16 Nisan 2019 Salı 19:00

GÜNDEM

Daha İyi Bir Twitter Gelişim Ve Yapılacaklar

İnsanların Twitter’da kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Geçen sene Twitter’daki en büyük önceliğimizin; kötüye kullanma, spam gibi kullanıcıları genel konuşmalardan uzaklaştıran tüm durumlardan arındırmak olduğunu söylemiştik. O zamandan beri daha sağlıklı bir hizmet yaratma konusunda adımlar atıyoruz. Bugün de sizleri bu konudaki önümüzdeki birkaç ay içinde karşılaşacağınız değişiklikler ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Daha sağlıklı bir Twitter için yapılacak çok şey var biliyoruz, ama bu gelişmenin kesinlikle paylaşmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İşte proaktif çalışmalarımızla gösterdiğimiz gelişimin özeti:

Raporsuz Aksiyon Almak

Twitter'da kendini güvende hissetmeyen insanlar, bize kötüye kullanım durumlarını bildirmek zorunda kalmamalıdır. Biz önceden bize raporlanması durumunda kötüye kullanım potansiyeli olan Tweet'leri inceliyorduk. Bu yılın başlarında ise insanların raporlarına güvenmenin yanı sıra kötüye kullanım konusunda proaktif bir yaklaşım benimsemeyi önceliğimiz haline getirdik.

Geçen yıl bu zamanlarda, potansiyel olarak kötüye kullanılan içerikler proaktif olarak incelenmek üzere ekiplerimiz tarafından fark edilmemişti. Bugün ise uygulanan kötü niyetli içeriğin % 38'i, Twitter kullanan kişilerin raporlarına güvenmek yerine teknoloji yardımıyla insan incelemesi için proaktif olarak ortaya çıkarıldı. Bu küfür, nefret, tehdit ve şiddet içeren, kendine zarar vermeyi teşvik eden davranışlarla birlikte bir dizi politikayı kapsıyor.

Spamleri takip edebilmek, platform manipülasyonlarını ve diğer kural ihlallerini izlemek için kullandığımız teknolojiyle kötü niyetli Tweet'leri işaretleyerek ekimizin incelemesine olanak sağlayabiliyoruz. Bu tür içerikleri incelemeye odaklanmak ile birlikte insanları güvende tutmak ve hızla çalışabilmek için ekiplerimizi kilit alanlar ve coğrafyalarda genişlettik. Raporlar bize değerli bağlamlar ve içeriği gözden geçirmemiz gerektiğine dair güçlü bir işaret veriyor, ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Yine de bu çalışma, erken olmasına rağmen hepimize umut veriyor.

Neler Geliyor?

Önceliğimiz her zaman Twitter kullanıcılarını güvende tutmak olacak, bu hedef doğrultusunda ise çalışmamıza yardımcı olacak bazı değişiklikler yapacağız. Gelecek aylarda beklenenler:

Twitter'da herkesin kendini güvende hissetmesini sağlamak için yapmamız gereken daha çok şey var, ilerlemeleri @Twittersafety'den paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Taycan Formula E Finalinde Boy Gösterdi

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.


Teb’Den Mtv Ödemelerine 2 Taksit İmkanı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), TEB Kredi Kartları ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Bankacılık Şubesi veya www.gib.gov.tr yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerine 2 taksit imkanı sunuyor.


Sony, Full Frame Lens Yelpazesini 35Mm F1.8 Hafif Prime İle Güçlendiriyor

Sony, E-mount full frame lens yelpazesinin en son üyesi FE 35mm F1.8 büyük diyafram açıklıklı, geniş açılı prime lensin (model SEL35F18F) gelişini duyurdu.


İş Dünyasında Sanal Gerçekliğin Önemi Artıyor

Bu yıl da hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Sanal Gerçeklik (VR) pazarının 2025 yılına kadar 80 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor. HTC’nin de Vive markasıyla faaliyet gösterdiği VR pazarı, oyun sektörüyle dikkatleri üzerine çekse de sağlıktan, havacılığa, endüstriyel üretimden eğitime ve perakendeye kadar birçok sektörde proje geliştirme maliyetlerini düşürmek, müşterilere farklı bir deneyim sunmak, öğrenme ve oryantasyon süreçlerinde verimliliği artırmak ve süreci kısaltmak gibi pek çok fayda sağlıyor.


Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’Nde Devler Sahneye Çıktı

TÜRKİYE İŞ BANKASI SATRANÇ SÜPER LİGİ’NDE


Etiketler: proaktif, Twitter, güvende, kötüye, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.