11 Mayıs 2015 Pazartesi 00:35

TASARIM

Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton

Pera Müzesi kuruluşunun 10.yılını 13 Mayıs’ta açılacak iki sergi ile kutluyor. Sanatseverler, çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimlerinden Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı çalışmaları ile 20. yüzyılın çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın karelerini Türkiye’de ilk kez Pera Müzesi’nde görme fırsatı yakalayacak.

Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
Çağdaş sanatın yaşayan en sıra dışı isimleri Grayson Perry ve Cecile Beaton
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, kuruluşunun 10. yılında, günümüz çağdaş sanatının yaşayan en sıra dışı isimlerinden Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı çalışmalarından oluşan “Küçük Farklılıklar” sergisi ile ünlü portre fotoğrafçısı ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Cecil Beaton’ın “Portreler” sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 13 Mayıs’ta açılacak olan her iki sergi Türkiye’de sanatseverleri Grayson Perry’nin yapıtları ve Cecil Beaton’ın fotoğrafları ile ilk kez buluşturuyor.

Pera Müzesi ve British Council işbirliğiyle düzenlenen “Küçük Farklılıklar” sergisinde Turner ve BAFTA Ödüllü sanatçı Grayson Perry’nin seramik, halı ve baskı işlerinin yanı sıra, British Council Koleksiyonu’ndaki 6 halıdan oluşan eser serisi “Küçük Farklılıkların Kibri” de yer alıyor. Ziyaretçiler bu sergi ile Grayson Perry’nin engin hayal gücünün ayrılmaz parçaları olan uçaklar, alışveriş merkezleri, kiliseler, cep telefonları ve sanatçının yanından ayırmadığı oyuncak ayısı Alan Measles ile de karşılaşma imkanı buluyor.

Sotheby’s işbirliği ile düzenlenen Cecil Beaton “Portreler” sergisi ise Londra’daki National Portrait Gallery Fotoğraf Danışmanı Terence Pepper küratörlüğünde gerçekleştiriliyor. Sanatçının 1920’lerden 70’lere kadar fotoğrafladığı film yıldızı, yazar, sanatçı, kraliyet mensupları ve entelektüellerin portrelerine odaklanan sergi, 100 binden fazla negatif, 9 bin vintage baskı ve 42 kupür albümü içeriyor.

Fotoğrafçı kimliğinin yanı sıra, yazar, ressam, illüstratör, karikatürist ve ödüllü bir dekor ve kostüm tasarımcısı olarak tanınan çok yönlü sanatçı Cecil Beaton, özellikle 1927 – 1956 tarihleri arasında Vogue dergisi için hazırladığı kapaklarıyla hatırlanıyor. Sanatçının Cecil Beaton Stüdyo Arşivi’nden derlenen unutulmaz kareleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Sanatçının II. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill’i ofisinde gösteren fotoğrafı ve yine aynı tarihlerde Life dergisine kapak olan, üç yaşında bombayla yaralanmış Eileen Dunne’in portresi de önemli çalışmaları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Düzeltme.....İftarda Defile!

Doğu ve Güneydoğu da maddi olanaksızlıklar ve olumsuz iklim şartları altında eğitimlerini sürdürmeye çalışan ilk ve orta öğretim öğrencilerin Batı’ da ki akranlarıyla aynı değerde eğitim alabilmelerine destek olabilmek için tasarımcı Mehmet Köymen başkanlığında kurulmuş olan 'Bir Demet Umut Derneği' Shangri-la Bosphorus Hotel' de Yücesoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yücesoy ve Türkan Özdemir sponsorluğunda iftar daveti verdi.


Çocuklar İçin Kuzey Afrika’Nın Gözde Ülkesi Fas Kidzmondo’Ya Taşınıyor! 25 26 Mayıs

Çocuklar KidzMondo’da dünya kültürleriyle tanışıyor, masalsı bir yolculuğa çıkıyor!


Filli Boya'dan Garantili Hizmet

2 yıl boyunca uygulama ve ürün garantisi…


Eset Wannacry’I Unutmayalım

İki yıl önce 2017’nin Mayıs ayında 150 ülkedeki 200 bin bilgisayarı etkileyen tarihin en büyük küresel fidye saldırısı meydana geldi.Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, çeşitli ülkelerdeki kamu, endüstri ve sağlık sistemlerini etkileyen WannaCry saldırısını hatırlatırken, şimdi nerede olduğumuzu mercek altına aldı. Özellikle sağlık sitemlerindeki dijitalleşmenin son iki yılda hızlandığına dikkat çeken ESET, medikal kayıtların kara borsada kredi kartı numaralarından 10 kat daha değerli olduğunu aktardı.


Guess’Ten Sürdürülebilir Moda Akımına Sanatsal Bir Duruş Guess Ve Sanatçı Eduardo Bolioli Güçlerini Sürdülebilir Moda İçin Birleştirdi

Akdeniz sahillerinde geçirdiği çocukluğundan ilham alan Bolioli, canlı ve simgesel tablolarından ilham aldığı bir dizi el yapımı baskı oluşturuyor. Desenler, yemyeşil eğrelti otları ve incir ağacı yapraklarına karşı sıralanmış balinaların, uçan balıkların, çekiç başlı köpek balıklarının ve kaplumbağaların görüntüleriyle deniz yaşamının zenginliklerini temsil ediyor. Kapsülün renk paleti, Dünya denizlerinden ilham alıyor: Kızıl Deniz için kırmızı, Pasifik Okyanusu için koyu mavi, Karayip Denizi için yeşil ve Hint Okyanusu için açık mavi.


Etiketler: pera müzesi, Grayson Perry, Cecil Beaton

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.