1 Ekim 2016 Cumartesi 18:37

YURTTAN

Çanakkale'de Engelli Çocuğa 'Sevgi İzi' Dövmesi

Çanakkale'de kendilerini ifade edemeyen engellililer ile Alzheimer hastası yaşlıların kaybolduklarında bulunmalarını kolaylaştıracak olan 'Sevgi İzi' projesi kapsamında, bir engelli çocuğa verilen numara, dövme ile koluna yazıldı.

Çanakkale'de Engelli Çocuğa 'Sevgi İzi' Dövmesi
Çanakkale'de Engelli Çocuğa 'Sevgi İzi' Dövmesi
Çanakkale'de Engelli Çocuğa 'Sevgi İzi' Dövmesi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Burak GEZEN


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çanakkale'de kendilerini ifade edemeyen engellililer ile Alzheimer hastası yaşlıların kaybolduklarında bulunmalarını kolaylaştıracak olan 'Sevgi İzi' projesi kapsamında, bir engelli çocuğa verilen numara, dövme ile koluna yazıldı.

Televizyon programcısı Müge Anlı'nın, kendini ifade edemeyen engellilere ve Alzheimer hastalarının, kaybolup bulunmaları halinde kimlik tespitini kolaylaştırmak için hayata geçirdiği 'Sevgi İzi' projesi Çanakkale'de de uygulanmaya başlandı. Özellikle otizmli, engelli ve Alzheimer hastalarının kaybolmalarının önüne geçmek için başlatılan Sevgi İzi Projesi kapsamında aileler www.benibuldular.com web adresindeki Sevgi İzi Kayıt Formu'nu doldurarak kayıt yaptırdıktan sonra kendilerine verilen numarayı kaybolma riski bulunan yakınlarının sol bileğine dövme olarak yaptırıyor. Böylece bu kişi kaybolduğu zaman kolundaki numara ile polise başvurulup, kimin yakını olduğu ve iletişim bilgileri çıkarılıyor.

Çanakkale'de yaşayan otizm hastası zihinsel engelli 11 yaşındaki Alpaslan Ünal'a verilen numara da, koluna dövme olarak işlendi. Alpaslan Ünal'ın annesi Keziban Ünal, projenin çok faydalı olacağına inandığını belirterek, "Yarın öbür gün bana bir şey olduğu zaman, çocuğum kaybolduğunda, bulan kişilerin güvenlik güçlerine çocuğun kimliği hakkında bilgi vermeleri kolaylaşacak. Bu nedenle oğluma da verilen numarayı dövme olarak yaptırdık" dedi.

'Sevgi' İzi projesinin Çanakkale sorumluluğunu üstlenen Saliha Kıran, Müge Anlı'nın sabah kuşağında yayınlanan 'Sevgi İzi' projesini görünce, Çanakkale'de bu kampanyaya ses getirmek amacıyla bu misyonu üstlendiğini söyledi. Kran, "Müracaat ettim, tarafıma bu misyon verildi. Tüm rehabitilasyon merkezleriyle birlikte işbirliği içindeyim. Engelli özel çocuklarımıza ücretsiz olarak bu dövmeleri yaptırıyoruz. Bundan başka Alzheimer hastası olan yaşlılarımıza da bu hizmeti vereceğiz. Asla ücret ödemeyecekler. Ben tüm velililerimizi, anneleri ve babaları da duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

İlginizi Çekebilir

DİMES MASALSI FESTİVALE DESTEĞİNİ GENİŞLETTİ

Üçüncü Sinemasal Fener-Balat Çocuk Festivali, etkinliğe ana sponsor olarak destek veren Türkiye’nin ilk yerli sermayeli meyve suyu ve Türkiye’nin önde gelen içecek markalarından DİMES’in ‘Hayata Başka Bak!’ sloganıyla düzenlendi.


Beyoğlu’nda, 23 Nisan Kutlamaları Çocuk Koşusu İle Başladı

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN: “ÇOCUKLAR VE GENÇLER BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”


Coldwell Banker Konutta Kadının Gcn Belrled

2013’ten bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren dünyanın en önemli gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Coldwell Banker, TÜİK verilerini kullanarak kadınların Türkiye’de en fazla konut aldığı illeri belirledi. Buna göre 2017 yılında kadınların konut satışında payının en fazla olduğu il yüzde 37,5 ile Balıkesir oldu. Muğla ve Edirne ilk üçteki diğer şehirler olarak dikkat çekerken; son sırada Ağrı, Van ve Muş yer aldı.


Opet Sponsorluunda Dzenlenen Dnya Kurumsal Golf Turnuvasıtrkye 2018 Ampyonları Bell Oldu

Akaryakıt dağıtım sektörünün güçlü ve yenilikçi markası OPET, spora desteğini sürdürüyor. OPET’in ana sponsorluğunu üstlendiğiWorld Corporate Golf Challenge Türkiye 2018, Regnum Carya Golf & Spa Resort ev sahipliğinde gerçekleşti. Turnuvayı kazanan Ekol İnşaat takımı, Portekiz Cascais’de düzenlenecek WCGC 2018 Dünya Finali’ne katılarak ülkemizi temsil edecek.


Güzellik Tüyoları

Baharda yeşillenen doğayla birlikte uyanan yenilenme isteği, güzellik arayışlarını da beraberinde getiriyor. Fazla kilodan göz çevresi kırışıklıklarına kadar baştan ayağa yenilenme ve gençleşme arayışının bu mevsimde artış gösterdiğini belirten Acıbadem Bakırköy Hastanesi Uzmanları, düzenlenen “Bahar Güzelliği” isimli bir etkinlikte, katılımcıların sorularını yanıtladılar…


Etiketler: Sevgi İzi projesi, Müge Anlı, Alzheimer

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.