19 Haziran 2019 Çarşamba 10:53

GÜNDEM

Borusan Otomotiv Motorsport 2019 Türkiye Pist Şampiyonası’Nda Yağız Gedik İle Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek

Kurulduğu 2008 yılından bu yana geçen 11 sezon boyunca uluslararası başarılarının yanına, Türkiye Pist Şampiyonası’nda (TPŞ) 11 pilotlar ve 4 takımlar şampiyonluğu sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) bu yıl da pistteki iddiasını sürdürecek.BOM, turkuaz otomobil ile Türkiye Pist Şampiyonası’nda 16. şampiyonluğunu elde etmek için Yağız Gedik ile mücadele edecek.

Borusan Otomotiv Motorsport  2019 Türkiye Pist Şampiyonası’Nda Yağız Gedik  İle Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek
Borusan Otomotiv Motorsport  2019 Türkiye Pist Şampiyonası’Nda Yağız Gedik  İle Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek
Borusan Otomotiv Motorsport  2019 Türkiye Pist Şampiyonası’Nda Yağız Gedik  İle Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek
Borusan Otomotiv Motorsport  2019 Türkiye Pist Şampiyonası’Nda Yağız Gedik  İle Şampiyonluk İçin Mücadele Edecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), genç sporcusu Yağız Gedik ile bu hafta sonu İzmit Körfez yarış Pisti’nde gerçekleşecek Türkiye Pist Şampiyonası 1. ayak yarışlarında sezonun ilk startını alacak. 2017 yılında Genç Yetenek programı ile takıma dahil olan ve geçtiğimiz yıllarda ülkemizdeki birçok yarışta elde etmiş olduğu başarılı sonuçların yanında, İtalya 3 Hour Endurance Champions Cup ve GT4 European Series gibi zorlu serilerde de yarışarak milli sporcu olan Yağız Gedik, kariyerinin ilk, takımının 16. Türkiye Şampiyonluğu için piste çıkıyor.

Toplamda 5 ayak ve 10 yarış ile gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası’nda Maxi, Süper ve Production olmak üzere 3 kategori bulunuyor. Sporcular kategorilerinde elde ettikleri sonuçlara göre sezon sonunda elde edecekleri şampiyonluk için mücadele edecek.

Borusan Otomotiv Motorsport Takım Direktörü İbrahim Okyay, sezon boyunca yurtdışı yarış takvimlerinin yoğunluğuna göre TPŞ’nin bazı ayaklarında takımın ikinci ve üçüncü otomobillerini de katılımı arttırmak ve sporseverlerle buluşmak için piste çıkartacaklarını belirtti. Okyay yaptığı açıklamada şunları söyledi: “BOM olarak bu sezon TPŞ’deki bir diğer sürprizimiz ise 2018 sezonunda sanal ortamda organize ettiğimiz BOM E-Team GT Kupası finalistleri arasından pistte gösterdiği başarı ile dikkatimizi çeken ve BOM Akademi’den aldığı Motor Sporları Eğitimi sonrasında bir yarışta start almaya hak kazanan Tunca Gönüldaş olacak. Gönüldaş şampiyonanın diğer ayaklarından birinde pistte BOM adına podyum hedefiyle mücadele edecek.”

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışmakta olan takımın diğer sponsorları Borusan Lojistik, Shell, Securitas ve Glasurit’tir.

Borusan Otomotiv Motorsport Hakkında:

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 2008 yılında Türkiye'de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye'nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Borusan Otomotiv tarafından kurulmuştur. Milli sporculardan oluşan ekibi ile Türkiye dışında; 4 kıtada, 20 farklı ülkede, 32 farklı pistte 300'den fazla yarışta start almıştır. Borusan Otomotiv Motorsport, yurt içinde 10 Türkiye Pilotlar Şampiyonluğu ve 4 Takımlar Şampiyonluğu, yurt dışında WTCC (Dünya Şampiyonası) Takımlar beşinciliği, ETCC (Avrupa Kupası) Pilotlar ikinciliğini ve İtalya Endurance Champions Cup Pilotlar Şampiyonluğu elde etmiştir. Borusan Otomotiv Motorsport bünyesinde sosyal sorumluluk bilinci ile kurulan BOM Akademi, 2015 yılından itibaren TOSFED ve GSGM lisanslı eğitim kurumu olarak 2000’den fazla katılımcıya sertifikalarını teslim etmiştir. 2018 yılında organize edilmiş olan BOM E-Team GT Kupası sonucunda seçilmiş olan BOM E-Team, 2019’da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmektedir.

Facebook:

Instagram:

Youtube:

Borusan Otomotiv Motorsport

İlginizi Çekebilir

2020 Erkek Modasının Trendleri Neler

2020 ERKEK MODASININ TRENDLERİ TANITILDI


Perakende Güneş Ödülleri 2019 “Atü Perakendeye Katkı Özel Ödülü” Gızıa Gate’E

PERAKENDE GÜNEŞ ÖDÜLLERİ 2019


Fibrobeton, Yga İşbirliği İle Düzce’De Mucit Çocuklar Yetiştirecek...

Fibrobeton “Çocuklarımız bilimle büyüsün” dedi,


Avrupa Birliğine Gençler İle Gireceğiz

TÜRKİYE GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÇIKARMASI


Davutoğlu' Nun Ekibine İş Dünyasından Önemli Transfer!

Geçtiğimiz hafta sonu Ahmet Davutoğlu, kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Büyük Abant Oteli' nde kamp yaptı. Avrasya Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, hafta sonu kampa katıldı ve Ahmet Davutoğlu' nun partiye katılma teklifini kabul etti. Yoğun bir ilginin olduğu toplantıda teşkilat yapılanması tamamlanan partinin, tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı. Bir hafta içinde partinin kurulacağı, Ankara’ da genel merkez ve İstanbul’ da il başkanlığı binalarının tutulduğu gelen haberler arasında.


Etiketler: Borusan, Otomotiv, Motorsport, Türkiye, olan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.