22 Mayıs 2018 Salı 10:00

SİYASET

Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi

CHP, Rize’de Zihni Derin Çay Fabrikası’nın işçilerinden rahmetli Mehmet Efendi’nin çay parasıyla okutup avukat çıkarttığı oğlu Remzi Kazmaz’ı birinci sıradan milletvekili adayı gösterdi.

Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi
Chp, Çay İşçisinin Oğlunu Birinci Sıradan Aday Gösterdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çilekeş Karadeniz kadını Meryem ile Mehmet Efendi’nin oğlu hukuk, spor, sanat ve siyaset adamı Remzi Kazmaz, neden aday olduğunu şöyle açıkladı:

NEDEN ADAY OLDUM?

“Tulumla kemençenin sesi daha gür çıksın; horonumuz şenlensin; halayımız büyüsün diye,

Rize’nin çayı dalında kalmasın, çay paraları zamanında ödensin diye,

Çayın üzerindeki kirli oyunları halkıma anlatmak için,

‘Çay vatandır satılamaz’ demek için,

Çay fabrikalarında çalışan işçi kardeşlerimin hakkını hukukunu savunmak için,

Sarı sendikaların işçi ve emekçilere karşı uyguladığı baskı ve entrikalara karşı,

Rize halkının en değerli kuruluşu Çay-Kur’un yaban ellere satılmaması için,

Suyumuzu çalanlara derelerimize kelepçe vuranlara karşı çıkmak için,

Ayder’i, Ardeşen’i, Pazar’ı, Hemşin’i turizm ve ticaret kapısı yapmak için,

Çiftçinin ve üreticinin önünü açmak için,

Ülkemizin temiz kalpli, konuksever, mert, yürekli, nükteli, sevecen insanları olan Rizeli’nin ülkede ve dünyada hakettiği gibi tanıtılması için,

40 yıldır Rize’de muhalefetin sesi olmadığı için,

Bu topraklara olan borcumu ödemek için adayım."

REMZİ KAZMAZ KİMDİR?

1954 Yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamlayıp İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mesleğine İstanbul’da başlayan Av. Remzi Kazmaz evli ve üç çocuk babası.

30 yıllık meslek hayatında kamuoyunun yakından takip ettiği pek çok davanın avukatlığını yaptı. İstanbul’daki Gazi Davası, 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası açılan Deprem ve Sorumluları Davası, Rize Çamlıhemşin’deki Fırtına Vadisi davası ile birlikte Karadeniz’deki HES davalarının birçoğunun avukatlığını yaptı.

Kazmaz, avukatlık mesleğinin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde de aktif yeraldı. İstanbul Avcılar Belediyesi Kent Meclisi Başkanlığı, yine İstanbul’daki Karadenizliler Dayanışma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayrıca HES’lere karşı mücadele etmek amacıyla kurucusu olduğu “Derelerin Kardeşliği Platformu Derneği”nde halen kurucu başkanlık görevini yürütüyor.

Çay Kur Rize Spor’un hukuk danışmanlığının yanı sıra yönetim kurulu üyesi olan Remzi Kazmaz, Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir dönem Disiplin Kurulu Asbaşkanlığı görevinde bulundu.

Lise yıllarında başlayan güzel sanatlar merakı onu ilerleyen yıllarda da yalnız bırakmamış, içindeki bu sevgi avukatlık mesleğine devam ederken sinema dünyasının da içine itmiştir. Bu nedenle belgesel sinemacılıkla tanışmış ve bu alanda birçok film çekmiştir.

Avukatlık ve sinemacılığı birlikte yürüten Kazmaz, Gazi Katliamı’nı anlatan “Gereği Düşünüldü” isimli belgesel filmi ve kitabıyla uluslararası festivallerde barış ödülü aldı. “Antik Halikarnasos: Bodrum, Kehanetler Ülkesi: Didyma” isimli belgeselleri çekmiş ve bu filmleriyle de tarihi değerlerimizin talan edilmesine dikkat çekti.

“Vatandaş Mustafa” filmi ile birlikte doğanın tahrip ve talan edilmesine karşı mücadele başlatan Av. Remzi Kazmaz bu belgesel filmiyle birlikte birçok çevre mücadelesine örnek oldu.

“Aşkın Mabedi” isimli kitabı ve filmiyle birlikte dünyanın yedi harikasından biri olan ve yıllar önce topraklarımızdan kaçırılarak İngiltere’deki British Museum’a götürülen Mausolleum’un Türkiye’ye geri iade edilmesi için uluslararası hukuk sürecini başlattı.

Remzi Kazmaz son olarak doğup büyüdüğü topraklarda yıllardır bitmek bilmeyen çay üreticilerinin sorunlarını ve çayın 93 yıllık öyküsünü kaleme aldığı “Çaylar Şirketten” isimli kitabını yazdı.

Av. Remzi KAZMAZ

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı

İlginizi Çekebilir

Fuzulev’İn ‘’2019 Satış Vizyon Ve Strateji’’ Toplantısı Mersin’De Yapıldı!

FuzulEv, her yıl Türkiye genelindeki tüm şubelerinin ve genel müdürlük yöneticilerinin katılımıyla düzenlediği ‘Şubeler Toplantısı’nı bu yıl 1-4 Nisan tarihleri arasında Mersin Hilton Hotel'de gerçekleştirdi. FuzulEv yöneticilerinin ve çalışanlarının katılım sağladığı toplantıda geçmiş yılın değerlendirmesi yapılırken, 2019’un hedef ve planları paylaşıldı.


Prof. Dr. Cihat Ünlü’Ye Uluslararası “Endometriozis Kahramanı” Ödülü

Çok yaygın bir kadın hastalığı olan endometriozis alanındaki çalışmaları, Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Doğum Kliniği Direktörü Prof. Dr. Cihat Ünlü’ye önemli bir ödül daha kazandırdı. ABD Endometriozis Vakfı, bu alanda yetiştirdiği hekim, toplum bilincini yükselten çalışmaları ve tedavi ettiği hastaları değerlendirerek Prof. Dr. Cihat Ünlü’yü “endohero” ödülüne layık buldu.


Meme Protezinde Nano Yüzey Teknolojisi

MEME PROTEZİNDE


İş Bankası, Rusya’Nın Ulusal Ödeme Sistemi Mir’İ, Kabule Başladı

Türkiye İş Bankası, MIR markalı kartları tüm Bankamatiklerinde ve üye işyerlerinde kabul eden Türkiye’deki ilk banka; bu işbirliği ile Türkiye de Rusça konuşulmayan ülkeler arasında MIR markalı kartların kullanılabildiği ilk ülke oldu. Böylece İş Bankası, turizm sezonu başlamadan 10 binden fazla e-ticaret noktasında, 400 bini aşkın fiziki işyerinde ve 6 bin 500’den fazla Bankamatikte 56 milyon MIR markalı kartı kabul edecek.


2019’Un “Yılın Seçilmiş Ürünü” Fairy Saf Ve Temiz

1987'den günümüze kadar 44 ülkede kazanan ürünlerin tüketicilerin oylarıyla belirlendiği ve Türkiye’de dördüncü kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamındaki Tüketici İnovasyon Ödülü 2019’un kazananları, İstanbul’da düzenlenen ödül töreniyle açıklandı.


Etiketler: için, Rize, Kazmaz, Remzi, karşı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.