25 Haziran 2019 Salı 13:32

GÜNDEM

Cisco’Dan Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi Temelli İnovasyon

Cisco, yeni yapay zeka ve makine öğrenimi kabiliyetleri sayesinde, BT ekiplerinin ağ davranışını daha iyi anlamasına ve sorunları önceden tahmin etmesine yardımcı oluyor. Cisco’nun hedef tabanlı ağı, ağların kurulum ve yönetim biçimini baştan yaratırken Cisco bu çabasını, uçtan uca güvenlik, segmentasyon ve uygulama deneyimi sağlamak üzere tasarlanan çok alanlı entegrasyonlarla geliştiriyor.

Cisco’Dan Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi Temelli İnovasyon
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SAN DIEGO, ABD– Cisco, ağları yönetmeyi ve korumayı kolaylaştırmak üzere tasarlanmış yazılım inovasyonlarını kamuoyuna duyurdu. Günümüzün işletmeleri dijital teknolojilere daha fazla yatırım yaptıkça, BT ekipleri artan iş yükü nedeniyle zorluk yaşıyor. Bu yükü hafifletmek ve BT'nin inovasyona odaklanmasına olanak vermek için, Cisco BT ekiplerinin kişiselleştirilmiş ağ içgörüleri sayesinde makine hızı ve ölçeğinde çalışmasını sağlayacak yeni yapay zeka ve makine öğrenimi kabiliyetleri sunuyor. Cisco tüm işletme ağındaki kullanıcıları ve uygulamaları -kampüs ağlarından geniş alan ağlarına, veri merkezlerinden Nesnelerin İnterneti'ne kadar- daha etkili biçimde yönetmeye olanak sunan inovasyonlar geliştiriyor.

BT ekipleri günümüzde göz korkutucu bir zorlukla karşı karşıya. 451 Research'e göre, kurumların yaklaşık üçte ikisi BT ekiplerinin iş yükünün arttığını belirtiyor; ancak önümüzdeki yıl şirketlerin sadece üçte biri BT ekibini büyütmeyi düşünüyor. Aynı zamanda, aşırı rekabetçi ortamda BT'den, hiç olmadığı kadar mükemmel dijital deneyimler sunması talep ediliyor. Bir işletmenin ihtiyaçları ile eldeki kaynaklar arasındaki farkı kapatmak için, veri temelli, yapay zeka ve makine öğrenimi ile desteklenen yenilikçi ağ otomasyonu ve analitiği araçları gerekiyor.

Ağ ve güvenlik alanlarında lider olan Cisco, BT endüstrisindeki en güvenilir, içerik açısından zengin, uzaktan ölçüm veri kümelerinden birine sahip. Şimdi de Cisco, anonimleştirilmiş ve kümelenmiş verileri kullanmak için tasarlanan yeni yazılım kabiliyetlerinden yararlanıyor; bu, 35 yıldır dünyanın ağlarını inşa eden Cisco’nun kurumsal bilgisiyle birleştiğinde, BT ekiplerinin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlayan daha akıllı çözümler ortaya çıkıyor.

Bu yeni kabiliyetler BT ekiplerine şu olanakları sunacak:

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, "Ortamın değişim temposu ve çeşitliliği hızla gelişmeye devam ederken, Cisco çözümlerini sürekli olarak basitleştirmeye kararlı. Yapay zeka ve makine öğrenimi, şirketlerin hangi konuları önceliklendireceğini etkili bir şekilde ayırt etmesini, böylece daha çevik ve proaktif hale gelmesini sağlayabilir. Bunun ağ operasyonları ve onları yöneten BT ekipleri üzerinde kuvvetli bir etkisi olacaktır. Cisco olarak biz, otomasyon ve zeka yoluyla ağlarımızı ve işgücünü geleceğe hazırlıyoruz” diyor.

