12 Şubat 2019 Salı 11:31

GÜNDEM

Cisco Veri Merkezi, Veriniz Neredeyse Oraya Gidiyor

Veri Merkezi’ndeki ‘merkez’i kaldırmak üzere bir dizi inovasyon gerçekleştiren Cisco, duyurduğu bir dizi inovasyonla veri merkezini, verinin yaşadığı ve aplikasyonların kullanıldığı her yere taşıyor.

Cisco Veri Merkezi, Veriniz Neredeyse Oraya Gidiyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Barcelona, Cisco Live- Aplikasyonlarda yapılan inovasyonlar, dijital ekonominin merkezinde bulunuyor. Yeni dönemin aplikasyonları veri merkezinin ne olduğu ve neleri destekleyebilmesi gerektiğini yeniden tanımlamayı gerektiriyor. Günümüzde, veri merkezi sabit bir yerde değil; veri nerede yaratılıyor, işleniyor ve kullanılıyorsa orada konumlanıyor. Cisco veri merkezini verinin yaşadığı ve aplikasyonların kullanıldığı her yere taşımak üzere “her yerde veri merkezi” vizyonu ile bir dizi inovasyon gerçekleştiriyor.

“Veri merkezindeki ‘merkez’i kaldırıyoruz”

Cisco Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Data Center İş Kolu Müdürü Roland Acra konuyla ilgili şunları söyledi: “Kurumlar aplikasyonları nerede kullanacaklarını, teknolojiden gelen kısıtlamalar çerçevesinde değil, işletmelerinin ihtiyaçları doğrultusunda belirlemeli. Müşteriler kurumsal tesislerden buluta kadar yayılan bir yelpaze üzerinde aplikasyonları devreye almak ve verileri yönetmek istiyorlar. Bu yüzden de veri merkezindeki ‘merkez’i kaldırıyoruz. Bugün Cisco müşterilerine her bir bulut, veri merkezi ve şubeye ulaşmaları konusunda yardım sunuyor.”

Cisco yeni veri merkezi vizyonunu üç şekilde hayata geçiriyor:

Yeni Veri Merkezi Kurumsal Anlaşma

Cisco, yeni Veri Merkezi Kurumsal Anlaşması sayesinde müşterilerin veri teknolojisi satın alma sürecini kolaylaştırıyor. Müşteriler standart üç veya beş yıllık lisans anlaşması ile ACI, HyperFlex, Intersight ve Tetration’ın da dahil olduğu yedi programdan oluşan bir paketi satın alabiliyorlar. Cisco EA, müşterilere yayılma modelleri ve fiziksel, sanal veya bulut ortamlarındaki yayılmalarda lisans kullanımı konusunda seçenekler sunuyor. Bu şekilde müşteriler ihtiyaçları olana, doğru yerde ve zamanda ve tercih ettikleri kanal partneri üzerinden ulaşabiliyorlar.

Cross-domain Entegrasyonu

Cisco ACI kullanımını aplikasyon tabakası ve kampüsü de kapsayacak şekilde genişletiyor. Artık, ACI AppDynamics ile entegre oluyor; bu şekilde aplikasyon performansı ve network sağlığı arasında bir korelasyon oluşuyor. Aynı zamanda Cisco DNA Center ve Identity Services Engine ile de entegre olarak, kampüsteki kullanıcılar veya cihazlar ile herhangi bir yerdeki aplikasyon veya data ile uçtan-uca-kimlik-bazlı kural ve erişim kontrolü sağlıyor.

Ulaşılabilirlik, Hizmetler ve Destek

Cisco Hakkında

Cisco (NASDAQ: CSCO), 1984 yılından bu yana internetin çalışmasını sağlayan dünya teknoloji lideridir. Çalışanlarımız, ürünlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte toplumun güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını ve yarının dijital fırsatlarına bugün erişmesini sağlıyoruz. Daha fazlası için newsroom.cisco.com adresini ziyaret edin ve Twitter’da @Cisco’yu takip edin. Cisco RSS Akışları için bkz: http://newsroom.cisco.com/rss-feeds

Hill and Knowlton Strategies

İlginizi Çekebilir

Türkiye, Akdeniz’İn 3’Ncü Ucuz Ülkesi

İngiltere Posta İdaresi tarafından hazırlanan ve tatilde en çok kullanılan dokuz ana ürünün ülkeler bazındaki fiyat karşılaştırmasının yapıldığı Seyahat Maliyetleri Barometresi 2019 çalışmasına göre, Türkiye, İngilizler için en ucuz üçüncü ülke.


Türkiye, Akdeniz’İn 3’Ncü Ucuz Ülkesi

İngiltere Posta İdaresi tarafından hazırlanan ve tatilde en çok kullanılan dokuz ana ürünün ülkeler bazındaki fiyat karşılaştırmasının yapıldığı Seyahat Maliyetleri Barometresi 2019 çalışmasına göre, Türkiye, İngilizler için en ucuz üçüncü ülke.


Yapay Zeka Ve Homo Sapiens’Lerin Geleceği Da Vinci Tv’De

Da Vinci, akşam saatlerinde televizyon karşısındaki zamanı daha verimli geçirmemiz için, çocuklar dışında, yetişkinlere yönelik de birbirinden ilginç programlar hazırlıyor. Kanalın “Yapay Zeka” programının “Homo Sapiens’lerin Geleceği” bölümünde, yapay zekanın gelişmesiyle birlikte insanla makineyi birbirinden ayıran o ince çizgi ve yapay zekanın kendi kendine düşünebilmeyi öğrenmesiyle ortaya çıkabilecek sorunlar mercek altına alınacak.


İş Dünyasının Veri Hakimiyeti Pentaho İle Artıyor

İş dünyasının veri hakimiyeti Pentaho ile artıyor


Yandex’Ten Çocuklara Haritaları Sevdirecek Keyifli Bir Hikâye Kitabı “İlk Haritam”

YANDEX’TEN ÇOCUKLARA HARİTALARI SEVDİRECEK KEYİFLİ BİR HİKÂYE KİTABI: “İLK HARİTAM”


Etiketler: Cisco, veri, şekilde, merkezi, veya

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.