21 Kasım 2019 Perşembe 11:26

GÜNDEM

‘Çip’Te Rekabet Artıyor

Yapay zeka yarı iletken sektöründe inovasyon dalgası yaratıyor. KPMG Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Sektör Lideri Serkan Ercin, ‘Küresel Yarı İletken Sektörü Araştırması’ndan çıkan sonuçları değerlendirdi. Serkan Ercin, “Başarılı bir yapay zeka çipi geliştirmek için rekabet artıyor. Bilişsel programlama ve makine öğrenimi gibi yeni nesil yapay zeka teknolojilerinin, büyük hacimli ve yapılandırılmamış veriyi işlemesi ve analiz etmesi gerekiyor” dedi.

‘Çip’Te Rekabet Artıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

KPMG’nin bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştirdiği Küresel Yarı İletken Sektörü Araştırması, sektördeki yeni trendleri ve şirketlerin karşılaştığı sorunları ele alıyor. Küresel yarı iletken şirketlerinden 149 üst düzey yöneticinin katıldığı araştırmaya göre; yapay zeka şimdiden yarı iletken sektöründeki gelir akışında önemli bir paya sahip… 2020 yılında en çok gelir getirmesi beklenen uygulamalar arasında yapay zeka üçüncü sırada yer alıyor. KPMG Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Sektör Lideri Serkan Ercin, yapay zekanın yarı iletken sektöründe inovasyon dalgası yarattığını söyledi.

Serkan Ercin, “Başarılı bir yapay zeka çipi geliştirmek için rekabet artıyor. Bilişsel programlama ve makine öğrenimi gibi yeni nesil yapay zeka teknolojilerinin, büyük hacimli ve yapılandırılmamış veriyi işlemesi ve analiz etmesi gerekiyor. Bu da ancak ciddi bir işlemci gücüyle mümkün… Araştırmaya katılanların önemli bir kısmı şirketlerinin bağlantılı cihazlar için sensörler veya tüketicilerine yönelik nesnelerin interneti ürünleri için yeni nesil çip geliştirip pazarlamaya devam ettiğini bildiriyor. Araştırmaya katılan şirketlerin dörtte biri, 14 nanometre veya daha küçük çipler geliştiriyor” dedi.

Nesnelerin interneti sektöre ivme kazandıracak

Nesnelerin interneti, 5G, yapay zeka ve otomotiv sektörüne yönelik teknolojilerden gelir sağlamanın müşteri beklentilerinde bir artışı ve daha karmaşık tedarik zincirlerini beraberinde getirebileceğini de ifade eden Serkan Ercin, araştırmadan şu bilgileri paylaştı:

Ar-Ge stratejik önceliklerde ilk sırada

KPMG Hakkında

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 153 ülkede 207 binin üzerinde çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv, endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1700 çalışanıyla her sektörden 4000’in üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İş Ortaklarıyla Buluşan Legrand Grup Türkiye 2019’İn En Çok Satış Yapan Bayileri Ödüllendirdi

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grup Türkiye, bu yıl da düzenlediği Geleneksel Bayi Toplantısı’nda iş ortaklarıyla bir araya geldi. 200’e yakın iş ortağının katılımı ile Kıbrıs’da gerçekleştirilen toplantılarda; 2019’un en iyi satış yapan bayileri ödüllendirildi. Toplantının asıl gündemini ise Legrand Grup Türkiye’nin 2020 hedefleri ve her markada gerçekleşecek yeni ürün lansmanları oluşturdu.


Telefonunuzun Şarjını En Çok Tüketen Uygulamalar Açıklandı

İŞTE ŞARJ CANAVARI 17 UYGULUMA


Yılın İlk Medikal Ve İlaç Sektörü Etkinliği Orta Doğu’Ya

İKMİB, 64 firma ile Arab Health’e katıldı


Çalışanına Müşteri Gibi Davranan Şirket Kazanacak

Çalışanına müşteri gibi davranan şirket kazanacak


Penti'den Sevgililer Günü'ne Özel 'Romeo&Juliet' Kapsül Koleksiyonu

Penti; romantik, eğlenceli ve uyumu seven çiftlere bu Sevgililer Günü'nde Romeo&Juliet kapsül koleksiyonu sunuyor. Romeo ve Juliet yazılı pijama takımlarıyla ev keyfine aşk katacak olan marka, 14 Şubat fotoğraf karelerinin de eğlencesini artıracak.


Etiketler: yapay, KPMG, zeka, için, yeni

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.