26 Ekim 2019 Cumartesi 14:06

GÜNDEM

Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor

Çin ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yoğunlaşması ve Çinli turistlerin sayısındaki belirgin artış Türkçe ve Çince’ye olan rağbeti de artırdı. Son yıllarda Türkiye’de Çince eğitim veren üniversitelerin sayısı artış gösteriyor. Bununla birlikte Çin’de de Türkçe öğrenen üniversite öğrencilerinin sayısı da giderek artıyor. Bu artıştan dolayı Türk Çin Kültür Derneği “Mavi Türkiye” adında bir kamp düzenliyor. Konuyla ilgili olarak Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı açıklamalarda bulundu.

Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Kampı İçin Geliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye ve Çin arasındaki ilişkilerde önemli gelişmeler yaşanıyor; Karslı, son yıllarda Türkiye ve Çin arasında gerek diplomatik gerekse ticari ilişkilerin oldukça yoğunlaşmış durumda olduğunu ifade etti. Özellikle “Kuşak ve Yol İnisiyatifi” devreye girdikten sonra ülkemize gelen Çinli heyet sayısında gözle görünür bir artış bulunduğunu vurgulayan Karslı, ticari heyetlerin sayısının ve hacminin de artmaya başladığını ifade etti. Bununla bağlantılı olarak Türkçe ve Çincenin de önemini arttığını dile getiren Karslı, turizm alanındaki gelişmeler de iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendiren önemli konulardan biridir, dedi.

Çinli Öğrenciler “Mavi Türkiye” Türkçe ve Türk Kültürü Kampına Katılacaklar;

Kampa katılacak olan Çinli öğrenciler bir ay boyunca Türkçelerini geliştirecekler ve Türk kültürünün güzelliklerini yaşama fırsatı bulacaklar. Ocak ayında başlayacak olan programda dernek merkezinde ücretsiz Türkçe eğitimi alacak olan öğrenciler ayrıca planlanmış olan uygulamalı eğitimlerle de Türkiye’ye ve Türk kültürüne daha da yakınlaşacaklar. Çinli öğrenciler Türkiye’de Çince öğrenen öğrencilerle birlikte çeşitli aktiviteler de gerçekleştirecekler. Misafir Çinli öğrencilerle çeşitli kurumlara yapılacak ziyaretler ile Türkiye ve Çin arasındaki ilişkinin geleceğe taşınması da hedefleniyor.

Çin’de Ülkemiz “Mavi Türkiye” Olarak Adlandırılıyor;

Çin’de Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri açısından çok beğenilen bir ülke olduğuna vurgu yapan Karslı, ülkemizin Çinliler tarafından “Mavi Türkiye” olarak adlandırıldığını belirtti.

Çinli Öğrenciler Türkiye’yi Gezecekler; Türk Çin Kültür Derneği kurumlarından olan Ligarba Turizm tarafından organize edilecek olan Türkiye turu ile Çinli öğrenciler ülkemizin eşsiz güzelliklerini görme fırsatı bulacaklar.

Kapanışta Türk Kültür Gecesi Düzenlenecek;

Kamp boyunca Türkiye ve Türk kültürü hakkında geniş bilgiye ulaşacak olan öğrenciler kampın kapanış programında ise Türk müziği, Türk yemekleri, Türk halk dansları, Türk el sanatları gibi birçok etkinliğin düzenleneceği bir kapanış programı ile Çin’e uğurlanacaklar.

Çin’de Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler;

Karslı, Çin’de Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin bulunduğu birçok üniversitenin olduğunu belirtti. Ayrıca yürütülen görüşmelerle daha çok Üniversitede Türkçe bölümünün açılmasına çalıştıklarını da ifade etti. Çin'de Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi verilen üniversitelerin listesi ise şöyle;

Communication University of China, Shanghai International Studies University, Shanghai International Studies University, Beijing Foreign Studies University, Xi’an International Studies University, Guangdong University of Foreign Studies, Zhejiang International Studies University, Beijing International Studies University, Zhejiang Yuexiu University of Foreign Languages, Tianjin Foreign Studies University.

İlginizi Çekebilir

Melıs Goral Yeni Yıla La Linea Işıltısı &Görseller

Zamansız parçaların tasarımcısı Melis Goral, 2020 yılını yeni koleksiyonuyla karşılıyor. Grafiksel çizgilerin ışık ile buluştuğu La Linea koleksiyonu modern ve zarif çizgisiyle, gündüzü geceye taşıyan yalın tasarımlarıyla öne çıkıyor.


Avrasya’Nın En Büyük Şovu Başladı Fespa Eurasia 2019

2 bin yabancı alım için geldi…


Bégum Bdh'dan Geleneksel Düğün Kodlarını Sarsacak Bir Koleksiyon

Şehirli ve modern formların zamansız detaylarla buluştuğu BÉGUM Bridal Design House Sonbahar-Kış 2020 Koleksiyonu, felsefesiyle bir yandan geleneksel düğün kodlarını sarsarken, diğer yandan güzellik ve zerafet tanımlarını yeniliyor.


Otokoç Otomotiv, Idc Türkiye Akıllı Üretim Ve Dijital Perakende Zirvesinde 6 Kategoride 6 Ödül Aldı

OTOKOÇ OTOMOTİV, IDC TÜRKİYE AKILLI ÜRETİM, DİJİTAL PERAKENDE VE YAPAY ZEKA/ANALİTİK/RPA TEKNOLOJİ KONFERANSLARINDA 6 KATEGORİDE 6 ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ


Düzeltme 3. Gıda Ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde Herbalife Nutrition Türkiye'den Geleceğin Sağlıklı Yaşam Reçeteleri

3. Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi'nde


Etiketler: Türkiye, Türk, University, Studies, Çinli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.