5 Aralık 2019 Perşembe 10:47

GÜNDEM

Clariant’In ‘İş Birliği Senfonisi’ Konseptli Sürdürülebilir Çözümleri Plast Eurasia 2019’Da

Clariant’ın ‘İş Birliği Senfonisi’ konseptli sürdürülebilir çözümleri Plast Eurasia 2019’da

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dubai, 05 Aralık 2019 — Clariant, Plast Eurasia 2019 fuarında bu yıl daha önce lansmanı yapılan plastik endüstrisi için döngüsellik ve kaynak verimliliğini destekleyen birçok yeni girişimde sürdürülebilirlik ve iş birliğine dayalı eylemlere öncelik veriyor.

Sürdürülebilir kalkınmanın hayati bir ihtiyaç olması ve plastik atıklara yönelik etkili çözümler geliştirilmesi Plast Eurasia ziyaretçileri açısından önemli bir konu. Bu bağlamda düşünüldüğünde,, Clariant proaktif bağlılığını güçlendirip ortaklıklarını teşvik etmekle birlikte sektörlerin ürün tasarımı, işlenmesi ve yaşam döngüsü açısından daha sürdürülebilir bir yaklaşım benimsemesini kolaylaştıran uygulanabilir, yenilikçi çözümler sunuyor.

Clariant İcra Komitesi Üyesi Hans Bohnen konuyla ilgili: “Plastik ve geri dönüşüm değer zincirlerine ilişkin iş birliğine dayalı çalışmalar, plastiklerin değerinin boşa harcanmamasını, aksine çevreyi olumsuz etkilemeden korunmasını, geri kazanılmasını ve yeniden piyasaya sürülmesini sağlıyor. Uzun vadeli planımız plastik sektörü için döngüsel bir ekonomi oluşturmak. Clariant, fosil maddelere bağımlılığı azaltan ve yeniden kullanımla geri dönüşüm seçeneklerini genişleten ürünler ve teknolojiler sunarak tüm iş alanlarımızda bu konuda desteğe öncelik veriyor.” yorumunda bulundu.

Döngüsel plastik değer zinciri boyunca tüm süreci kapsayan yeni EcoCircle girişimi, plastik kullanımının azaltılması ve geri dönüşümü konusunda kayda değer bir destek sağlayacak. EcoCircle, Clariant'ın mekanik ve kimyasal geri dönüşümle ilgili tüm iş alanlarını kapsayan ve imkanlarını ve teknolojilerini bir araya getirerek döngüsel avantajlar sunan ürünlerin taranıp geliştirilmesini sağlıyor. Bu girişim ayrıca tüketiciler, marka sahipleri, geri dönüştürücüler, reçine üreticileri ve akademisyenler gibi dış ortaklarla belirli döngüsel konularda bilgi alışverişi, müşterilerle iş birliği ve değer zincirinde birlikte fikir oluşturma imkanı sunan önemli bir platform.

Döngüsel plastik ekonomisi için EcoCircle Mükemmeliyet Merkezleri açılıyor

EcoCircle'ın hedeflerini desteklemek amacıyla Clariant, dünyanın farklı yerlerinde döngüsel plastik ekonomisi için ürün ve çözümlere yönelik ortak araştırma ve geliştirme faaliyetlerine odaklanan EcoCircle Mükemmeliyet Merkezleri açıyor. Merkezlerden ilki İtalya'nın Pogliano kentinde, Clariant'ın Masterbatches İş Birimi inovasyon proje evinde yer alıyor.

EcoCircle kapsamında ambalaj malzemelerinin mekanik geri dönüşümü üzerine yoğunlaşan projeler halen devam ediyor. Müşteriler ve değer zinciri ortaklarıyla birlikte gerçekleştirilen geliştirme projelerine odaklanılarak, geri dönüştürülmüş malzemelerin renklendirilmesi ve geri dönüşüm süreci de dahil olmak üzere ambalaj tasarımının daha da geliştirilmesi amaçlanıyor. Gelecekte açılacak tesisler polyolefinlere yönelik bir mini geri dönüşüm tesisi ve destekleyici laboratuvarlara sahip olacak.

