4 Nisan 2019 Perşembe 10:34

GÜNDEM

Carbanak Çetesini Keşfeden Kaspersky Lab’A Ödül

Kaspersky Lab, Bir Şirketin Araştırma Ekibi Tarafından Yapılan En Önemli Keşifler kategorinde SC Media 30. Yıl Ödülü’ne layık görüldü. Carbanak adlı siber suçlu çetesini keşfeden Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT), aldığı bu ödülle şirketin son yirmi yıl içinde global tehdit araştırmalarına yaptığı katkıyı gözler önüne seriyor.

Carbanak Çetesini Keşfeden Kaspersky Lab’A Ödül
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SC Media tam 30 yıldır siber güvenlik sektöründe hizmet veriyor. Şirket bu yıl geleneksel SC Ödülleri organizasyonunu çeşitli kategorilerle genişleterek, zaman içinde sektöre şekil veren kurumları onurlandırdı. Kazananlar SC Media’nın editör ekibi tarafından SC Ödülleri organizasyonunun yöneticilerinin de desteğiyle belirlendi. Kaspersky Lab’ın ödül kazandığı Bir Şirketin Araştırma Ekibi Tarafından Yapılan En Önemli Keşifler kategorisinde, son otuz yılda gerçekleşen önemli sıfır gün, zararlı yazılım çeşitleri ve siber çete keşifleri değerlendirildi.

Kaspersky Lab’ın Carbanak adlı siber çeteyi keşfetmesi dünyanın Gelişmiş Kalıcı Tehditlere (APT) bakışını değiştirdi. APT’ler genellikle siber casuslukla bağlantılı olsa da 2014 yılında Kaspersky Lab GReAT, bankalardan büyük miktarda para çalan bir siber suçlu grubunu ortaya çıkarmıştı. Bu grup, daha önce sadece devlet destekli APT’lerde görülen gelişmiş araçlar ve yöntemler kullanıyordu. Carbanak olarak adlandırılan gruba yönelik soruşturmadan elde edilen dersler, finansal hedefli saldırıların öngörülmesine ve azaltılmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Carbanak grubunun keşfi 2015’teki Kaspersky Lab Güvenlik Analistleri Zirvesi’nde duyurulmuştu. O günden bu yana grubun üyesi olduğu iddia edilen bazı kişiler tutuklandı.

“GReAT ekibi, 2008’de kurulduğundan bu yana tüm dünyada birçok APT, siber casusluk operasyonu, zararlı yazılım, fidye yazılımı ve siber suç eğilimlerini ortaya çıkardı” diyen Kaspersky Lab Global Araştıma ve Analiz Ekibi Direktörü Costin Raiu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Carbanak grubunun keşfi, araştırmalarımızın güvenlik sektörünü şekillendirmeye ve kurumları gelişmiş tehditlerden korumaya nasıl yardımcı olabileceğinin harika bir örneği. Ekibimizin siber saldırıları ve zararlı tehditleri kaynağına bakmaksızın ortaya çıkarmada gösterdiği kararlılık, dünyayı biraz daha güvenli hale getirmemize yardımcı oluyor.”

“30. Yıl Ödülleri’ni kazananların tümü, son otuz yıl içinde yaptıkları çalışmalar ve liderlik ile siber güvenlik sektöründe kalıcı birer iz bırakmış isimler” diyen SC Media Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Illena Armstrong, ardından şunları söyledi: “Kaspersky Lab GReAT, kurumları günümüzün karmaşık tehditlerine karşı korumakta gösterdiği kararlı tavrıyla bu onura layık görüldü.”

SC Ödülleri’ni kazananların tam listesini SC Media web sitesinde bulabilirsiniz.

Kaspersky Lab Hakkında

Kaspersky Lab, 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren küresel bir siber güvenlik şirketidir. Kaspersky Lab'in derin tehdit zekâsı ve güvenlik uzmanlığı dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, kritik altyapıların, hükümetlerin ve tüketicilerin korunması için sürekli yeni nesil güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyüne, lider uç nokta koruması ve gelişen karmaşık dijital tehditlerle mücadele eden bir dizi özelleştirilmiş güvenlik çözümleri de dâhildir. 400 milyonu aşkın kullanıcı Kaspersky Lab teknolojileri ile korunmaktadır ve 270 bin kurumsal müşterinin kendileri için en önemli şeyleri korumalarına yardımcı olmaktayız. Daha fazla bilgi için: www.kaspersky.com/tr

İlginizi Çekebilir

İbb Bilimsel Danışma Kurulu’Ndanfarklı Mesai Saati Ve Ayrı Şerit Uygulamalarıönerisi

İBB BİLİMSEL DANIŞMA KURULU’NDAN FARKLI MESAİ SAATİ VE AYRI ŞERİT UYGULAMALARI ÖNERİSİ


Artık Yenı· Bı·r Do¨nem Bas¸ladı!

Gu¨venli gıdanın hayatımızda daha o¨nem kazandıgˆı, mesafenin hayati önemde oldugˆu, dogˆal beslenmenin bagˆıs¸ıklık sistemimizi yüksek tuttuğunun daha iyi anlas¸ıldıgˆı, hijyen ve tazeligˆin vazgec¸ilmez oldugˆu yeni dönemle de BAY BREAD olarak yanınızdayız.


Çevre Günü'nde Gölbaşı Pırıl Pırıl...

Mogan Gölü’nde Çöpler Toplandı…


İstka’Dan İbb’Nin Üç Projesine Destek

İSTKA’DAN İBB’NİN ÜÇ PROJESİNE DESTEK


Tıp Yükselen Değer Mi

KONU: TIP YÜKSELEN DEĞER Mİ?


Etiketler: siber, Kaspersky, güvenlik, Media, Ödülleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.