27 Şubat 2020 Perşembe 16:27

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı'yla Aynı Derede Yüzdük, Aynı Derede Balık Tuttuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Solculuğuyla meşhur” dediği Avukat Remzi Kazmaz’dan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı'yla Aynı Derede Yüzdük, Aynı Derede Balık Tuttuk
Cumhurbaşkanı'yla Aynı Derede Yüzdük, Aynı Derede Balık Tuttuk
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış ve eksik bilgilendirildiğini söyleyen Remzi Kazmaz’ın açıklaması şöyle:

AŞIRI UCUN DEĞİL; RİZE’NİN, ÇAYIN, DERELERİN AVUKATIYIM

“Sayın Cumhurbaşkanı, beni aşırı ucun avukatı olarak nitelendiriyor. Ben, çilekeş Karadeniz kadını Meryem ile Rize’deki Çay Fabrikası’nın kadrolu işçisi Mehmet’in oğlu Avukat Remzi Kazmaz’ım. Rize’nin, çayın, derelerin avukatıyım. Cumhurbaşkanı gibi ben de Rizeliyim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük bir çocukken bu derede yüzmüş, bu derede balık tutmuştur. Ben de Erdoğan gibi aynı derede yüzdüm, aynı derede balık tuttum.

Sayın Cumhurbaşkanı, çocukluğumuzda önemli bir yeri olan bu derenin suyunun borulara hapsedilip HES yapılmasını savunuyor, Güneysulular ise derenin yatağında akmasını, çocuklarının yüzmesini ve balık tutmasını istiyor.

Erdoğan’a çağrım gelsin balık tuttuğu derenin son halini görsün. Görünce kendisi ‘Ne yaptınız bu dereye?’ diyecek, sorumlular hakkında işlem yaptıracaktır.

“AK PARTİLİLER TEZGAHA DÜŞÜRÜLDÜ!”

Sayın Cumhurbaşkanı HES’e karşı direnen hemşerileri için ‘tezgaha düşürülmüş birkaç Ak Partili’ ifadesini kullandı. Bu doğru bir ifadedir! Güneysu’da eylem yapan Ak Partililer gerçekten tezgaha gelmiştir. Bu insanlar yol yapacağız diye kandırılmış, derelerine HES yapılmaya kalkılmıştır.

Ben CHP’liyim. Son Seçimlerde Rize’den CHP’den aday oldum. Ben onları tezgaha düşürdüğüm için değil, seslerini duyuracak başka çareleri kalmadığı için eylem yapmaktadırlar.

Youtube’da yayınlanan bir videoda, 29 gündür derede HES nöbeti tutan Rizeli bir köylü, “Sen de duymuyorsun artık sesimizi. Bir gecede senin bir kelimenle sokağa dökülen bu halk, bir aydır senin sesini duymuyor Sayın Cumhurbaşkanım. Ya duyurmuyorlar sesimizi sana ya da sen duymak istemiyorsun” diyor.

Burada tepki gösterenler arasında her görüşten insan var. Suyun ideolojisi olmaz. Bizim tek bir amacımız var. Allah’ın yarattığı suyu HES yapacağım diye kurutup, koskoca Gürgendere’yi feda edemeyiz. AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı’ya halkın yanında pek çok kereler ‘Gel süreci’ birlikte yürütelim, buradaki durumu Cumhurbaşkanı’na ilet dedim. O da bana ‘Abi en iyisini sen bilirsin’ dedi ancak Cumhurbaşkanı’nı da bilgilendirmedi. Ben de Rizeliyim. Kendi toprağıma sahip çıkmak en doğal hakkım.

CUMHURBAŞKANI YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

Sayın Cumhurbaşkanı, baba ocağındaki bir konu hakkında dahi yanlış ve eksik bilgilendirilmiştir.

Erdoğan’ın 5 - 6 Mart gibi memleketine gelmesi bekleniyor. Süreç hakkında kendisini bilgilendirmek için bir rapor hazırladık. Erdoğan, bu raporla eksiksiz ve tarafsız bilgilendirilmiş olacak.”

Av. Remzi KAZMAZ

İlginizi Çekebilir

Kadıköy’Den İhaleye Değil Virüsle Mücadeleye Bütçe

Kadıköy Belediyesi Nisan ayında yapılması planlanan tamir, yenileme, asfalt gibi ihaleleri iptal ederek, bütçesini yeni tip koronavirüsün yayılımını önlemek amacıyla yaptığı hizmetlere ayırdığını açıkladı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ‘Şu anda çok zor ve öngörülemez bir dönemden geçiyoruz. Bizim önceliğimiz yurttaşımızdır. Bu nedenle daha önceden duyurusuna çıkılan, ancak şu kritik dönemde elzem olmayan ihaleleri iptal kararı aldık’ diye konuştu.


Trendler Ve Sezonların Ötesinde Gelinlikler Project.Bridal’Da

Yeni nesil gelinler için özgün, modern ve benzersiz gelinlikler yaratma misyonuyla yola çıkan Project.Bridal, 2020 koleksiyonunda marka felsefesini oluşturan yalın tasarım anlayışını odağa alıyor.


Lacoste Florence İle Sofistike Şıklık

Fransız zerafetinin simgesi Lacoste, yeni saat koleksiyonu “Lacoste Florence” ile klasik ve spor şıklığı bir arada sunuyor


Türkiye “Otizme Mavi Işık Yak”Tı, Evdeyken Hayata İyilik Kattı!

2 Nisan Günü Tüm Dünyada Olduğu Gibi Türkiye’de de Otizm Farkındalığı İçin Mavi Işık Yakıldı!


Hamilelere Coronavirus Önerileri

Hamilelerin hastalıklara karşı daha duyarlı olmaları ve bağışıklık sistemlerinin baskılanmış olması nedeniyle sağlıklı bireylere oranla Coronavirus’e (Covid-19) karşı riskleri biraz daha fazla olsa da hamileler için ekstra bir duyarlılık bulunmuyor. Hamilelerin de Coronavirus’e yakalanabileceğini ve sürecin diğer bireylere benzer bir şekilde ilerlediğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli, “Plasenta birçok hastalıkta olduğu gibi anne ile bebek arasındaki olumlu süzgeç görevini yerine getirerek bağışıklık sisteminin görev alması ile birlikte bebeği anne karnında hastalıktan koruyor” açıklamasında bulundu.


Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, Sayın, derede, Rize

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.