20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:09

GÜNDEM

“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ ŞIRNAK ORTASU ORTAOKULU TİYATRO TOPLULUĞU’NU AĞIRLADI

“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”
“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”
“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”
“Çocukların Gözlerindeki Parıltı, Önyargının Nefret Edilesi Bir Şey Olduğunu Öğretti”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadir Has Üniversitesi 17 Mayıs Cuma günü “Geçmişten Günümüze Bilim İnsanlarımız” başlıklı videolarıyla sosyal medyada dikkat çeken Şırnak Uludere Ortasu Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

“Geçmişten Günümüze Bilim İnsanlarımız” başlıklı videolarıyla sosyal medyada dikkat çeken Şırnak Uludere Ortasu Ortaokulu öğrencileri, Kadir Has Üniversitesi’nde bilim insanları Dr. Öğr. Üyesi Leyla Türker Şener ve Doç. Dr. Burcu Özsoy’un katılımıyla “Gül ve Dikenleri” isimli tiyatro oyunu sergiledi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, “Biz bu 13 tane pırlanta çocuğu ve sevgili Ramazan hocamızın eserini seyrederken çok gururlandık. Ben çok duygulandım, çok mutlu oldum. Bize bu mutluluğu yaşattığınız için,başta Ramazan hocamız olmak üzere,hepinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYALLERİMİZİN PEŞİNDEN GİTTİK”

Şırnak Ortasu Ortaokulu öğretmeni Ramazan Teker, “Sahnedeki 13 öğrencinin öğretmeni olma gururunu yaşıyorum. Buraya gelmemize vesile olan sayın rektörümüz Sondan Hocamıza hem kendim hem de öğrencilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 2016 yılında Denizli’den Şırnak’a gönülsüz giden bir öğretmen olarak, işlerin böyle güzel noktalara gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Şimdi arkamı dönüp baktığımda, bu çocukların gözlerindeki parıltıyı gördüğümde önyargıların ne kadar nefret edilesi bir şey olduğunu anladım. Hayat, babamdan yeni bir şey daha öğretti bana; “Olmak istediğin yerlerin hayaliyle vakit kaybetmektense, olduğun her yeri hayallerini kurduğun yerlere çevir.” Bunun da tek yolu hayallerinize inanmaktan geçer. Biz bu 13 öğrenci ile hayallerimize inandık, siz de inanın” dedi.

Öğretim üyeleri, üniversite mensupları ile bu gösteriyi izlemek üzere davet edilen Tarık Us Ortaokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencileri, “Gül ve Dikenleri” adlı oyunu büyük beğeni ile izledi. Etkinlik sonunda 13 tiyatro öğrencisi ve Ramazan Teker, ayakta alkışlandı.

İlginizi Çekebilir

Eset Eset, Samanlıktaki İğneyi Teknolojiyle Buluyor

Siber Güvenlik Kuruluşu ESET, antivirüs endüstrisinde bir ilke imza atmış ve iki yıl önce bilgisayarların önyükleme kodlarını barındıran UEFI bölümünü taramaya başlamıştı. ESET Güvenlik Uzmanları, milyonlarca kodu içeren bu bölümdeki zararlı yazılımları ayıklayabilmek için makine öğrenimi yoluyla yeni tespit modelleri geliştiriyor.


Toyo Matbaa Mürekkepleri Ceo’Su Yakup Benli “Atılmamış Penaltıdan Gol Olmaz”

YAKUP BENLİ TEDx KALEİÇİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU


Tfı Tab Gıda Yatırımları Burger King®’İn Asya Pasifik’Teki Üç Bininci Restoranının Açılışını Gerçekleştirdi

TFI TAB Gıda Yatırımları, 2012 yılında başladığı Çin yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. TFI, kısa sürede ülkedeki restoran sayısını 1.100 restoran seviyelerine getirerek, sektöründe büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’de, Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s® ile kendi markaları olan Usta Dönerci®, Usta Pideci ve Döner Stop® ile sektörün lider operatörü olan TFI, bu yılın Temmuz ayında Popeyes®’ın Çin’deki operasyonu için de düğmeye basmıştı.


Artemis Halı’Dan Yeni Koleksiyon Sand

Türkiye'nin sevilen halı markası Artemis Halı, modern halı koleksiyonuna yeni bir seri daha ekledi. Doğal unsurlardan ilham alan bu modern koleksiyon Artemis Halı Sand Koleksiyonu, yalın çizgisiyle stil sahibi evlere konuk oluyor.


Ayedaş'tan Anadolu Yakası’Na 47 Milyon Tl Aydınlatma Yatırımı

AYEDAŞ, AYDINLATMA BAKIM VE YATIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR


Etiketler: Ortaokulu, Şırnak, Ramazan, Kadir, Üniversitesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.