIF), Almanya Yatırım Kurumu (DEG) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) gibi kurumsal yatırımcılar bulunmaktadır. Fon yakın geçmişte Big Chefs Café Brasserie, Netcad Yazılım, Suwen İç Giyim ve Alke Sağlık Ürünleri’ne ortak olmuş, gerekli onaylar alındığı takdirde yeni ortaklığını Biznet Bilişim ve Securrent’le yapmayı planlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bazıları İçin Karantina Bir Ömür Sürüyor

Bazıları için karantina bir ömür sürüyor


Sutakı Fotoğraflı Sunexpress’Ten İlk Uçuşlara Özel

Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamaların kaldırılmasının ardından 1 Haziran itibarıyla iç hat uçuşlarına yeniden başlayan SunExpress, ana merkezi Antalya’dan ve aktarma merkezi İzmir’den operasyon düzenleyen ilk havayolu oldu. Havayolu, ilk uçuşarına özel pistte su takı seremonisi düzenledi.


Enfeksiyonun Yayılmasını Engelledi...

Mehmet Emin Balcı


Trump Avm Yüksek Hijyen Önlemleriyle Açıldı Yeni Görseller

Trump Alışveriş Merkezi, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVİD-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini almış olarak 1 Haziran’da kapılarını açtı.


Mapfre Sigorta’Da Üst Düzey İki Yeni Atama

Türkiye sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden MAPFRE Sigorta’da önemli görev değişiklikleri yaşandı. MAPFRE Sigorta Operasyonlar Direktörlüğüne Berna Öztin Tören, İnsan ve Organizasyon Direktörlüğüne ise Elif Özgür atandı.


Etiketler: Türkiye, Biznet, Bilişim, Securrent, siber

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.