27 Haziran 2019 Perşembe 12:35

GÜNDEM

Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor Bursverenler.Org

Yücel Kültür Vakfı, 50 yıllık köklü geçmişinde uzmanlaştığı burs alanında bugünlerde yepyeni bir açılım sunuyor. Burs arayan gençler ile burs veren sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında birleştiren bir platform yaratan Vakıf, bu platform ile daha fazla gencin burs olanaklarına kolayca ulaşmasını sağlarken, diğer yandan bireysel bağışçılara ve burs vermeyi planlayan köklü kurumlara da çok büyük kolaylıklar getiriyor.

Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor  Bursverenler.Org
Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor  Bursverenler.Org
Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor  Bursverenler.Org
Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor  Bursverenler.Org
Burs Bulma Ve Vermede Teknolojik Yeni Bir Dönem Başlıyor  Bursverenler.Org
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknolojiyi kullanarak burs arayan ile burs verenler için son derece kapsamlı ve güvenli bir açılım sunan bursverenler.org platformu, 27 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Dedeman Otel’de gerçekleştirilen bir toplantıda Türkiye’nin önde gelen sivil topluk kuruluşu yetkililerine tanıtıldı.

Eğitime verilecek desteğin arttırılması ve bunun fırsat eşitliği çerçevesinde sürdürülebilir olması için tasarlanan bursverenler.org platformu, daha fazla gencin burs olanaklarından kolayca yararlanmasını sağlamak, bireylerin ve kurumların STK’lara bağış desteğini arttırmak ve toplumda eğitime bağış bilincini yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirildi.

Bu platformda tek bir noktadan burs arayan on binlerce gence ulaşabilen burs verenler, aradıkları kriterlere göre seçim yapıp kendi listelerini oluşturabiliyor. Burs başvurusu yapan gençlerin doldurdukları ve kişisel veri güvenliği garanti altına alınan formlar, bireysel etkilerden bağımsız olarak tamamen objektif bir şekilde sistemin kendi algoritması içinde puanlanıyor. Buna göre bursa en çok ihtiyaç duyan genci hızlıca tespit etmek mümkün hale geliyor.

Türkiye’de bir ilk olan bursverenler.org sitesi, güvenilirlik ve erişim kolaylığı ile dikkat çekiyor. Bursverenler.org sitesi tanıtım toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan Yücel Kültür Vakfı Genel Sekreteri Haluk Kula, “Vakfımız, geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin gelişimini desteklemek amacıyla kuruluşundan bu yana on binlerce gence burs imkânı sağlamıştır. Bizim gibi burs veren sivil toplum kuruluşları için burs vereceği doğru kişiyi seçmek her zaman çok önemli bir konudur. Bu nedenle burs arayan gençleri, dolduracağı kapsamlı tek bir form ile yüzlerce burs verenle buluşturma imkânı yaratan bu platformu kurduk. İlköğretimden doktora seviyesine kadar burs imkanı sağlayan bu platformda, burs talebinde bulunan kişiler son derece detaylı bilgilerini sisteme giriyor. Toplam 122 soruya verdikleri cevaplar ve bunun yanında ayrıca doldurabilecekleri özel alanlar sayesinde burs verecek kurumların bu kişileri çok daha yakından tanımaları sağlanıyor. Burs verecek STK’lar bu platform üzerinden on binlerce gencin detaylı formlarını kendi kriterlerine göre filtreleyerek kendileri için en uygun bursiyeri seçebiliyor.” dedi.

İlkokuldan doktora aşamasına kadar temel bazı kişisel bilgilerin değişmediğini söyleyen Yücel Kültür Vakfı Genel Sekreteri bu platforma 1 kez giriş yapan birisinin, eğitim hayatı boyunca sistemde kalarak yeni koşullarına göre güncelleme ve eklemeler yapabildiğini, böylece evrak peşinde koşmadan, ekstra kargo parası ödemeden sadece resmini çek / tara / yükle yöntemi ile bilgilerini güncelleyebildiğini söyledi. Böylece çevreci bir yaklaşım da sergilediklerinin altını çizen Kula, burs arayan çocuk ve gençlerin burs veren kuruluşlar, başvuru tarihleri, kriterleri gibi birçok bilgiyi tek bir çatı altında toplu halde görebilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

Tanıtım toplantısına katılan sivil toplum temsilcilerine seslenen Yücel Kültür Vakfı Genel Sekreteri “bursverenler.org, ayrıca bireysel bağışçılar için de bağış yapabilecekleri STK’ları tek bir çatı altında görmelerini sağlayan güvenli bir platformdur. Bireysel bağışçılar bu kanaldan burs veren vakıf ve derneklerin şartlarını, burs detaylarını inceleyip site üzerinden doğrudan o kuruma bağışta bulunabilir” dedi.

bursverenler.org platformunun ticari bir işletme olmayıp 50. Yıllık Yücel Kültür Vakfı'nın bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna değinen Yücel Kültür Vakfı Genel Sekreteri Kula, bilgi ve belgelerin burs veren kurumlara aktarımları sırasında, kanunlar çerçevesinde maksimum güvenlik tedbirlerinin alındığını, sitenin KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) çerçevesinde resmi kuruluş olan VERBİS üyesi olduğunun altını çizdi.

Yücel Kültür Vakfı Hakkında:

Yücel Kültür Vakfı, 1969 yılından bu yana binlerce öğrenciye hem burs veriyor hem de onları kültür ve sanatla buluşturuyor. AB tarafından akredite bir sivil toplum kuruluşu olan Yücel Kültür Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikler ve projelerle gençlerin hayatlarında fark yaratmayı hedefliyor. Vakıf, maddi imkânı sınırlı gençlere eğitim bursu temin ederken aynı zamanda kültür ve sanat alanında kendisini geliştirmek isteyen veya hayallerine ulaşmak için destek bekleyen gençlerin hayalleriyle buluşmalarına imkân sağlıyor.

Yücel Kültür Vakfı ve Bursverenler.org hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için; www.yucelkulturvakfi.org ve www.bursverenler.orgsitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sitare Kalyoncuoğlu “Çocukluğumdan Beri Sebze Ve Lif Ağırlıklı Beslenirim”

Sitare Kalyoncuoğlu “Çocukluğumdan beri sebze ve lif ağırlıklı beslenirim”


Elektronik İmza Yüzde 20 Arttı

BTK 2019’un ikinci çeyrek verilerini yayımladı. Haziran 2019 sonu itibarıyla, 3 milyon 592 bin elektronik imza ve 581 bini mobil imza olmak üzere toplam 4,17 milyon sertifika oluşturuldu.


Sıfır Atık Projesi’Nin Kapsamı Genişletiliyor

2023 yılında 20 milyar liralık tasarruf sağlanacak


B.Bulteni.. A101 Teknolojide Bu Hafta

A101 Teknoloji’de Bu Hafta


“8. Avrupa Şampiyonluğu Yolda”

“8. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU YOLDA”


Etiketler: burs, Yücel, Kültür, Vakfı, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.