15 Mart 2019 Cuma 10:04

GÜNDEM

British Council Mezun Ödülleri 2019 Sahiplerini Buldu

Birleşik Krallık'ın uluslararası mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan prestijli Mezun Ödülleri 2019, 14 Mart 2019 Perşembe günü Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu, Pera House'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 80 kişinin katılım gösterdiği ödül töreni, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu'nun ev sahipliğinde Aptis sınavlarının desteğiyle British Council tarafından düzenlendi.

British Council Mezun Ödülleri 2019 Sahiplerini Buldu
British Council Mezun Ödülleri 2019 Sahiplerini Buldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İngiltere'deki yükseköğrenim deneyimini, içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan Birleşik Krallık mezunlarının olağanüstü başarılarını öne çıkarmayı amaçlayan Mezun Ödülleri’ne bu sene yapılan başvurular arasından, üç kategoride en başarılı isimler belirlendi. Bu yıl dünyada beşincisi, Türkiye’de ise üçüncüsü düzenlenen ödül töreninde, ‘Profesyonel Başarı Ödülü’nün sahibi Ayşegül Buğra, ‘Sosyal Etki Ödülü’nün sahibi Didem Tali ve ‘Girişimcilik Ödülü’ ise Mehmet Akalın’ın oldu.

British Council Türkiye Direktör Vekili Nilgün Felchner, ödül töreninde yaptığı konuşmada “Eğitimin, hayatları dönüştürme gücüne sahip olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda Mezun Ödülleri 2019’da finalist olarak seçilen bireylerin tamamı, Birleşik Krallık’ta aldıkları eğitimi, seçtikleri kariyerlerinde başarılı olmak, kendilerini ileri taşımak ve çevrelerindeki dünyayı şekillendirmek için kullandılar. Bugün burada üç kazanan olabilir ancak Türkiye'de, son on yılda eğitimini tamamlayan 20 binden fazla Birleşik Krallık mezunu ile kutlanacak çok başarı bulunuyor. Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim görürken edindikleri deneyimleri kullanarak çevrelerindeki insanlara, çalıştıkları sektöre veya ülkelerine katkı sağlayan bireyler oldukları için ayrıca tüm finalistleri tebrik ediyorum.” dedi.

Bu sene, Mezun Ödülleri 2019’a etkileyici hikayeleriyle başvuran adaylar arasından 11 finalist seçildi. ‘Profesyonel Başarı Ödülü’, ‘Sosyal Etki Ödülü’ ve ‘Girişimcilik Ödülü’ olmak üzere üç kategoride verilen ödüller, Birleşik Krallık’ta aldıkları yükseköğrenimin mezunların hayatlarına kattığı etkiyi ve kazanımları göstermeyi ve onların başarılarını kutlamayı amaçlıyor.

‘Profesyonel Başarı Ödülü’nün sahibi Ayşegül Buğra ödülünü kabul ederken, “University of Southampton‘da eğitim görmenin bana esnek bir düşünce anlayışı, etkili araştırma yapma becerileri ve Türkiye'deki öğrencileri uluslararası bir vizyonla eğitme imkânı sağladığına inanıyorum.” dedi.

‘Girişimcilik Ödülü’nün sahibi Mehmet Akalın ise University of Sussex'teki eğitiminin, Türkiye ve diğer birçok ülkeyi kapsayan uluslararası bir ağ kurmasına yardımcı olduğunu ve Birleşik Krallık'ta aldığı eğitim sayesinde farklı geçmişlere sahip insanlarla çalışma konusunda kendisini daha fazla geliştirdiğini belirtti.