Clariant'ın Katkı Maddeleri birimine de şu an 2022'de açılması planlanan bir EcoCircle Mükemmeliyet Merkezi kurulması amacıyla yatırım yapılıyor.

Plast Eurasia 2019 fuarında tanıtılan Clariant'ın dört sürdürülebilirlik ilkesi, dünyanın farklı yerlerindeki tüketicilerin ürünlerin belirli sürdürülebilirlik özelliklerine dikkat ettiğini gösteriyor. Buradan yola çıkarak, tüketicilerin önemli özelliklere sahip ürünleri tanımalarını kolaylaştırmak amacıyla Clariant ürün adlarının sonuna ilgili dört etiketten birinin eklenmesi planlanıyor. Bu etiketler şöyle:

Clariant'ın yenilikçi iş ortaklıkları ve bu ortaklıklar sayesinde tasarlanan sürdürülebilir ürünler Plast Eurasia 2019 öncesinde paylaşıldı. Fuarla ilgili bilgilere https://www.clariant.com/en/Corporate/Events/2019/... adresinden ve ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiye 4-7 Aralık tarihleri arasında TÜYAP fuar merkezinde SALON 7'deki 735B nolu stanttan erişebilirsiniz.

KURUMSAL MEDYA İLİŞKİLERİ

STEFANIE NEHLSEN

Gülen Özturhan

BiziTwitter, Facebook, LinkedIn, Youtube, Instagram’dan takip edebilirsiniz

Clariant Hakkında

Clariant, merkezi İsviçre’nin Basel kenti yakınlarındaki Muttenz mevkisinde bulunan; alanında uzmanlaşmış ve yenilikçi bir özel kimya ürünleri şirketidir. 31 Aralık 2018 itibariyle şirkette toplam 17.901 kişi çalışmaktadır. Clariant, 2018 malî yılında, sürmekte olan işletmeleriyle 4,404 milyar CHF satışı kaydetmiştir. Şirket, dört iş kolunda faaliyet göstermektedir: Bakım Kimyasalları, Kataliz, Doğal Kaynaklar, Plastik ve Kaplamalar. Clariant’ın kurumsal stratejisi beş temel sütun üzerinde yükselmektedir: İnovasyon ve AR-GE’ye odaklılık, sürdürülebilirlik ile değer katma, yeniden yerleşim portföyü, büyümeyi yoğunlaştırma ve kârlılığı artırma.

İlginizi Çekebilir

İmamoğlu “Günlük Kararlarlar, İ Stanbul’Un Geleceğini Tehdittir”

21’NCİ İLÇE BELEDİYESİ ZİYARETİ ÇATALCA’YA


İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’A Sunduğu Mektubun İçeriğini Açıkladı “Cevabını İstanbul Halkı Adına Bekliyorum”

İMAMOĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SUNDUĞU MEKTUBUN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI: “CEVABINI İSTANBUL HALKI ADINA BEKLİYORUM”


Lg Electronics Ces’Te Aldığı Ödüllerle Rekor Kırdı

LG Electronics Hakkında:


Boğaz’Da Sihirli Bir Gezi

BOĞAZ’DA SİHİRLİ BİR GEZİ


Kurutulmuş Vişne Anti Damping Ve Telafi Edici Vergi Soruşturmasında Zafer Türkiye’Nin

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üreticileri tarafından, ülkemiz menşeli kurutulmuş vişne ve vişnenin dahil olduğu bazı kuru meyve karışımları için 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi soruşturması kapsamında 14 Ocak 2020 tarihinde ABD Uluslararası Ticaret Komisyon üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda Türkiye menşeli kurutulmuş vişne ürünlerinin ABD pazarına ihracatına ilişkin ABD’li üreticilerin zarar görmediğine hükmedildi ve ABD Uluslararası Ticaret İdaresi tarafından ülkemiz aleyhine alınmış olan karar bozulmuş oldu.


Etiketler: Clariant, geri, plastik, EcoCircle, değer

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.