4 Eylül 2019 Çarşamba 13:01

GÜNDEM

Conrad İstanbul Bosphorus’Tan Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi

Conrad İstanbul Bosphorus, çağdaş sanatın en iyi örneklerini bir araya getiren ve bu yıl 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’a çok özel bir proje ile katılmaya hazırlanıyor. Gazeteci ve Sanat Eleştirmeni Ayşegül Sönmez’in danışmanlığında, Iggy Pop’un “The Passenger” şarkısından ilham alan sergi, tüm gezginlere, gezerek manzarasını sürekli değiştirenlere adanıyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’Tan  Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi
Conrad İstanbul Bosphorus’Tan  Contemporary İstanbul’Un Sınırlarını Zorlayacak Bir Sergi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Conrad İstanbul Bosphorus’un da sponsorları arasında yer aldığı Contemporary İstanbul, 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında fuar mekanının fiziksel sınırlarını zorlayacak özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Bu yıl 14. edisyonu gerçekleşecek olan şehrin en ünlü sanat buluşmasında, ismini Iggy Pop’un The Passenger şarkısından alan “Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz” sergisi tüm gezginlere, gezerek manzarasını sürekli değiştirenlere adanıyor.

Ala Skateboards işbirliğiyle, kaykayları resim yüzeyi olarak düşünen ve pek çoğunu bir araya getirerek bir resim oluşturan sanatçı Volkan Yıldırmaz'ın, Conrad İstanbul Bosphorus için gerçekleştireceği bu özel projenin danışmanlığını ise Gazeteci ve Sanat Eleştirmeni Ayşegül Sönmez yapacak.

Ayşegül Sönmez, fuar mekanının fiziksel olarak sınırlarını zorlayacak sergiyle ilgili “Otelde kalan, şehirde, otobüste, sahil yolunda yürüyen, bir yerden bir yere ulaşmaya çalışan her birimiz geziyoruz aslında... Sabah kalkıp işe giderken kendimizi uzun yolculuğa çıkmış bir yolcudan farklı düşünmezsek eğer; yaşadığımız şehir, yudumladığımız kahve, baktığımız manzara ansızın unutulmaz bir anıya dönüşmez mi? Kısa ya da uzun yolculuklar yapan herkese bu sergi aracılığıyla manzaralarını değiştirme fırsatı tanımak istiyoruz. Yıldızların gökten ortaya çıkışını görmelerini diliyoruz.” diyor.

Uzun yıllar boyunca gönül verdiği kaykayı, mimari bir kurguyla resim pratiği ile birleştiren Volkan Yıldırmaz, Contemporary İstanbul’da yer alacak Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz sergisi aracılığıyla, Conrad’da konaklayan misafirlerle kaykay ile gezeni “Yolcu” gibi düşünüyor; hareket ederken değişen manzara ve mekan algımızı sorguluyor.

Conrad İstanbul Bosphorus’un yolcu temasıyla hayata geçirdiği “Passenger Solo By Volkan Yıldırmaz” sergisi, 12-15 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul’un B1-706 numaralı standında sanatseverleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

“Geleceğin Karakartalı” Elif Can, Vodafone Park’Ta Sahaya Çıktı

Dünyanın ilk dijital scouting projesi “Geleceğin KaraKartalı”nı kazanan 14 yaşındaki Aksaraylı Elif Can, Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş JK – D.G. Sivasspor maçının devre arasında sahaya çıktı. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın altyapısına seçilen Elif Can, taraftardan büyük alkış aldı.


Görüntülü Haber 2600 Rakımda 1,5 Metre Karda Başkent Edaş Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Başkent EDAŞ ekipleri, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7 milyondan fazla nüfusun ikamet ettiği sorumluluk bölgesinde kesintisiz elektrik sağlayabilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ ekipleri, 2 bin 600 rakıma sahip Kastamonu’nun en yüksek kesimi olarak kabul edilen Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz’da da yaklaşık 1,5 metre karda elektrik arızasına müdahale etti.


Rahşan Ecevit, Son Yolculuğuna Uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


İbb, Tunceli’Ye Su Altı Arama Kurtarma Ekibi Gönderdi

İBB, TUNCELİ’YE SU ALTI ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Etiketler: İstanbul, Volkan, Yıldırmaz, Conrad, Passenger
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Zamanı Üreterek Tüketiyoruz
Zamanı Üreterek Tüketiyoruz

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.