1.500 Sterlin değerinde burs imkanı

British Council bu yıl bir ilke imza atarak Mezun Ödülleri 2019’un finalist ve kazananları için kariyer ve beceri gelişimi eğitim programlarına katılma hakkı sağlıyor. 1.500 Sterlin değerindeki burs imkanı ile kazananlar, Türkiye veya Birleşik Krallık’tan seçecekleri, çalışma alanlarına fayda sağlayacak kişisel kariyer gelişimi ve profesyonel beceri eğitim programına katılabilecekler. Bu eğitimlerle, uluslararası alanda itibarlarını geliştirme, mesleki bağlantılarını genişletme ve kariyerlerini ilerletme fırsatı da elde edecekler.

Finalistlere ise British Council’ın Nesta ile ortak geliştirdiği, yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesine yardımcı olan üç günlük uygulamalı bir eğitim olan Yaratıcı Girişimcilik Programı’na veya KUSIF tarafından düzenlenecek ve iki gün sürecek sosyal etki yönetimi eğitimine ücretsiz olarak katılma fırsatı sunuluyor.

Kazananlar hakkında kısa bilgi:

- Ayşegül Buğra - University of Southampton

Dr. Ayşegül Buğra, Dr. Nüsret-Semahat Arsel Uluslararası Ticaret Hukuku Araştırma Merkezi Direktörüdür. Koç Üniversitesi Taşımacılık ve Sigortacılık Hukukunda Yardımcı Doçent olarak çalışmakta ve Türk Sigorta Hukuku Derneği İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

- Didem Tali - London School of Economics

Didem Tali şu anda, National Geographic ve diğer yüksek profilli medya kuruluşları ile iş birliği içinde uzun form projelerine odaklanmaktadır. Kamboçya'dan bir bayan tekerlekli sandalye basketbol takımı hakkındaki belgeseli şu an yapım aşamasındadır.

- Mehmet Akalın – University of Sussex Mehmet Akalın, fon sağlama ve şirketlerini küresel pazarlarda büyütme konusunda 23 Türk girişimcisine yardım etti. Kısa bir süre önce, Türkiye'deki bir sonraki küresel internet şirketini kurmak için edindiği deneyimi kullanmayı ümit ederek kendi start-up firmasını kurmaya karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Gençlik Gece Koşusunda Buluştu

Sports International Vadi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençliğin 100. yılına dikkat çekmek için gece koşusunda Ankaralılar ile bir araya geldi.


İstanbul Havalimanı’Na Uluslararası Ödül...

İstanbul Havalimanı, dünyada turizm sektörünün en prestijli yayınlarından Global Traveler'ın Leisure Lifestyle ödüllerinde ‘Üstün Yenilik’ kategorisinde ‘Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü.


L’Oréal, 2019 Vıva Technology’Ye ‘Güzelliğin Geleceği’ İle Damgasını Vurdu

L’Oréal Grup, Paris’te gerçekleşen Viva Technology etkinliğinde geleceğin güzellik anlayışı ve müşteri deneyimine dair “Sınırsız Güzellik” vizyonunu sergiledi. Dünyanın ve Türkiye’nin lider güzellik şirketi L’Oréal’in yeni bakış açısını simgeleyen Tekno-Güzellik kavramının vurgulandığı Viva Technology’de L’Oréal, grubun sesli komut sistemi, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik ile çalışan en son teknolojik yeniliklerini ziyaretçilerle paylaştı.


Dikkat! Başkasının Havlusunu Kullanmayın

Batıgöz Sağlık Grubu


Pırellı Üç Yazar, Bir Video Ve Bir Resimli Hikaye, İle “Kontrolsüz Güç, Güç Değildir" Sloganının 25. Yılını Kutluyor

“Kontrolsüz güç, güç değildir” sloganı tam 25 yıldır Pirelli markasına dünya çapında eşlik ediyor. Şirket bu nedenle 2018 Faaliyet Raporu’nu bu ünlü ifadeye adıyor ve yıldönümünü üç uluslararası yazarın kaleme aldığı hikayeler, bir video ve pek çok yorum olasılığından bazılarını öneren bir fotoğraf dizisi ile kutluyor.


Etiketler: Ödülü, Birleşik, Krallık, Türkiye, eğitim

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.