9 Eylül 2019 Pazartesi 09:48

GÜNDEM

Çocuğunuz Okula Hazır Mı

Okul dönemiyle birlikte çocukların kaygı seviyesi de artıyor. Bu durum özellikle okula yeni başlayan çocuklar için çok zorlayıcı olabiliyor. DoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzm. Kl. Psk. Zübeyde Ezgi Horzum, bu dönemi doğru yönetmek isteyen anne babalara önerilerde bulunuyor.

Çocuğunuz Okula Hazır Mı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Okulların açılma süreci pek çok çocuk için kaygıya neden oluyor. Belli bir düzen ve kuralın var olduğu okul dönemi, yaz tatilinin rahatlığına alışan çocuklar için zorlayıcı gelebiliyor. Ayrıca bu dönemde okula yeni başlayacak çocuklarda da ayrılma kaygısı sıkça görülüyor. Peki, okula uyum sürecinde çocuğun kaygılarını azaltmak için neler yapılabilir? Bu sorunun yanıtını DoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzm. Kl. Psk. Zübeyde Ezgi Horzum veriyor.

Ebeveynler önce kendi kaygılarıyla başa çıkmalı

“Kendi konfor alanının dışında, bakım veren kişilerden uzakta farklı bir ortamda, farklı insanlarla olma hissi çocuğu belirsizliğe, bu belirsizlik hissi de kaygıya sürükler. Her çocuk için bu kaygının dışa vurumu farklı seyredebilir. Örneğin bazıları öfkeyle yansıtırken, bazıları ağlayabilir, bazı çocuklar ise karın ağrısı, baş ağrısı gibi fizyolojik tepkiler gösterebilir” diyen Horzum, bu sürecin düzgün şekilde yönetilebilmesi için öncelikle ebeveynlerin kendi kaygılarıyla başa çıkması gerektiğinin altını çiziyor. Özellikle çocukları okula yeni başlayacak ebeveynlerin sık sık çocuklarından ayrılma konusunda problem yaşadıklarını söyleyen Horzum, ayrılma kaygısı yaşayan anne ve babaların bu tutumunun çocuğun stresini artırdığını belirtiyor.

Çocuğunuzu dinleyin

Uykusuzluk kaygıyı artırabilir

İlginizi Çekebilir

Türktraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesiyle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Her Alanda Çalışmalarını Sürdürüyor

TürkTraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki kız öğrencileri otomotiv sektöründe kariyer için teşvik etmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.


Tegv’İn Orjin Deri Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Kahramanmaraş’Ta Etkinliklere Başladı!

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Orjin Deri desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi, 11 Aralık’ta düzenlenen açılış töreni ile etkinliklere başladı.


Türk Telekom, Şampiyonlar Ligi'ndeki Çıkışını Sürdürdü

Türk Telekom, Şampiyonlar Ligi’ndeki çıkışını sürdürdü


Teid Ve Yased’İn Birlikte Düzenlediği Seminerde Üçüncü Tarafların “Etik Ve Uyum” Süreçlerinin Yönetimi Ele Alındı

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ile Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) işbirliğiyle düzenlenen “Şirketlerin 3. Taraflarına Yönelik Etik ve Uyum Süreçlerinin Yönetimi” konulu seminer, iş dünyası tarafından yoğun ilgi gördü.Seminerde, suistimaller nedeniyle firmaların her yıl yüzde 5’lik bir ciro kaybına uğradığına dikkat çekilerek, küçük işletmelerin kaybının uluslararası işletmelere göre iki kat daha fazla olduğu ifade edildi.


İlhamı Doğadan Gelen, Gerçek Hikayeleri Olan Yılbaşı Hediyeleri

#hikayeleriolanhediyeler


Etiketler: için, okula, ayrılma, Horzum, farklı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.