1 Ekim 2019 Salı 11:15

GÜNDEM

Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor

Regensburg, 1 Ekim 2019. Regensburg'da yeni bir şirket kendini tanıtıyor: Teknoloji şirketi Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, artık Vitesco Technologies olarak faaliyet gösterecek. 2019 Ocak ayından beri bağımsız olarak faaliyet gösteren şirket, küresel çaptaki yaklaşık 50 lokasyonda artık yeni marka kimliği ile faaliyet gösterecek. Başlangıç noktasını Regensurg Siemensstrasse'de Vitesco Technologies şirketinin merkezi oluşturuyor. Tanınma değeri yüksek olan yeni şirket logosu, binanın çatısından kolaylıkla görünebiliyor. Bu dış görünümü, yeni ve modern bir web sayfası ile tüm dünyada farklı platformlarda sunulan sosyal medya içerikleri tamamlıyor.

  Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor
  Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor
  Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor
  Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor
  Continental'in Güç Aktarma Organları Bölümü, Vitesco Technologies’E Dönüşüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Vitesco Technologies CEO’su Andreas Wolf, "Hedefimiz temiz ve sürdürülebilir bir mobilite. Bu yüzden her aracın kalbi olan güç aktarmayı, akıllı bir hale getirip elektrikle çalışır duruma getiriyoruz. Bu yeni dinamik marka kimliğimizden çok memnunum. Bu, günümüzde ve gelecekte temiz sürücüler pazarına liderlik etme iddiamızın altını çiziyor." dedi.

Vitesco Technologies şirketinin bağımsız olarak faaliyet göstermesiyle, Continental araç sürücülerinin hızla değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek. Emisyonlarda sert düşüş tüm dünyada siyasi ve sosyal gündemin başında yer alıyor. Ancak ilerleme sürecinin hızı, bölgeden bölgeye farklılık gösterebiliyor.

Wolf açıklamasının devamında şunları söyledi: "Günümüzde esneklik çok aranan bir özellik haline geldi. Global bir açıdan baktığımızda, her türden güç aktarmaya talep var. Misyonumuz tüm motorları temiz, verimli ve uygun maliyetli hale getirmek. Bu, tutarlı bir elektrifikasyon ile sağlanabilir. Bağımsız bir şirket olarak, artık sektörün taleplerine daha hızlı ve etkili bir şekilde cevap verebilir ve güçlü yönlerimizi daha da fazla geliştirebiliriz. Güç aktarma elektrifikasyonunda lider rol üstlenmek istiyoruz."

Latince "vita" (hayat) kökünden türetilen "Vitesco" kelimesi enerji, hız ve çevikliği temsil ediyor. “Technologies” ifadesi ise inovatif ve öncü teknolojiler, sistemler ve hizmetler sunma iddiasını güçlendiriyor. Akıcı şekliyle "Vitesco" logosu tutku, dinamizm ve hareketi simgeliyor. Böylece, "Technologies" eki ile birbirini tamamlıyorlar.

Günümüzde şu ana kadarki en büyük değişimi yaşayan güç aktarma işi, 2030 yılında elektrikli ve hibrit araçların pazar payının %50'ye ulaşması beklentisiyle elektromobilite alanında büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle de yanmalı motorların hibrit hale getirilmesi, önümüzdeki yıllarda çok önemli hale gelecek.

Vitesco Technologies, sürücüler pazarında on yıllara dayanan geniş ve kapsamlı bir bilgi birikimine de sahip. Bu bilgi birikimi, hızla gelişen elektromobilite pazarı için de geçerli. Vitesco Technologies, tek bir kaynaktan komple elektrifikasyon sunabilen birkaç sistem sağlayıcısından biri. Ürün portföyünde 48-volt elektrifikasyon için inovatif ve verimli teknolojiler ile elektrikli motorların yanı sıra hibrit ve tamamen aküyle çalışan araçlar için performans elektronik sistemleri yer alıyor. On yıllar boyunca geliştirilen yetkinlikler, ana faaliyet alanı olan elektronik sistemler, sensörler ve aktüatörlerin bir parçası olmaya devam etmekte olup güç aktarma ile ilgili tüm gelecek senaryolarında vazgeçilmez olmaya devam edecekler.

Andreas Wolf, 2018 yılı ekim ayında günümüzde Vitesco Technologies adını alan Güç Aktarma Organları Bölümü’nün başına geçti. Wolf bu görevinden önce Continental’in Şasi ve Güvenlik Bölümü'nü yönetiyordu. Bu bölüm Wolf'ün liderliğinde cirosunu üç katına ve karlılığını iki katına çıkardı. Vitesco Technologies'in diğer iki yöneticisi olan Finans Direktörü Werner Volz (CFO) ve İnsan Kaynakları Direktörü Ingo Holstein (CHRO) de Continental'de uzun yıllar yöneticilik yapmıştır.

Vitesco Technologies sürdürülebilir mobilite hedefiyle en modern güç aktarma organları teknolojilerinin uluslararası geliştiricisi ve üreticisidir. Elektrikli, hibrit ve içten yanmalı güç aktarma organları için akıllı sistem çözümleriyle Vitesco Technologies, mobiliteyi temiz, verimli ve uygun maliyetli hale getirmektedir. Ürün gamında elektrikli güç aktarma sistemleri, elektronik kontrol üniteleri, sensör ve aktüatörlerin yanında egzoz gazı kontrolü çözümleri yer almaktadır. Bir Continental AG şirketi olan Vitesco Technologies, 2018 yılında dünya genelinde yaklaşık 50 lokasyonda 40.000’in üzerinde çalışanıyla 7,7 milyar euro tutarında rekor satış rakamına ulaşmıştır. Vitesco Technologies şirketinin merkezi Almanya Regensburg'da bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bu Sefer Karda Değil Çölde Oynandı Fotoğraflı

Dünyanın ilk çöl polo turnuvası Suudi Arabistan'da yapıldı


İbb, Tunceli’Ye Su Altı Arama Kurtarma Ekibi Gönderdi

İBB, TUNCELİ’YE SU ALTI ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ


Görüntülü Haber 2600 Rakımda 1,5 Metre Karda Başkent Edaş Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Başkent EDAŞ ekipleri, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7 milyondan fazla nüfusun ikamet ettiği sorumluluk bölgesinde kesintisiz elektrik sağlayabilmek için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Başkent EDAŞ ekipleri, 2 bin 600 rakıma sahip Kastamonu’nun en yüksek kesimi olarak kabul edilen Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz’da da yaklaşık 1,5 metre karda elektrik arızasına müdahale etti.


Evlilik Hazırlıkları Fuarı’Nda Altınyıldız Classics Şıklığı

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, 17-19 Ocak tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Evlilik Hazırlıkları Fuarı’nda, farklı düğün konseptlerine farklı tarzlar sunan özel kreasyonunu, stil sahibi damat adaylarıyla buluşturdu.


Yarıyıl Tatilinde Çocuklar İçin Pratik Beslenme İpuçları!

“Sömestir tatili; kışın en soğuk ve bulaşıcı hastalıkların en yaygın dönemine denk geldiği için çocuklarımızın bu dönemde, besleyiciliği yüksek gıdalar ile beslenmesine dikkat etmeliyiz” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzm. Dyt. Sinem Usuk, açıkladı.


Etiketler: Vitesco, Technologies, aktarma, Wolf, hale

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.