22 Mayıs 2018 Salı 10:00

SİYASET

Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi

CHP, Rize’de Zihni Derin Çay Fabrikası’nın işçilerinden rahmetli Mehmet Efendi’nin çay parasıyla okutup avukat çıkarttığı oğlu Remzi Kazmaz’ı birinci sıradan milletvekili adayı gösterdi.

Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi
Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çilekeş Karadeniz kadını Meryem ile Mehmet Efendi’nin oğlu hukuk, spor, sanat ve siyaset adamı Remzi Kazmaz, neden aday olduğunu şöyle açıkladı:

NEDEN ADAY OLDUM?

“Tulumla kemençenin sesi daha gür çıksın; horonumuz şenlensin; halayımız büyüsün diye,

Rize’nin çayı dalında kalmasın, çay paraları zamanında ödensin diye,

Çayın üzerindeki kirli oyunları halkıma anlatmak için,

‘Çay vatandır satılamaz’ demek için,

Çay fabrikalarında çalışan işçi kardeşlerimin hakkını hukukunu savunmak için,

Sarı sendikaların işçi ve emekçilere karşı uyguladığı baskı ve entrikalara karşı,

Rize halkının en değerli kuruluşu Çay-Kur’un yaban ellere satılmaması için,

Suyumuzu çalanlara derelerimize kelepçe vuranlara karşı çıkmak için,

Ayder’i, Ardeşen’i, Pazar’ı, Hemşin’i turizm ve ticaret kapısı yapmak için,

Çiftçinin ve üreticinin önünü açmak için,

Ülkemizin temiz kalpli, konuksever, mert, yürekli, nükteli, sevecen insanları olan Rizeli’nin ülkede ve dünyada hakettiği gibi tanıtılması için,

40 yıldır Rize’de muhalefetin sesi olmadığı için,

Bu topraklara olan borcumu ödemek için adayım."

REMZİ KAZMAZ KİMDİR?

1954 Yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamlayıp İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mesleğine İstanbul’da başlayan Av. Remzi Kazmaz evli ve üç çocuk babası.

30 yıllık meslek hayatında kamuoyunun yakından takip ettiği pek çok davanın avukatlığını yaptı. İstanbul’daki Gazi Davası, 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası açılan Deprem ve Sorumluları Davası, Rize Çamlıhemşin’deki Fırtına Vadisi davası ile birlikte Karadeniz’deki HES davalarının birçoğunun avukatlığını yaptı.

Kazmaz, avukatlık mesleğinin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde de aktif yeraldı. İstanbul Avcılar Belediyesi Kent Meclisi Başkanlığı, yine İstanbul’daki Karadenizliler Dayanışma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayrıca HES’lere karşı mücadele etmek amacıyla kurucusu olduğu “Derelerin Kardeşliği Platformu Derneği”nde halen kurucu başkanlık görevini yürütüyor.

Çay Kur Rize Spor’un hukuk danışmanlığının yanı sıra yönetim kurulu üyesi olan Remzi Kazmaz, Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir dönem Disiplin Kurulu Asbaşkanlığı görevinde bulundu.

Lise yıllarında başlayan güzel sanatlar merakı onu ilerleyen yıllarda da yalnız bırakmamış, içindeki bu sevgi avukatlık mesleğine devam ederken sinema dünyasının da içine itmiştir. Bu nedenle belgesel sinemacılıkla tanışmış ve bu alanda birçok film çekmiştir.

Avukatlık ve sinemacılığı birlikte yürüten Kazmaz, Gazi Katliamı’nı anlatan “Gereği Düşünüldü” isimli belgesel filmi ve kitabıyla uluslararası festivallerde barış ödülü aldı. “Antik Halikarnasos: Bodrum, Kehanetler Ülkesi: Didyma” isimli belgeselleri çekmiş ve bu filmleriyle de tarihi değerlerimizin talan edilmesine dikkat çekti.

“Vatandaş Mustafa” filmi ile birlikte doğanın tahrip ve talan edilmesine karşı mücadele başlatan Av. Remzi Kazmaz bu belgesel filmiyle birlikte birçok çevre mücadelesine örnek oldu.

“Aşkın Mabedi” isimli kitabı ve filmiyle birlikte dünyanın yedi harikasından biri olan ve yıllar önce topraklarımızdan kaçırılarak İngiltere’deki British Museum’a götürülen Mausolleum’un Türkiye’ye geri iade edilmesi için uluslararası hukuk sürecini başlattı.

Remzi Kazmaz son olarak doğup büyüdüğü topraklarda yıllardır bitmek bilmeyen çay üreticilerinin sorunlarını ve çayın 93 yıllık öyküsünü kaleme aldığı “Çaylar Şirketten” isimli kitabını yazdı.

Av. Remzi KAZMAZ

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı

İlginizi Çekebilir

Murat Aydın "Metro Çalışması Bizim Dönemimizde Başlayacak"

Murat Aydın: "Metro çalışması bizim dönemimizde başlayacak"


Önemli Türkiye'de Bir İlk Gerçekleşti Çocuk Sahibi Olamayanlar Dikkat! Bu Yöntemle Türkiye’Nin İlk Gebelik Haberi Geldi!

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde, özellikle erkek kısırlığında çığır açan birtakım teknolojik gelişmeler yaşanıyor. Bu teknolojik gelişmeler özellikle menide hiç canlı sperm hücresi bulunmayan veya olgun olmayan sperm hücresi bulunan erkekleri ilgilendiriyor. Genel kısırlık nedenlerinin %30’u erkek nedenli olarak karşımıza çıkarken, özellikle azoospermi vakalarında menide canlı sperme rastlanmıyor. Birçok evli çift, sadece bu tanı konulmuş şekilde yıllardır bebek hasreti çekiyor. Centrum Klinik Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, bu problemle yaşayan evli çiftlere umut ışığı oldu.


Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Sektörü Tecrübe Etme İmkanı Sunuyor

'Adaleti Birlikte Sağlayalım' sloganıyla yola çıkan öğrenci oluşumu Themis Court Simulations, uluslararası ve ulusal mahkemelerin simülasyonlarını gerçekleştirerek öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerini sağlıyor.


Muammer Keskin Gülbahar Mh. Ziyaret Etti

GÜLBAHAR MAHALLESİ ZİYARETİ


50’Yi Aşkın Diplomalı Türk Uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’Nde İşe Başlayacak

50’yi aşkın diplomalı Türk uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’nde işe başlayacak


Etiketler: için, Rize, Kazmaz, Remzi, karşı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.