11 Mayıs 2015 Pazartesi 00:35

TASARIM

Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton

Pera Müzesi kuruluşunun 10.yılını 13 Mayıs’ta açılacak iki sergi ile kutluyor. Sanatseverler, çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimlerinden Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı çalışmaları ile 20. yüzyılın çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın karelerini Türkiye’de ilk kez Pera Müzesi’nde görme fırsatı yakalayacak.

Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, kuruluşunun 10. yılında, günümüz çağdaş sanatının yaşayan en sıra dışı isimlerinden Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı çalışmalarından oluşan “Küçük Farklılıklar” sergisi ile ünlü portre fotoğrafçısı ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Cecil Beaton’ın “Portreler” sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 13 Mayıs’ta açılacak olan her iki sergi Türkiye’de sanatseverleri Grayson Perry’nin yapıtları ve Cecil Beaton’ın fotoğrafları ile ilk kez buluşturuyor.

Pera Müzesi ve British Council işbirliğiyle düzenlenen “Küçük Farklılıklar” sergisinde Turner ve BAFTA Ödüllü sanatçı Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı işlerinin yanı sıra, British Council Koleksiyonu’ndaki 6 halıdan oluşan eser serisi “Küçük Farklılıkların Kibri” de yer alıyor. Ziyaretçiler bu sergi ile Grayson Perry’nin engin hayal gücünün ayrılmaz parçaları olan uçaklar, alışveriş merkezleri, kiliseler, cep telefonları ve sanatçının yanından ayırmadığı oyuncak ayısı Alan Measles ile de karşılaşma imkanı buluyor.

Sotheby’s işbirliği ile düzenlenen Cecil Beaton “Portreler” sergisi ise Londra’daki National Portrait Gallery Fotoğraf Danışmanı Terence Pepper küratörlüğünde gerçekleştiriliyor. Sanatçının 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı film yıldızı, yazar, sanatçı, kraliyet mensupları ve entelektüellerin portrelerine odaklanan sergi, 100 binden fazla negatif, 9 bin vintage baskı ve 42 kupür albümü içeriyor.

Fotoğrafçı kimliğinin yanı sıra, yazar, ressam, illüstratör, karikatürist ve ödüllü bir dekor ve kostüm tasarımcısı olarak tanınan çok yönlü sanatçı Cecil Beaton, özellikle 1927 – 1956 tarihleri arasında Vogue dergisi için hazırladığı kapaklarıyla hatırlanıyor. Sanatçının Cecil Beaton Stüdyo Arşivi’nden derlenen unutulmaz kareleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Sanatçının II. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill’i ofisinde gösteren fotoğrafı ve yine aynı tarihlerde Life dergisine kapak olan, üç yaşında bombayla yaralanmış Eileen Dunne’in portresi de önemli çalışmaları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Philips Tv, 5 Prestijli Tasarım Ödülüyle En Yüksek Resmi Onayı Aldı

Philips TV’nin özel işbirlikleri, Avrupalı tasarım uzmanlarınca ödüllendiriliyor.


Düzeltme Umuda Pedal Ekibi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı İçin Pedal Çevirmeye Devam Ediyor

TEGV çocukları için 6 -7 Nisan 2019 tarihlerinde Mardin’den Göbeklitepe’ye 200 kilometre pedal çevirecek olan Umuda Pedal ekibi, Ferit Aysan Eğitim Parkı ve Batman Merkez Öğrenim Birimi’ne verdikleri destekten sonra bu kez de Batman Savur Öğrenim Birimi – Abdulgani Aras Etkinlik Merkezinde kurulacak olan Tasarım ve Beceri Atölyesi için bağış toplayacak.


Vans “Vanguards” Babylon’Da Risk Alabilen Kaykaycı Kadınları Kutluyor!

Kaykay ve aksiyon spor dünyasının sevilen markası Vans, sınırların dışında yaşama felsefesi “OFF THE WALL” kampanyasının ilk bölümü olan, “Vanguards” etkinliğinde, Vans kaykay takımı sporcularından Lizzie Armanto, Brighton Zeuner, Yndiara Asp ve Mami Tezuka’nın çıktıkları turda çekilen fotoğraflarıyla, kadınların kaykay dünyasındaki başarılarını ve önemlerini kutluyor.


38. İstanbul Film Festivali Teknoloji Sponsoru Dell Technologies Oldu

İstanbul, 26 Mart 2019 – Dünya çapında kültür ve sanata verdiği destekle bilinen Dell Technologies, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği 38. İstanbul Film Festivali’nin teknoloji sponsoru olduğunu duyurdu. 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek, 38. İstanbul Film Festivali, 175 uzun metrajlı ve 11 kısa filmden oluşan zengin programıyla sinemaseverlerle buluşuyor. Festival kapsamında 12 gün boyunca, 19 bölümde 45 ülkeden 187 yönetmenin toplam 186 filmi 100 binden fazla izleyiciye gösterilecek. Festivalde gösterimlerin yanı sıra konuk yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek sohbetler, atölyeler, konserler ve özel etkinlikler de yer alacak.


Bosch Termoteknik Ticari Satış Kanalı İş Ortakları Toplantısı Gerçekleşti

Bosch Termoteknik Hakkında


Etiketler: pera müzesi, Grayson Perry, Cecil Beaton

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.