31 Aralık 2017 Pazar 02:06

BLOG

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

Blogger Forumu Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Robotlar Blog Yazarlığı Yapabilecek


Blog yazarları 2017 yılının son haftasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Blogger Forumu’nda bir araya geldi. BAU Yazılım ve Bilişim Kulübü ve Wissen Akademie tarafından organize edilen etkinliğe katılan sinema eleştirmeni blog yazarı Murat Tolga Şen, Dünyayı Kurtaran Adam hakkında içerik ararken, Türkçe içerik bulamayıp, Fransızca kaynaklardan karşılaşınca, Türkçe içerik üretmek amacıyla Öteki Sinema'yı kurmuş. Hobi olarak başladığı bu blog yazarlığı zamanla profesyonel iş hayatı haline gelmiş. Bloglar için önemli olanın sürdürülebilirlik olduğuna inandığını belirtti.

İnşaat Mühendisliğini Bırakıp Blog Yazarı Oldu


Asıl işi pazarlama blog yazarı Bahar Anahmias, gelecekte bir adım öne çıkabilme amacıyla herkesin dijital kimliğine dikkat etmesi gerektiğini ve bu kimliği geliştirmek için blog yazarlığının uygun olduğunu söyledi. Ekşi Sözlük ilk nesil yazarlarından olan ve orada film önerileri veren Murat Kızılca da Öteki Sinema'da yazıyor. İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Kızılca için sinema her zaman çok önemli bir hobi olmuş. Öteki Sinema'ya gelince daha ciddi eleştiriler yazmaya başlayan Murat Kızılca, eleştirmenliğin yazdıkça daha da iyileştiğini vurguluyor.

Küratörlük Yaparak Blog Yazarı Olunabilir


Mesleği Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Danışmanlığı olan blog yazarı Osman Bolat, birçok kişinin İstanbul hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığını fark etmiş. İstanbul İstanbul Olalı adlı bloğunda İstanbul ile ilgili ilginç bilgileri paylaşıyor. İnsanlık tarihi ve etimoloji konularına karşı özel ilgisi var. İsteyen herkesin blog yazarı olabileceğine inanan Bolat, içerik üretmede sıkıntısı olanların küratörlük yaparak var olan yazıları derleyebileceğini düşünüyor.

İnsan Zihninin Kopyalanmasına Çok Uzak Değiliz


Blog yazarları son oturumda blogların geleceğini konuştu. Robotların gelecekte hayatımızı kolaylaştıracağına ve insana önemli işleri için daha çok vakit kazandıracağını düşünüyorlar. Teknoloji konularında blog yazarlığı yapan bilgisayar mühendisliği öğrencisi Çağan Kuyucu, gelecekle ilgili ütopyasının insan zihninin kopyalanması olduğunu söyledi. Siber güvenlikle ilgili sorunlara değinen blog yazarı Osman Bolat, başka ülkelere yapılan siber saldırıların medyada pozitif bir dille yansıtılmasının doğru bulmadığını çünkü masum insanların bu saldırılardan etkilendiğini söyledi. Robotların gelecekle ilgili olarak distopik bir şekilde sunulmasının fantastik edebiyat ve Amerikan sinema ile ilgili olduğunu söyleyen blog yazarları tüm insanlık için güzel bir gelecek dilediler.

İlginizi Çekebilir

Basın Bülteni: Corendon Aırlınes 23 Nisan’Da Çocukları Pilot Yaptı!

CORENDON AIRLINES 23 NİSAN’DA ÇOCUKLARI PİLOT YAPTI!


İzev’Li Gençler Zihinlerdeki Duvarı Yıkıyor!

İZEV’Lİ GENÇLER ZİHİNLERDEKİ DUVARI YIKIYOR!


L’Oréal Türkiye; Sürdürülebilir Markalar Konferansı’Nda “Dünyanın Bilime, Bilimin Kadınlara İhtiyacı Var” Dedi.

Sürdürülebilir Markalar Konferansı; marka, inovasyon ve sürdürülebilirlik liderlerini ortak bir platformda buluşturmak ve geleceği şekillendirmek için 18-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Abdülmecid Efendi Köşkü’Nde ‘Çiniden Şifa Tasları’ Sergisi

Değerli Basın Mensubu,


Head&Shoulders, Eurocup Şampiyonu Darüşşafaka’Nın Büyük Başarısını Kutladı!

“Kazanmak Kafada Başlar” dediler Şampiyon Oldular!


Etiketler: blog, Blog, yazarı, için, ilgili

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.