8 Mayıs 2020 Cuma 16:09

GÜNDEM

Covıd 19 Salgınında İletişim Altyapılarının Kesintisiz Ve Esnek Olması Büyük Önem Taşıyor

Ericsson (NASDAQ:ERIC), COVID-19 salgını nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü durum sırasında mobil ağ kapasitesi, performans ve data kullanım düzeninin coğrafi anlamdaki değişimi konularında bir web semineri düzenledi.

Covıd 19 Salgınında İletişim Altyapılarının Kesintisiz Ve Esnek Olması Büyük Önem Taşıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Konuyla ilgili açıklama yapan Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın şunları söyledi:

"İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte, operatörlerimiz salgın döneminde artan talepler ile birlikte hizmet kalitesini sürdürmek için büyük bir özveri gösteriyor. Özellikle evden çalışma döneminde yoğun kullanımla birlikte ağ trafiği üzerindeki yük ciddi şekilde arttı. Ericsson olarak altyapı hizmetlerini sağladığımız operatörlerimizle birlikte kriz döneminde kapasite yönetimi ve performans konularında yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bugün düzenlediğimiz web semineriyle, kriz durumundaki kapasitelerini daha iyi yönetebilmeleri için şebekelerin planlanmasından, mevcut varlıkların yönetimine kadarki süreçte, her zaman onların yanında olduğumuzu tekrar belirtmek istedik.”

Mobil ve sabit genişbant, küçükten büyüğe tüm işletmelerin işlerini uzaktan yürütmelerine yardımcı olmak açısından büyük önem taşıyor. Operatörlerimizin sundukları hizmetlerin her zamankinden daha kritik önem taşıdığı krizin başından bu yana ortaya çıkan üç ana eğilim seminerde masaya yatırıldı:

Önümüzdeki dönemde, 5G ile birlikte teknoloji çok daha esnek bir hale gelecek, bir çok fonksiyon buluta taşınırken, bu sayede şebeke yoğunluklarıve kapasite ihtiyaçları çok daha verimli bir şekilde yönetilebilecektir. COVID-19 gibi kriz dönemlerinde anlık değişen trafik ihtiyaçları sağlıklı bir şekilde karşılanabilecektir. Uzun vadede 5G, temel dijital altyapıların korunması ve güçlendirilmesini sağlayacak; Yapay Zekâ ve yüksek kapasiteyi beraberinde getirecek; buna benzer kriz dönemlerinde çok önemli bir rol oynayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Türkiye Ekonomisi Pandemiden Güçlenerek Çıkacak

Türk ekonomisinin 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyümesi iş dünyasının Covid-19 sonrası, Türk ekonomisinin çabuk toparlanacağına ilişkin umutlarını arttırdı.


Oxxo, Yeni Dönemde ‘Özel Hisset, Güvende Kal’ Mottosuyla Çalışanlarının Ve Müşterilerinin Sağlığını İlk Planda Tutuyor

Normalleşme adımlarının başladığı bu süreçte ‘Özel Hisset, Güvende Kal’ mottosunu benimseyen OXXO; Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve birçok yabancı makaleden yararlanarak hazırladığı rehberi tüm çalışanlarına dağıtacak.


Pirelli'den 4 Lastik Alana 400 Tl’Ye Varan Opet Yakıt Puan Hediyesi

Lastik devi Pirelli, akaryakıt sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında yetkili satıcılarından tek seferde 4 adet 17 jant ve üzeri oto, SUV(4x4), hafif ticari araç, yaz veya dört mevsim lastiği satın alan müşterilerine OPET İstasyonları’nda geçerli 400 TL’ye varan OPET Yakıt Puan hediye ediyor.


Dıor, Yalıkavak Marına'da Bodrum'a Merhaba Diyor

Türkiye ve dünya jet-setinin gözdesi Yalıkavak Marina, bu yaz lüks moda devi Dior’u Bodrum ile buluşturarak misafirlerine uluslararası standartlarda rafine deneyimler sunmaya devam ediyor.


Prof. Dr. Nevzat Tarhan “Ailenin Pozitif Yönlerini Tespit Edeceğiz”

Üsküdar Üniversitesi’nin sosyal inovasyon projesi: Aileler Üniversitede


Etiketler: birlikte, şekilde, kriz, daha, Ericsson

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.