11 Ocak 2019 Cuma 08:16

GÜNDEM

Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı

BUBA Ventures’ın İstanbul Portföy ile birlikte kurduğu Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Metamorfoz şirketine yatırım yaptı.

Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı
Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı
Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı
Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı
Bosphorist Venture Capital’In 2019 Yatırımı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin en büyük bağımsız portföy yönetim şirketi olan İstanbul Portföy ile BUBA Ventures’ın kurduğu Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, telekom, finans ve yapay zeka alanlarında yenilikçi, sonuç odaklı ürün ve hizmetler geliştiren Metamorfoz girişimine yatırım yaptı.

2013 yılında kurulan Metamorfoz, telekom ve finans alanında ürettiği patentli teknolojilerle kurumların ve bireylerin hayatlarına değer katıyor, uçtan uca çözümler geliştiriyor. Üretken Türk mühendislerinin inovatif projeleriyle dijital zamanı yakalayan bu Ar-Ge ve teknoloji girişiminin hedefinde globalleşme var.

BUBA Ventures yöneticilerinden Neda Soydan, Metamorfoz yatırımından heyecan duyduklarını belirtirken, bu yatırımın fon için ayrı bir önemi olduğunu da vurguladı. “Amacımız sadece başarılı bir girişim seçmek değildi, kendi portföyümüz için anlamlı olacak özel bir girişim bulmaktı. Fonumuzun yatırımcıları iki sene sonra girişim portföyünün birbirini nasıl beslediğini gördüklerinde biraz da şaşıracaklar” diyen Soydan, şöyle devam etti:

“Veri, ağ ve içeriğin ortak kümesinde duran teknolojideki yakınsamayı önemsiyoruz. Portföye eklenen her girişimimiz bu ortak kümeye hizmet edecektir. Metamorfoz şirketi, sayın Faruk Eczacıbaşı’nın Daha Yeni Başlıyor kitabında belirttiği ciddi bir soruna karşı duruyor. Teknoloji sahiplerinin pazarda monopol olup, pazarın gelişmesinin önüne engel çıkmaları tehdidini ancak Metamorfoz gibi girişimlerimiz bertaraf edebilir. Dolayısıyla Faruk Bey’in de Metamorfoz’un destekçisi olması, elbette bir tesadüf değil. Dijital değişimin bir devrim değil evrim şeklinde gerçekleşebilmesi için ortak akıllara ve ekiplere ihtiyacımız var. Biz BUBA Ventures olarak, farklı disiplinlerin ve akılların birbirlerine girişimler sayesinde yakınlaşacağına inanıyoruz. Bu yüzden girişimcileri girişimci olarak ve girişimci kalarak anlama ve destek verme hedefimize hız kesmeden devam edeceğiz.”

BUBA Ventures Hakkında:

BUBA Ventures; Türkiye'de girişimcilik ekosistemine 360 derece hizmet veren bir yatırım şirketidir. 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi merkezli melek yatırım ağı olarak kuruldu. Ekosistem için girişimler yetiştirme konusunda uzmanlaşarak, stratejik ortaklarıyla birlikte girişimler için programlar kurup yöneterek, temas ettikleri girişimleri yatırımlarla buluşturuyor. Yürüttükleri kurum içi girişimcilik programlarıyla şirketlere yenilikçi vizyon kazandırırken, aynı zamanda kurumlara patentli teknolojiler konusunda da danışmanlık hizmeti veriyorlar.360 derece girişimcilik kavramını benimseyerek girişimler kurup yönetiyor; Bunlardan ilki, BCB (Boğaziçi Counseling For Business) danışmanlık şirketi. BCB organizasyonu Boğaziçi Üniversitesi ve mezunları arasında kurduğu köprünün gücüyle, kurumlara ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermek için çalışıyor.İkinci girişim; 2016 yılında İstanbul Portföy ile güçlerini birleştirerek kurdukları Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu. Bu fonda, Teknoloji şirketlerine yatırım yapıyorlar.2018 yılında ise en yeni girişim olan TreeT BUBA Tarım ve Teknolojileri kuruldu. Bu girişim ile tarımda yeni nesil teknolojiler kullanılarak yatırımcılarla birlikte maksimum kazanç sağlamak hedefleniyor.

BUBA’yı Takip Edin:

İlginizi Çekebilir

E Ticaretin 2019 Büyüme Hedefi Yüzde 40

“Global indirim kampanyaları, 2018’de e-ticarete milyonlarca yeni müşteri kazandırdı.”


Türk Girişimin Geliştirdiği Uygulama, Dünyada 40 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı

Yaratıcı yeni nesil kitlelere yönelik video temelli uygulamalar geliştiren Pixery, kurulduğu 2014 yılından bu yana, Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç ediyor.


Kahvaltı Yapan Kazanıyor

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, güne istekli başlamak ve günü verimli bir şekilde sürdürmek için kahvaltı öğününün muhakkak yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.


Akbank Sanat’Tan Yeni Yılın İlk Dans Gösterisi Company Rau Untıtled Iı

AKBANK SANAT, 30 ve 31 Ocak tarihlerinde dans tutkunlarını, Korhan Başaran’ın artistik direktörlüğünde hazırlanan dans gösterisinde ağırlıyor.


Hemıngton’Dan İçinizi Isıtacak Koleksiyon Aspen

Hemington, kayak sezonunun başlamasıyla birlikte kış tatili için plan yapanlara rafine kayak sonrası koleksiyon sunuyor. Sonbahar/Kış 2018-19 Koleksiyonu ile sunulan Capsule Aspen Colorado koleksiyonu birbirinden özel parçalar ile soğuk günlerde içinizi ısıtacak.


Etiketler: BUBA, Metamorfoz, için, girişim, Ventures

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.