19 Ağustos 2019 Pazartesi 16:23

GÜNDEM

Bülten Dünyanın En Çok Satan Oyunu ‘Minecraft’A Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojisi Geliyor!

Dünyanın en çok satan oyunu ‘Minecraft’a

Bülten  Dünyanın En Çok Satan Oyunu ‘Minecraft’A Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojisi Geliyor!
Bülten  Dünyanın En Çok Satan Oyunu ‘Minecraft’A Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojisi Geliyor!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi geliyor!

NVIDIA ve Microsoft milyonlarca Minecraft oyuncusuna çarpıcı görseller getiriyor

Minecraft, NVIDIA ve Microsoft, gerçek zamanlı ışın izleme desteğiyle dünyanın en çok satılan, 176 milyondan fazla kopyasıyla oynanan video oyununun çarpıcı biçimde daha gerçekçi olacağını açıkladı. Yeni ücretsiz oyun güncellemesi Minecraft oyuncularına kendi yarattıkları dünyalarda çok daha canlı görselleri, daha gerçekçi gölgeleri, aydınlatmayı ve canlı renkleri beraberinde getirecek.

NVIDIA GeForce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling: “Minecraft, daha zorlu video oyunlarını tercih etmeyen, her yaştan milyonlarca oyuncuyu ışın izleme teknolojisiyle tanıştıracak. Dünyanın en çok satan bilgisayar oyununun PC’de ışın izleme özelliğini ekliyor olması, ışın izlemenin oyun ekosisteminde yarattığı ivmeyi gösteriyor.” dedi.

Microsoft Minecraft Yaratıcı Direktörü Saxs Persson, “Işın izleme teknolojisi, Minecraft için bundan sonra ne yapabileceğimizi düşündüğümüzde tam karşılığını aldığımız bir gelişme. GeForce RTX, Minecraft dünyasına yepyeni bir his veriyor. Normal Minecraft'ta, bir altın blok sadece sarı görünür, ancak ışın izleme açıkken, yansıma vurgusunu görüyorsunuz, yansımayı görüyorsunuz, hatta yansıyan düşmanı dahi görebiliyorsunuz. ” diye konuştu.

NVIDIA ve Mojang, oyunun Windows 10 sürümüne yol izleme olarak bilinen bir ışın izleme yöntemi ekliyor. Yol izleme, ışığın bir sahne boyunca taşınma şeklini simüle ediyor. Geleneksel olarak pikselleştirilerek veya hibrit renderlayıcılar kullanılarak ayrı ayrı uygulanan birçok farklı efekt tipi için aydınlatma hesaplamalarının olduğu birleşik bir model sunuyor.

Bunlar arasında:

Güneş, gökyüzü ve parıltı taşı ve lav gibi emici yüzeyler dahil olmak üzere çeşitli ışık kaynaklarından doğrudan aydınlatma

Işık kaynağının boyutuna, şekline ve mesafesine bağlı olarak gerçekçi sert ve yumuşak gölgeler

Piksel başına yayılan aydınlatma

Dolaylı dağınık aydınlatma (yaygın küresel aydınlatma)

Dolaylı speküler aydınlatma (yansımalar)

Yansıma, kırılma ve saçılma ile şeffaf materyaller (vitray, su, buz)

Atmosferik saçılma ve yoğunluk (hacimsel sis, hafif şaftlar, gerçekçi gökyüzü) yer alıyor.

Gerçek zamanlı ışın izleme, oyunların yaratılma şeklini değiştiriyor ve ulaşabilecekleri görüntü kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Işın izleme, endüstri standardı uygulama programlama arayüzlerini içeren güçlü bir ekosisteme dayanıyor ve bir dizi popüler oyun motoruyla en büyük yayıncıların merakla beklenen oyunlarını destekliyor.

NVIDIA GeForce RTX serisi GPU’lar, oyunları gerçek zamanlı ışın izleme özelliğiyle oynayabilecek kapasiteye sahip tek ekran kartı olarak öne çıkıyor.

Minecraft hakkında

Minecraft, tüm platformlarda yer alan, 91 milyondan fazla oyuncusu ve dünya çapında satılan 176 milyon kopyasıyla, tarihin en çok satan video oyunudur. Minecraft bugün, franchise yöntemiyle genişleyen tüketici ürünleri, oyun güncellemeleri, Minecraft Marketplace ve her gün büyüyen topluluğu tarafından yaratılan harika içeriğiyle yeni oyunculara ulaşmaya devam ediyor.Blok yerleştirme ve macera temelinde bir oyun olan Minecraft,“Minecraft Dungeons” ve “Minecraft Earth” gibi yeni versiyonlarla dünyasını genişleterek meraklılarına yeni heyecanlar yaşatıyor. “Minecraft: Education Edition” ise okullar ve eğitim ortamları için tasarlanan, kodlamadan kimyaya kadar konulardaki 21. yüzyıl öğrenimini destekleyen oyunun özel bir sürümünü ifade ediyor.

Minecraft bugün, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Fire TV, Windows, Mac OS, Windows 10, Linux, iOS, Windows 10 Mobile, Android, Kindle Fire, Oculus Rift, Gear VR, Windows MR, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, Wii U, Nintendo 3DS’i içeren 20 platformda oynanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Magic Manastrike’Da İki Yeni Planeswalker Savaşa Katılıyor

Netmarble’ın yeni oyunu Magic: ManaStrike için ilk güncelleme zamanı


360 Gelecek Geliyor, 1 Mart Pazar 23 30

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL


Samsung’Dan Buzdolabı Ve Çamaşır Makinesini Birlikte Satın Alanlara 500 Tl İndirim!

Samsung Electronics, buzdolabı ve çamaşır makinesi satın almak isteyenleri sevindirecek "Samsung Seçili Buzdolabı ve Çamaşır Makinesi Birlikte Satın Alımında 500 TL İndirim" kampanyası başlatıyor.


Müsiad 28 Şubat Postmodern Darbesi Açıklaması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 23 yıl önce gerçekleştirilen 28 Şubat Post modern Darbesi’nin yıl dönümünde yazılı bir açıklama gerçekleştirdi


360, 2 8 Mart 2020, Yayın Akışı

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL


Etiketler: Minecraft, izleme, ışın, aydınlatma, NVIDIA

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.