5 Temmuz 2019 Cuma 10:56

GÜNDEM

Continental Ve Vodafone Yol Güvenliği İçin Güçlerini Birleştirdi

Daha iyi güvenlik ve destek sistemlerinin sonucu olarak trafikte yaşanan can kaybı yıllar içinde azalsa da trafik kazalarının sayısı artıyor. Bu durumdan en çok etkilenenler ise trafikteki savunmasız kişiler... Örneğin, 2017 yılında Alman Federal İstatistik Bürosu verilerine göre, trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yaklaşık dörtte biri bisikletliler ve yayalar. Aynı yıl içinde 30'dan fazla bisikletli, dönüş yapan kamyonların ve otobüslerin yollarına çıkması nedeniyle hayatını kaybetti.

Continental Ve Vodafone Yol Güvenliği İçin  Güçlerini Birleştirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

5G & Co. kazaları önleyecek yepyeni imkanlar sunuyor

Ayrıca araca yerleştirilen kameralar ve ağ tarafındaki yapay zeka Mobile Edge Computing (mobil sınır bilişim), yayaların ve bisikletlilerin davranışlarını tanıyarak, onlar için daha fazla koruma sağlıyor. Bu teknolojiler, örneğin topun peşinden aniden yola koşan bir çocuğu veya sokakta yatan bir kişiyi tespit edebiliyor. Bununla birlikte, üretilen veriler için yalnızca akıllı değerlendirme değil, aynı zamanda milisaniye aralığında ışık hızında veri aktarımı gerekiyor. Bu hesaplama da 5G teknolojisi ile Mobile Edge Computing (mobil sınır bilişim) bir araya gelmesiyle mümkün oluyor. Baz istasyonlarına yakın çok kısa erişim sürelerine sahip küçük 5G veri merkezleri, yapay zekanın yardımıyla analizlerin neredeyse gerçek zamanlı olarak yapılmasına imkan veriyor. Durum gerçekten tehlikeli ise, tespit edilen araç ve civardaki diğer kişilere uyarı gönderiliyor.

Mobile Edge Computing (mobil sınır bilişim) ayrıca, aracın ve üst seviye veri merkezlerinin hesaplama yükünü de hafifletiyor. Bu sayede araçlarda bulunan pahalı devrelere gerek kalmıyor. Hiebl, "Bu sistemi 5G Mobilite Laboratuvarı’nda test ettik ve sonuçlar umut verici" diyor.

Öndeki araçtan görünüm

Barselona'da Continental ve Vodafone tarafından sunulan bir başka uygulama ise, trafik sıkışıklığı uyarı sistemi. Sıkışık trafiğin sonuna yaklaşan araçlar, oraya ulaşmadan çok daha önce engellerden haberdar ediliyor. Bu sayede, hız daha kısa sürede azaltılabiliyor ve tehlikeli acil durum freni engellenebiliyor.

Continental hakkında:

Continental, insanların ve ürünlerinin sürdürülebilir ve bağlantılı hareketliliği için öncü teknolojiler ve hizmetler geliştiriyor. 1871'de kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve ekonomik çözümler sunuyor. 2018 yılında 44,4 milyar Euro'luk ciro gerçekleştiren Continental, 61 ülkede 244 binden fazla çalışanı istihdam ediyor.

Lastik bölümü hakkında:

Continental Lastik Bölümü, dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezine sahiptir. Yaklaşık 54 bin çalışanıyla lider lastik üreticilerinden biri olan bu bölüm 2017 yılında 11,3 milyar Euro'luk satış gerçekleştirdi. Continental, lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alıyor ve binek otomobiller, ticari araçlar ve iki tekerlekli araçlar için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ar-Ge'ye yapılan sürekli yatırım sayesinde Continental; güvenli, uygun maliyetli ve ekolojik açıdan verimli bir hareketliliğe büyük katkı sağlamaktadır. Lastik bölümünün portföyü, lastik ticareti ve filo uygulamaları için servisler ile ticari araç lastikleri için dijital yönetim sistemlerini içerir.

Otomobil ve Ticari Araç Lastiği bölümü

Dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve endüstriyel lastik üreticilerinden biri olan Continental, sürekli gelişen ve büyüyen geniş ürün yelpazesi, hizmetleri ve çözümleri ile faaliyet göstermektedir.

Continental için Yeni Basın Portalı

Continental’in yenilenen basın portalına www.continental-press.com web adresinden ulaşabilirsiniz. Continental Media Center'da bulunan basın bültenleri, resimler, videolar ve Continental’in sosyal medya hesaplarına erişim yenilenen web sitesinden sağlanacaktır. Akıllı arama, farklı formatlarda doküman indirme ve daha sonra yapılacak dokuman indirme işlemleri için özel klasör oluşturma seçenekleri de yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca, yeni basın portalının mobil cihazlardaki kullanımı ise oldukça kolay. Denemek için www.continental-press.com linkini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Cacharel Kahverengisinin Ilımlı Havası

Cacharel Sonbahar/Kış 2019-20 Koleksiyonu, kişisel stil uyarlamalarına uygun harmonik bir yaklaşım sunuyor. Kahverenginin yarattığı ılımlı havayı bej, haki, gri ve siyahla bir araya getiriyor.


Mess 60’Incı Yılında Türk Sanayisini Geleceğe Taşıyacak Projesi Mext’İ Duyurdu

Bu yıl kuruluşunun 60’ıncı yılını kutlayan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türkiye sanayisine katkısını, sosyal projelerini ve dijitalleşmeyle yenilenen vizyonunu anlattığı basın toplantısında, işvereni ve çalışanıyla Türk sanayisini geleceğe taşıyacak teknoloji merkezini duyurdu. MEXT adıyla geliştirilen teknoloji merkezi, kapsamı açısından Türkiye’de bir ilk olacak. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, projeyle ilgili olarak “Teknoloji bize ne getirecek diye beklemek yerine, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümde sektörümüzü söz sahibi yapacak dünya standartlarında bir teknoloji merkezi açmaya hazırlanıyoruz” dedi.


Remington’Dan İlham Verici Reklam Kampanyası “Senin Hikayen”

Dünyaca ünlü kişisel bakım markası Remington, yeni imaj kampanyasının ikinci film serisi Senin Hikayen’i yayınladı. Marka kuruluş hikayesinin anlatıldığı, New York’lu sanatçı Allen Hulsey’nin de marka yüzü olduğu imaj kampanyası Seni Yansıt’ın devam serisi olan Senin Hikayen, izleyicileri ilham verici hikayelerin görselleştirildiği bir dünyaya davet ediyor.


‘Romantizma’ 13 Kasım Çarşamba Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Janset Paçal ve Gökçe Özyol’un rol aldığı sezonun iddialı oyunları arasında bulunan ‘Romantizma’, 13 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahneleniyor.


Yapay Zekayı Hukuk Ve Yönetimle Buluşturan Gün+ Partners, Deloıtte’Un “En İyi Yönetilen Şirket” Ödülünü Kazandı

YAPAY ZEKAYI HUKUK VE YÖNETİMLE BULUŞTURAN AVUKATLIK BÜROSU, DELOITTE’UN “EN İYİ YÖNETİLEN ŞİRKET” ÖDÜLÜNÜ KAZANDI


Etiketler: Continental, için, mobil, daha, araçlar

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.