26 Haziran 2019 Çarşamba 10:35

GÜNDEM

Cisco’Dan Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi Temelli İnovasyon

Cisco, yeni yapay zeka ve makine öğrenimi kabiliyetleri sayesinde, BT ekiplerinin ağ davranışını daha iyi anlamasına ve sorunları önceden tahmin etmesine yardımcı oluyor. Cisco’nun hedef tabanlı ağı, ağların kurulum ve yönetim biçimini baştan yaratırken Cisco bu çabasını, uçtan uca güvenlik, segmentasyon ve uygulama deneyimi sağlamak üzere tasarlanan çok alanlı entegrasyonlarla geliştiriyor.

Cisco’Dan Yapay Zeka Ve Makine Öğrenimi Temelli İnovasyon
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

SAN DIEGO, ABD– Cisco, ağları yönetmeyi ve korumayı kolaylaştırmak üzere tasarlanmış yazılım inovasyonlarını kamuoyuna duyurdu. Günümüzün işletmeleri dijital teknolojilere daha fazla yatırım yaptıkça, BT ekipleri artan iş yükü nedeniyle zorluk yaşıyor. Bu yükü hafifletmek ve BT'nin inovasyona odaklanmasına olanak vermek için, Cisco BT ekiplerinin kişiselleştirilmiş ağ içgörüleri sayesinde makine hızı ve ölçeğinde çalışmasını sağlayacak yeni yapay zeka ve makine öğrenimi kabiliyetleri sunuyor. Cisco tüm işletme ağındaki kullanıcıları ve uygulamaları -kampüs ağlarından geniş alan ağlarına, veri merkezlerinden Nesnelerin İnterneti'ne kadar- daha etkili biçimde yönetmeye olanak sunan inovasyonlar geliştiriyor.

BT ekipleri günümüzde göz korkutucu bir zorlukla karşı karşıya. 451 Research'e göre, kurumların yaklaşık üçte ikisi BT ekiplerinin iş yükünün arttığını belirtiyor; ancak önümüzdeki yıl şirketlerin sadece üçte biri BT ekibini büyütmeyi düşünüyor. Aynı zamanda, aşırı rekabetçi ortamda BT'den, hiç olmadığı kadar mükemmel dijital deneyimler sunması talep ediliyor. Bir işletmenin ihtiyaçları ile eldeki kaynaklar arasındaki farkı kapatmak için, veri temelli, yapay zeka ve makine öğrenimi ile desteklenen yenilikçi ağ otomasyonu ve analitiği araçları gerekiyor.

Ağ ve güvenlik alanlarında lider olan Cisco, BT endüstrisindeki en güvenilir, içerik açısından zengin, uzaktan ölçüm veri kümelerinden birine sahip. Şimdi de Cisco, anonimleştirilmiş ve kümelenmiş verileri kullanmak için tasarlanan yeni yazılım kabiliyetlerinden yararlanıyor; bu, 35 yıldır dünyanın ağlarını inşa eden Cisco’nun kurumsal bilgisiyle birleştiğinde, BT ekiplerinin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlayan daha akıllı çözümler ortaya çıkıyor.

Bu yeni kabiliyetler BT ekiplerine şu olanakları sunacak:

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, "Ortamın değişim temposu ve çeşitliliği hızla gelişmeye devam ederken, Cisco çözümlerini sürekli olarak basitleştirmeye kararlı. Yapay zeka ve makine öğrenimi, şirketlerin hangi konuları önceliklendireceğini etkili bir şekilde ayırt etmesini, böylece daha çevik ve proaktif hale gelmesini sağlayabilir. Bunun ağ operasyonları ve onları yöneten BT ekipleri üzerinde kuvvetli bir etkisi olacaktır. Cisco olarak biz, otomasyon ve zeka yoluyla ağlarımızı ve işgücünü geleceğe hazırlıyoruz” diyor.

Çokalanlı Ağ Sayesinde Karmaşıklığı Azaltmak

Müşterilerin modern BT'nin benzersiz karmaşıklığını azaltmasına yardımcı olmak için Cisco, hedef tabanlı ağın her alanını (kampüs, şube, WAN, Nesnelerin İnterneti, veri merkezi ve bulut) kapsayan bir mimari inşa ediyor. Cisco, bu ağ alanlarının her birinin benzersiz gereksinimlerini karşılamak için optimal çözümler geliştiriyor. Bugün Cisco yeni entegrasyonlar sağlayarak kullanıcılara, nereye, ne zaman ve nasıl bağlandıklarından bağımsız bir biçimde güvenli ve tutarlı bir deneyim sunuyor. Yeni entegrasyonlar şu uçtan uca çözümlere olanak tanıyor:

Kullanılabilirlik, Lisanslama ve Servisler

Cisco AI Network Analytics, Cisco DNA Assurance'ın standart bir parçası olacak ve genellikle 2019 yazına ait Cisco DNA Center'ın bir sonraki sürümünde kullanıma sunulacak. Cisco AI Network Analytics yetenekleri, Cisco DNA Advantage yazılım lisansı seviyesine dahil edilecek.

