26 Mart 2019 Salı 14:56

GÜNDEM

Bu Zamana Kadarki En Büyük Hava Ünitesinin İlhamı Aır Max 720’Nin Verdiği His, Refik Anadol İle “Aır Sinaps” İsimli Bir Veri Heykeline Dönüştü

Nike’ın konfor tanımını yeniden oluşturduğu Air Max 720’nin 720 kişi üzerinde yarattığı his, eserleri tüm dünyada beğeni toplayan yeni medya sanatçısı Refik Anadol’un da aralarında olduğu sanatçılar tarafından veri heykellerine dönüştürüldü. 23 Mart’tan itibaren Nisan ayı sonuna kadar birbirinden farklı formlarda ve büyüklüklerde Nike İstinye Park, Zorlu, Beyoğlu ve Bağdat Caddesi mağazaları ile ve 1-21 Nisan tarihleri arasında City’s AVM dış cephe ekranında sergilenecek iş, Air Max 720’nin sahip olduğu estetiğin gücüne yepyeni bir vurgu ekliyor.

Bu Zamana Kadarki En Büyük Hava Ünitesinin İlhamı   Aır Max 720’Nin Verdiği His, Refik Anadol İle “Aır Sinaps” İsimli Bir Veri Heykeline Dönüştü
Bu Zamana Kadarki En Büyük Hava Ünitesinin İlhamı   Aır Max 720’Nin Verdiği His, Refik Anadol İle “Aır Sinaps” İsimli Bir Veri Heykeline Dönüştü
Bu Zamana Kadarki En Büyük Hava Ünitesinin İlhamı   Aır Max 720’Nin Verdiği His, Refik Anadol İle “Aır Sinaps” İsimli Bir Veri Heykeline Dönüştü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

23 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında Nike İstinye Park’a özel kurulan Air Max 720 alanı yeni Air Max 720 ayakkabısının deneyimi için katılımcıları ağırladı. Nike’ın bu zamana kadar ürettiği en büyük Air tabanına sahip yeni silueti Air Max 720’yi deneyince oluşan hisler, bu alanlarda duygusal tepkileri ölçen EEG teknolojisiyle kaydedilip ortak bir veri olarak toplandı. 720 kişinin hislerinden oluşan büyük veri, Refik Anadol tarafından Air Sinaps veri heykeline dönüştürüldü. 23 Mart’tan itibaren Nisan ayı sonuna kadar Nike İstinye Park, Zorlu, Beyoğlu ve Bağdat Caddesi mağazalarında ve 1 -21 Nisan tarihleri arasında City’s AVM dış cephe ekranında farklı formlarda sergilenecek enstalasyon, Nike mağazasında başlayan oluşum sürecini yine Nike mağazalarında sergilenmesiyle tamamlayacak.

720 kişinin Air Max 720’yi denerken ortaya çıkan hisleri, Refik Anadol’un sanatsal üretiminin yanında başka başlıklara da ilham yarattı. EEG teknolojiyle kaydedilen ‘’sıradışı’’ hisleri; Elif Demirci ve ekibi tarafından veri takılarına dönüşürken Süleyman Yılmaz ve Mehmet Ünal ise 720 farklı kişinin merak hissiyle hareket eden havanın sesinden ilham alarak Air Max 720 ‘yi harmonik bir enstrümana dönüştürdü.

0 212 292 25 80

İlginizi Çekebilir

Teknosa’Dan 20’Nci Yılına Özel 20 Yıldız Üründe Kaçırılmayacak İndirim

2000 yılında kurulan Türkiye’nin öncü teknoloji perakendecisi Teknosa, 20’nci yaşının ilk özel kampanyasını 24-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Şirket, 20’nci yılına özel 20 yıldız üründe kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.


; Ocağın Son Haftası Filmbox’Da Yıldız Yağmuru Yaşanacak

Dünya Yıldızları 21:30’da TV’lerinizde Parlayacak


Kadıköy Belediyesi Sağlık Bülteni Yayında

Bültende özellikle son günlerde yaygın olan mevsimsel “grip nedir, belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, soğuk algınlığından farkı nedir, gripten nasıl korunabilirim, risk altında mıyım?” gibi soruların yanıtlarını bulmak mümkün. Kadın sağlığında erken tanılamayı sağlayan Mamografi işleminin detaylarına ilişkin uzman doktorların anlatımı; çocuk ruh sağlığı, çocuklarda yaygın hastalıklar, ağız ve diş hastalıkları gibi birçok sağlık konularında merak edilenlere ilişkin bilgilendirici metinler de bültende yer alıyor.


Sömestr Tatilinin En Tatlı Eşlikçisi Kakaolu Ballımix

Balparmak’ın yenilikçi ürünü ballı, fındıklı, kakaolu ezme BallıMix, benzersiz lezzetiyle sömestr tatilinde de çocuklara tatlı bir atıştırmalık seçeneği sunuyor.


‘Sevmekten Öldü Desinler’ 27 Ocak Pazartesi Trump Sahne’De

Yönetmen koltuğunda Ebru Kara’nın oturduğu ‘Sevmekten Öldü Desinler’, 27 Ocak Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyiciyle buluşacak.


Etiketler: Nike, veri, kişinin, Mart, tarihleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.