25 Nisan 2019 Perşembe 12:19

GÜNDEM

Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor

Akademik potansiyeli yüksek ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan bilgi yarışması nitelikli Dünya Bilginler Kupası (The World Scholar’s Cup-WSC) heyecanı sürüyor.

Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor
Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

World Scholar's Cup Bilgi ve Yetenek Yarışması’nın Türkiye ayağı Bursa’da gerçekleşti. Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden toplamda 15 okulun yer aldığı turnuvaya yaklaşık 250 ilköğretim ve lise öğrencisi katıldı.

HOLLANDA’DAN SONRA YALE ÜNİVERSİTESİ

Dünyadaki en iyi 10 eğitim sistemine sahip okul arasında yer alan Canada Okulları yarışmaya damga vurdu. Münazara, Edebi Yazın ve Bilimsel Makale alanlarında derece elde eden dokuz öğrenci, 21 – 26 Haziran 2019 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek The Hague Global Round’a katılmaya hak kazandı.

Murathan Güler, Soumia Labbaci, Dilhan Kekelli, Özüm Turhan, Uzay Uygar Kara, Yara Omar Bawazir, Ariel Kabakaya, Nefise Akçakır, Muhammad Ahmad isimli öğrenciler, Yale Üniversitesi’ndeki büyük finalde Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanıyor.

Yale Üniversitesi turnuvaya ev sahipliği yapan en büyük okul ve son adım olarak görülüyor. Yarışmalarda puan toplayan okullar en son bu üniversitede yarışma hakkı kazanıyor. Hollanda, Bursa'daki yarışmadan sonra gelen en büyük roundlardan biri ve Yale'ye gitmek için önemli puan toplama alanlarından biri sayılıyor.

52 OKUL VE 950 ÖĞRENCİYİ GERİDE BIRAKTILAR

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Koç Üniversitesi’nde düzenlenen World Scholar’s Cup İstanbul Round, Canada Okulları ortaokul öğrencilerinin başarılarına tanıklık etti. İstanbul’un ünlü ortaokul ve liselerinin katıldığı yarışmada farklı gruplar halinde yarışarak, 52 okul ve 950 öğrenciyi geride bıraktılar. 3 bin 30 takımın yarıştığı World Scholar’s Cup İstanbul Round’da Canada Okulları’ndan 2 takım ilk 20'de yer aldı. Öğrencilerden Yara Bawazir en iyi yarışmacılar arasında ilk 7'de, Peter Park ise 13. sırada yer aldı.

WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?

World Scholar’s Cup her yıl farklı bir tema üzerine düzenlenerek, öğrencilerin birbirleriyle fikir münazaraları gerçekleştirdiği uluslararası bir öğrenme şenliğidir. Dört ayrı kategoride, üç kişilik gruplar halinde rekabet eden öğrenciler hem takım çalışmasını hem de fikirlerin birbiriyle olan karşılıklı gelişimini deneyimlemektedir. Münazara ve yazın üzerine şekillendirilen kategoriler hedeflenen tema üzerine yapılan sentezleri, sınanan fikirleri ve kendini ifade etme gücünü ortaya koymaktadır. Özellikle kendi okullarını ve uluslararası platformda kendi ülkelerini temsil eden öğrencilerin gururlu ve mücadeleci anlarına sahne olan festival, öğrenme ve kendini ortaya koyma anlamında önemli bir destek sunmaktadır. Bu hem öğrenmeyi hem de diğer kültürleri tanımayı sağlayan bir etkinliktir.

World Sholar’s Cup disiplinler arası görülerin birbiriyle olan tartışmalarını bir sentezle daha farklı bakış açılarına evriltme amacını taşımaktadır. Takım olgusunu ve cesaretlendirici desteği tadan öğrenciler, kendilerini daha sağlıklı ve sağlam bir biçimde ifade etme gücünü ve bunun nitelikli bir biçimde uygulanmasını deneyimlemektedir. Geleceğin akademisyen, lider ve düşünürlerini henüz genç yaşlarda keşfetme ve onları destekleme amacı taşıyan program kültürler arası ve disiplinler arası yapısıyla gerçek anlamda birleştirici ve bütünleştirici bir özelliğe sahip.

Esra Şimşek

Adres: Genel Merkez: Esentepe Mah. Kasap Sk. Eser İş Merkezi - B Blok - Asma Kat Şişli - İstanbul

İlginizi Çekebilir

Oyun İptal Bol Ödüllü ‘Süper İyi Günler’ 15 Aralık’Ta Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Tiyatrokare’nin Mark Haddon'un çok satan romanından uyarladığı ‘Süper İyi Günler’ oyunu 15 Aralık Pazar günü saat 17.00’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyun, 16 yaşındaki Asperger sendromlu Christopher Boone’nin, insanı düşündüren, renkli ve eğlenceli hikayesini konu alıyor.


İklimlendirmenin Öncüsü Form’Dan 2019 Değerlendirmesi

2020’de sektördeki 55. yılını kutlayacak olan Türkiye iklimlendirme pazarının öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, geride bıraktığımız 2019’u başarılı yabancı iş ortaklıkları, yerli üretim ve AR-GE çalışmalarıyla tamamladı.


İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Qatar Aırways’İn 1 Milyonuncu Yolcusunu Özel Bir Törenle Karşıladı

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN ULUSLARARASI HAVALİMANI QATAR AIRWAYS’İN 1 MİLYONUNCU YOLCUSUNU ÖZEL BİR TÖRENLE KARŞILADI


Kanyon'da Bu Hafta

KANYON’DA BU HAFTA


‘Sarı Gelin’İn Akustik Düet Yorumu Kulakların Pasını Silen Tonda

‘Sarı Gelin’in Akustik Düet Yorumu Kulakların Pasını Silen Tonda


Etiketler: World, Scholar, İstanbul, Türkiye, okul
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!
Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.