31 Ekim 2019 Perşembe 13:58

GÜNDEM

Castrol Ford Team Türkiye, 2019 Ralli Sezonunu Tüm Kategorilerde Şampiyon Bitirmek İçin Hazır!

37. Kocaeli Rallisi’ndeki performansı ile 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda “Pilotlar”, “Co-Pilotlar” ve “Markalar” kategorilerinde şampiyonluğunu garantileyen Castrol Ford Team Türkiye, sezonun son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nde geriye kalan ‘2 çeker’ ve ‘Gençler’ kategorilerinde de şampiyonluğunu ilan etmeyi hedefliyor.

Castrol Ford Team Türkiye, 2019 Ralli Sezonunu Tüm Kategorilerde Şampiyon Bitirmek İçin Hazır!
Castrol Ford Team Türkiye, 2019 Ralli Sezonunu Tüm Kategorilerde Şampiyon Bitirmek İçin Hazır!
Castrol Ford Team Türkiye, 2019 Ralli Sezonunu Tüm Kategorilerde Şampiyon Bitirmek İçin Hazır!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası 7’nci ve son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, bu yıl Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından 1-3 Kasım tarihlerinde 44. kez gerçekleştiriliyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin de yer aldığı Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ile amatör sürücülere yönelik Zafer Vatansever Ralli Kupası'na da puan verecek Yeşil Bursa Rallisi’nde ekipler, Orhaneli – Keles bölgesindeki 114,10 kilometresi özel etap, toplam uzunluğu ise 453,38 kilometre olan asfalt zeminli parkurda mücadele edecek.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ve sondan bir önceki yarışı olan 37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde “pilotlar”, “co-pilotlar” ve “markalar” kategorilerinde şampiyonluğunu matematiksel olarak garantileyen Castrol Ford Team Türkiye, sezonun son yarışında kalan 2 kategorideki şampiyonlukları da elde etmek için mücadele edecek.

Ümitcan Özdemir – Batuhan Memişyazıcı ikilisi şampiyonluğa ulaşmayı bekliyor

‘2 çeker’ kategorisinde Fiesta R2T araçları ile sezon başından bu yana her yarışta güçlü rakiplerine karşı başarılı bir şekilde mücadele eden Ümitcan Özdemir – Batuhan Memişyazıcı ikilisi sezonun son 2 yarışında gösterdikleri başarıyı Yeşil Bursa Rallisi’ni bir kez daha tekrarlayarak 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2. kez üst üste “İki Çeker Pilotlar” ve “Co-Pilotlar” şampiyonluğuna ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz iki yılın Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonu, Castrol Ford Team Türkiye çatısında yetişen And Sunman da Yeşil Bursa Rallisi’ni başarılı şekilde tamamlayarak kendi kategorisinde 3 yıl üst üste şampiyonluğun sahibi olmayı bekliyor. Sunman, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı yarışı olan 37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ni kendi kategorisinde ilk sırada tamamlayarak şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etmişti.

Bostancı: “Yeşil Bursa Rallisi’nde kalan 2 şampiyonluğu da kazarak 2019 sezonunu domine etmek istiyoruz”

Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Castrol Ford Team Türkiye olarak, bizim için oldukça zorlu bir sezonu geride bırakmak üzereyiz. Sezonun 6. yarışı olan 37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk hedefimiz olan ‘pilotlar’, ‘co-pilotlar’, ‘markalar’ şampiyonluklarını elde etmekti. Bunu başardık, şimdi sezonun son yarışı olan Yeşil Burda Rallisi’nde ‘2 çeker’ ve ‘gençler’ kategorilerinde yarışı birinci sırada tamamlayarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en önemli 5 kategorisinde şampiyonluğu almayı hedefliyoruz. Oldukça zorlu geçecek bu sezonun son rallisine katılacak tüm ekiplere şimdiden başarılar diliyorum.”

Yarışın ilk 2 gününde 4 etap birden geçilecek

1 Kasım Cuma akşamı saat 18:00'de Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde gerçekleştirilecek start seremonisi ile başlayacak olan rallinin ilk gününde Nilüfer Belediyesi Seyirci Özel Etabı geçilecek. 2 Kasım Cumartesi günü saat 09:00'da direksiyon başına geçecek olan ekipler Hankook adıyla geçilecek olan Dağgüney, Ahmet Burkay adıyla geçilecek olan Firuz ve Zafer Vatansever adıyla geçilecek olan Harman alanı etaplarını ikişer kez geçerek saat 17:30'dan itibaren Sur Yapı Marka AVM otoparkında yer alan servis alanında tamamlanmış olacak.

Son gün Uludağ eteklerinde zorlu mücadele

3 Kasım Pazar sabahı saat 09:00'dan itibaren ekipleri Uludağ eteklerinde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Soğukpınar ve Nilüfer adıyla geçilecek olan Hüseyinalan etapları ardından servise girecek olan ekipler, son olarak bu iki etabı tekrar geçerek, zorlu sezon finalini tamamlamış olacaklar. Yeşil Bursa Rallisi, saat 14:00'den itibaren ALOFT Bursa Hotel önündeki finiş podyumunda son bulacak.

İlginizi Çekebilir

Ey Türkiye Start Up’Ların Büyüme Yolculuğunu Eynovation İle Destekliyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY Türkiye’nin (Ernst & Young), işini büyütmek isteyen start-up’lara birebir görüşmelerle ihtiyaçlarına özel hizmetler ve mentorluk desteği verdiği, EYnovation Start-Up programı başladı. Türkiye’de en az bir yıldır faaliyet gösteren 500 bin TL’nin üzerinde cirolu start-up’lar, programa başvuruda bulunabilecek.


The Bıg 5 Show Dubai’De Beta Kimya Rüzgarı

Türk kimya sektörünün lider üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., dünyanın en büyük yapı sektörü fuarlarından The BIG 5 Show Dubai’de yeni ürünleriyle büyük beğeni topladı. B1 ve B2 sınıfı yangına dayanımlı PU Köpük ürünlerini de yurt dışında ilk kez tanıtan BETA Kimya A.Ş., yapı sektörüne yönelik MS polimer, silikon, mastik ve yeni hızlı yapıştırıcı ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekti.


Endüstriyel Kaplama Sektörünün Robotlaşma Hamlesi

‘PaintExpo Eurasia 2019’ ve ‘Surtech Eurasia 2019’ sektörün liderlerini ağırladı


İtalya’Ya Kısa Bir Yolculuk; “Napoliten Konserleri”

İtalya’ya Kısa bir Yolculuk;


Signal Whıte Now Gold’Un En Yenisiyle Anında Beyazlık

Signal White Now Gold, içten sıcacık bir gülümsemenin olmazsa olmazı sağlıklı bembeyaz dişler için yenilendi. Gold, mavi-safir pigment teknolojisi ile yenilenen güçlü formülü sayesinde dişlerin aşındırmadan daha beyaz görünmesini sağlıyor.


Etiketler: olan, Türkiye, Rallisi, Ralli, Bursa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.