24 Ocak 2019 Perşembe 10:01

GÜNDEM

Çalışmalar Sonuç Verdi, Dijital Reklamda Sahtecilik Oranı Düştü

AVRUPA’DA SAHTECİLİĞE KARŞI YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TAG SERTİFİKALI KANALLARDA SAHTECİLİK ORANI YÜZDE 94 DÜŞTÜ

Washington, DC &Londra, İngiltere Dijital reklam tedarik zincirindeki kriminal faaliyetlerle (ad-fraud) mücadele eden bir girişim olan TheTrustworthy Accountability Group (TAG), Avrupa'daki dijital reklam sahtekarlığına karşı yürütülen çalışmaların ilk raporunu yayınladı.

“Grup 614” tarafından yapılan araştırmada, dijital reklamcılıkta TAG Sertifikalı dağıtım kanallarının kullanılmasının, sahtekarlık seviyesini sektör ortalamasına göre yüzde 94 oranında azalttığı görüldü.

Çalışma kapsamında, TAG Sertifikalı Kanallardaki geçersiz trafik (IVT) oranları sektör standartlarıyla karşılaştırıldı. Bu bağlamda İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Hollanda'da bulunan üç büyük reklam ajansından Ocak-Ağustos 2018 döneminde gelen yaklaşık dört milyar reklam gösterimi incelendi.

Sonuçlar, Avrupa pazarlarında TAG Sertifikalı Kanallar kullanıldığında sahtecilik oranının ortalama yüzde 8,99'dan yüzde 0,53'e düştüğünü gösterdi.

TAG CEO’su Mike Zaneis “Sahtecilik küresel bir sorundur ve sektörümüzün gelişimi için bu sorunun ulusal ve bölgesel olarak ele alınması gerekmektedir. Ne mutlu ki, bu konuda Avrupa bu yolda liderlik ediyor. Sonuçlar, hem bağımsız olarak TAG’in çalışmalarının hem de İngiltere’deki JICWEBS örneğindeki gibi işbirliklerinin TAG Sahteciliğe Karşı Sertifika Programının etkinliğini ortaya koydu. TAG’in titizlikle belirlediği sahteciliği önleme standartlarını benimsemeye devam ederek, reklam sahtekarlığından yararlanan suçluları durdurabilir ve dünya çapında güvenli ve temiz bir tedarik zinciri temin edebiliriz” diyerek konuyu değerlendirdi.

Avrupa Fraud Kıyaslama Araştırması Özeti

Dahil olan ülkeler

İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda

Çalışma Dönemi

Ocak - Aralık 2018

Envanter

Masaüstüdisplay, masaüstü video, mobil web display, mobil web video, in-appdisplay, in-app video

İncelenen Sahtecilik Türleri

General InvalidTraffic (GIVT)

SophisticatedInvalidTraffic (SIVT)

% 0,53

Genel Sahtecilik Oranı (KarışıkBenchmark)

% 8,99

Sahtecilikte düşüş

% 94,1

Annalect (Omnicom Media Group), GroupM, Publicis Media

TAG ilk olarak, Aralık 2017'de TAG Yolsuzlukla Mücadele Programının etkinliğini incelemek amacıyla ABD pazarında bir kıyaslama çalışması yapmak üzere Group614’ü görevlendirdi ve 2018 yılı Eylül ayında bir izleme raporu yayınladı. Her iki çalışmada da TAG Sertifikalı Kanallarda sahtekarlıkta dikkat çekici bir azalma olduğu görüldü.

TAG’ın Sahteciliğe Karşı Sertifika Programı ve reklam ekosistemindeki kurumların TAG Sertifikasını nasıl alabilecekleri hakkında ek bilgiler şu adreste bulunabilir: https://www.tagtoday.net/certified-against-fraud-program/. Tüm çalışma ise şu adresten alınabilir: https://www.tagtoday.net/european_fraud_benchmark_research_2019.

TAG Hakkında

TAG Dijital reklam endüstrisinde yasadışı faaliyetlerle mücadele eden ve endüstriye yönelik güvenin artması için çalışan en yaygın kuruluştur. Pazarın önde gelen meslek örgütleri tarafından ABD’de kurulmuştur. TAG’in misyonu dijital reklamda sahte trafiği yok etmek, malware ile mücadele etmek, internet korsanlığının önüne geçmektir. Bu doğrultuda daha gelişmiş standartlar oluşturmak için dijital reklam tedarik zincirindeki firmaları bir araya getirir. TAG dijital reklam endüstrisinden Bilgi Paylaşım ve Analiz Organizasyonu ISAO’ya kayıtlı ilk ve tek kuruluştur. tagtoday.net.

İlginizi Çekebilir

Volkan Konak Albüm Müjdeledi

MAYIS SONUNDA YENİ ALBÜM GELİYOR


Serkonder Başkanı Halil Kozan “2019’Da Yüzde 70 Oranında Büyüme Öngörüyoruz”

Sera A.Ş. 25 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak


Volkan Konak’Tan Sevenlerine Müjdeli Haber

MAYIS SONUNDA YENİ ALBÜM GELİYOR


Axis İstanbul’Dan 23 Nisan’A Özel Eğlence Paketi

Axis İstanbul AVM’de geçtiğimiz günlerde başlayan ve 15 Ekim’e kadar devam edecek Hediye Dükkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününe özel tüm çocukları unutamayacakları bir eğlenceye davet ediyor. Çocukların en özel gününde Axis İstanbul AVM’den 50 TL ve üzeri alışveriş yapacak ziyaretçiler, 50 puan değerinde hediye puanın sahibi olarak eğlence paketini almaya hak kazanacaklar.


Türkiye’Nin İlk “İş Sağlığı Ve Güvenliği Laboratuvarı” Üsküdar Üniversitesinde Açıldı

Türkiye’nin ilk “İş Sağlığı ve Güvenliği Laboratuvarı”


Etiketler: reklam, dijital, İngiltere, Avrupa, Sertifikalı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.