• Çok alanlı ağ entegrasyonları, genellikle 2019 yazında olacak olan Cisco DNA Center'ın bir sonraki sürümüyle sunulacak. Bu entegrasyonlar Cisco DNA Advantage yazılım lisanslama katmanına dahil edilecektir.

Cisco DNA çözümleri için Cisco Müşteri Deneyimi, yeni nesil ağ çözümlerinin dağıtımını hızlandırırken, riski ve kesintileri de azaltır. Cisco Müşteri Deneyimi hizmet portföyü, müşterilerin daha kolay ve güvenle geçiş yapmalarına yardımcı olmak için uzman rehberliği, en iyi uygulamalar ve yenilikçi araçlar sunar. Bu aynı zamanda daha hızlı inovasyon yapmalarını, rekabetçi olmalarını, daha fazla değer elde etmelerini ve daha hızlı yatırım getirisi elde etmelerini sağlar.

Cisco Hakkında

Cisco, 1984 yılından bu yana erişim ve yönlendirme teknolojileri ile birlikte internetin çalışmasını sağlayan ve buna ek olarak collaboration, veri merkezi ve siber güvenlik teknolojileri alanında da urun ve çözümler sağlayan teknoloji lideridir. Çalışanlarımız, ürünlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte toplumun güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını ve yarının dijital fırsatlarına bugün erişmesini sağlıyoruz. Daha fazlası için newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin ve Twitter’da @Cisco’yu takip edin. Cisco RSS Akışları için bkz: http://newsroom.cisco.com/rss-feeds

Hill and Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Milli Ve Yerli Yüzde 100 Elektrikli Yeni Nesil Hizmet Aracı Tragger T Car’A Design Turkey’De İyi Tasarım Ödülü

Üretimine 2018 yılında başlanan TRAGGER Yeni Nesil Elektrikli Hizmet Araçları’nın en yeni üyesi T-Car’a Design Turkey’den İyi Tasarım Ödülü verildi. 15 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde İstanbul ValisiSayın Ali Yerlikaya ve TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle, TRAGGER İnovasyon Direktörü M. Zafer Uluçay’a ödülü takdim etti.


Emaar Square Mall Machka Mağazasında Özel Buluşma

EMAAR SQUARE MALL MACHKA MAĞAZASINDA ÖZEL BULUŞMA


Bayburt Ve Çevre İllerde Yaşayanlar Bmc’Nin Otobüsü İle Baksı Müzesi’Ne Taşınacak

Dünyanın en sıra dışı müzelerinden biri olan ve geleneksel sanatlarla modern sanatları buluşturan Baksı Müzesi ile Türk otomotiv sanayisinin lider şirketlerinden BMC, Bayburt ve çevre illerde yaşayan insanların kültür sanatla buluşması için güçlerini birleştirdi. BMC, bölge halkının Baksı Müzesi’ne ulaşımını sağlayabilmek için müzeye otobüs hediye etti.


Milli Yazılım Kapasitematik Saniyenin 0.001 Hızında 10 Gb Veri Aktarabilecek

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, 5G ile uyumlu hale getirilen Kapasitematik sayesinde makinadan makinaya saniyenin 0.001 hızında 10 GB veri aktarmanın mümkün olacağını söyledi. Üretim takip yazılımı olarak geliştirilen, bütün mobil cihazlara uyumlu olacak şekilde tasarlanan ve dünyanın öteki ucunda bulunulsa bile üretime müdahaleyi olanaklı kılan Kapasitematik’i 2020 itibariyle yurt dışına ihraç edeceklerini aktaran Aydoğdu, 5G ile bin kat daha fazla mobil verinin kontrol edilebileceğini kaydetti.


Setur, Erken Rezervasyon Kampanyasında %50’Ye Varan İndirimler Sunuyor

Türkiye’nin lider turizm şirketlerinden Setur, 2020 yılı tatilini önceden planlayanlara %50’ye varan indirim fırsatlarıyla tatil yapma olanağı sunuyor.


Etiketler: Cisco, daha, için, yeni, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.