4 Eylül 2019 Çarşamba 13:01

GÜNDEM

Conrad İstanbul Bosphorus’Tan Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi

Conrad İstanbul Bosphorus, çağdaş sanatın en iyi örneklerini bir araya getiren ve bu yıl 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’a çok özel bir proje ile katılmaya hazırlanıyor. Gazeteci ve Sanat Eleştirmeni Ayşegül Sönmez’in danışmanlığında, Iggy Pop’un “The Passenger” şarkısından ilham alan sergi, tüm gezginlere, gezerek manzarasını sürekli değiştirenlere adanıyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’Tan  Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi
Conrad İstanbul Bosphorus’Tan  Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Conrad İstanbul Bosphorus’un da sponsorları arasında yer aldığı Contemporary İstanbul, 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında fuar mekanının fiziksel sınırlarını zorlayacak özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 14. edisyonu gerçekleşecek olan şehrin en ünlü sanat buluşmasında, ismini Iggy Pop’un The Passenger şarkısından alan “Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz” sergisi tüm gezginlere, gezerek manzarasını sürekli değiştirenlere adanıyor.

Ala Skateboards işbirliğiyle, kaykayları resim yüzeyi olarak düşünen ve pek çoğunu bir araya getirerek bir resim oluşturan sanatçı Volkan Yıldırmaz'ın, Conrad İstanbul Bosphorus için gerçekleştireceği bu özel projenin danışmanlığını ise Gazeteci ve Sanat Eleştirmeni Ayşegül Sönmez yapacak.

Ayşegül Sönmez, fuar mekanının fiziksel olarak sınırlarını zorlayacak sergiyle ilgili “Otelde kalan, şehirde, otobüste, sahil yolunda yürüyen, bir yerden bir yere ulaşmaya çalışan her birimiz geziyoruz aslında... Sabah kalkıp işe giderken kendimizi uzun yolculuğa çıkmış bir yolcudan farklı düşünmezsek eğer; yaşadığımız şehir, yudumladığımız kahve, baktığımız manzara ansızın unutulmaz bir anıya dönüşmez mi? Kısa ya da uzun yolculuklar yapan herkese bu sergi aracılığıyla manzaralarını değiştirme fırsatı tanımak istiyoruz. Yıldızların gökten ortaya çıkışını görmelerini diliyoruz.” diyor.

Uzun yıllar boyunca gönül verdiği kaykayı, mimari bir kurguyla resim pratiği ile birleştiren Volkan Yıldırmaz, Contemporary İstanbul’da yer alacak Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz sergisi aracılığıyla, Conrad’da konaklayan misafirlerle kaykay ile gezeni “Yolcu” gibi düşünüyor; hareket ederken değişen manzara ve mekan algımızı sorguluyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’un yolcu temasıyla hayata geçirdiği “Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz” sergisi, 12-15 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’un B1-706 numaralı standında sanatseverleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Ism Bu Yıl Da ‘En İyiler’ Arasında Yer Aldı

İnci Holding bünyesinde bulunan ISM Minibar, “Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketleri” arasındaki ünvanını korudu. Deloitte Private tarafından düzenlenen programdan ikinci kez ödülle dönen ISM Minibar Genel Müdürü Niyazi Şencan, “Bir başarıdan daha güzeli bu başarıyı istikrarlı bir şekilde tekrarlamak ve sürdürülebilir nitelik kazandırmaktır” dedi.


Desıgn Week Turkey’E 61 Bin Kişi İle Rekor Katılım

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz”dedi.


Bülten Swarovski X Mariah Carey Yılbaşı Sezonu

SWAROVSKI VE DÜNYA SÜPERSTARI MARIAH CAREY YILBAŞI SEZONUNA EKSTRA SİHİR VE IŞILTI KATIYOR


Yemen Türküsü Yeni Yorumuyla Platformunda

Korhan Futacı, “Yemen Türküsü”nü Modern Enstrümanlarla Yeniden Yorumladı


Özel Sermaye Fonlarının Sermaye Oluşumundaki Rolü Artıyor

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin özel sermaye fonları sektörünün geleceğini günümüz piyasa koşulları ile inceleyen raporu;küresel fonlama görünümünün özel sermaye fonları öncülüğünde kayda değer bir değişimden geçtiğine işaret ediyor.


Etiketler: İstanbul, Volkan, Yıldırmaz, Conrad, Passenger

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.