Çokalanlı Ağ Sayesinde Karmaşıklığı Azaltmak

Müşterilerin modern BT'nin benzersiz karmaşıklığını azaltmasına yardımcı olmak için Cisco, hedef tabanlı ağın her alanını (kampüs, şube, WAN, Nesnelerin İnterneti, veri merkezi ve bulut) kapsayan bir mimari inşa ediyor. Cisco, bu ağ alanlarının her birinin benzersiz gereksinimlerini karşılamak için optimal çözümler geliştiriyor. Bugün Cisco yeni entegrasyonlar sağlayarak kullanıcılara, nereye, ne zaman ve nasıl bağlandıklarından bağımsız bir biçimde güvenli ve tutarlı bir deneyim sunuyor. Yeni entegrasyonlar şu uçtan uca çözümlere olanak tanıyor:

Kullanılabilirlik, Lisanslama ve Servisler

Cisco AI Network Analytics, Cisco DNA Assurance'ın standart bir parçası olacak ve genellikle 2019 yazına ait Cisco DNA Center'ın bir sonraki sürümünde kullanıma sunulacak. Cisco AI Network Analytics yetenekleri, Cisco DNA Advantage yazılım lisansı seviyesine dahil edilecek.

• Çok alanlı ağ entegrasyonları, genellikle 2019 yazında olacak olan Cisco DNA Center'ın bir sonraki sürümüyle sunulacak. Bu entegrasyonlar Cisco DNA Advantage yazılım lisanslama katmanına dahil edilecektir.

Cisco DNA çözümleri için Cisco Müşteri Deneyimi, yeni nesil ağ çözümlerinin dağıtımını hızlandırırken, riski ve kesintileri de azaltır. Cisco Müşteri Deneyimi hizmet portföyü, müşterilerin daha kolay ve güvenle geçiş yapmalarına yardımcı olmak için uzman rehberliği, en iyi uygulamalar ve yenilikçi araçlar sunar. Bu aynı zamanda daha hızlı inovasyon yapmalarını, rekabetçi olmalarını, daha fazla değer elde etmelerini ve daha hızlı yatırım getirisi elde etmelerini sağlar.

Cisco Hakkında

Cisco, 1984 yılından bu yana erişim ve yönlendirme teknolojileri ile birlikte internetin çalışmasını sağlayan ve buna ek olarak collaboration, veri merkezi ve siber güvenlik teknolojileri alanında da urun ve çözümler sağlayan teknoloji lideridir. Çalışanlarımız, ürünlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte toplumun güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını ve yarının dijital fırsatlarına bugün erişmesini sağlıyoruz. Daha fazlası için newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin ve Twitter’da @Cisco’yu takip edin. Cisco RSS Akışları için bkz: http://newsroom.cisco.com/rss-feeds

Hill and Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Gekap Beyannamelerinin Verilme Süresi 30 Mart 2020’Ye Uzatıldı

FİRMALARA GEKAP UYGULAMASI İLE İLGİLİ EK SÜRE VERİLDİ


İett Hatları, Gece Vapuru İle Entegre Edildi

İBB’ye bağlı Şehir Hatları vapurları, Cuma ve Cumartesi geceleri 4 iskeleden iki yaka arasında yolcu taşıyacak. İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü de mevcut hatları hafta sonu vapur seferlerine entegre olacak şekilde yeniden düzenledi. Ayrıca sabaha kadar çalışacak 2 yeni hat açıldı.


Elektrik Dağıtım Sektöründe Hedef Sıfır Ölümlü İş Kazası

ELEKTRİK DAĞITIM SEKTÖRÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE ODAKLANDI


Renault Grubu Elektrikli Atak

Renault Grubu, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal edilmesinin ardından 2 ve 3 Mart tarihlerinde Renault, Dacia ve Alpine markalarına ait yenilikleri açıklıyor.


Creavit Ürün

Foglia banyo serisi: Defne Koz, Creavit için tasarladı.


Etiketler: Cisco, daha, için, yeni, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.