25 Nisan 2019 Perşembe 12:19

GÜNDEM

Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor

Akademik potansiyeli yüksek ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan bilgi yarışması nitelikli Dünya Bilginler Kupası (The World Scholar’s Cup-WSC) heyecanı sürüyor.

Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor
Dahilerimiz Büyük Finalde Türkiye'yi Temsil Etmeye Hazırlanıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

World Scholar's Cup Bilgi ve Yetenek Yarışması’nın Türkiye ayağı Bursa’da gerçekleşti. Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden toplamda 15 okulun yer aldığı turnuvaya yaklaşık 250 ilköğretim ve lise öğrencisi katıldı.

HOLLANDA’DAN SONRA YALE ÜNİVERSİTESİ

Dünyadaki en iyi 10 eğitim sistemine sahip okul arasında yer alan Canada Okulları yarışmaya damga vurdu. Münazara, Edebi Yazın ve Bilimsel Makale alanlarında derece elde eden dokuz öğrenci, 21 – 26 Haziran 2019 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek The Hague Global Round’a katılmaya hak kazandı.

Murathan Güler, Soumia Labbaci, Dilhan Kekelli, Özüm Turhan, Uzay Uygar Kara, Yara Omar Bawazir, Ariel Kabakaya, Nefise Akçakır, Muhammad Ahmad isimli öğrenciler, Yale Üniversitesi’ndeki büyük finalde Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanıyor.

Yale Üniversitesi turnuvaya ev sahipliği yapan en büyük okul ve son adım olarak görülüyor. Yarışmalarda puan toplayan okullar en son bu üniversitede yarışma hakkı kazanıyor. Hollanda, Bursa'daki yarışmadan sonra gelen en büyük roundlardan biri ve Yale'ye gitmek için önemli puan toplama alanlarından biri sayılıyor.

52 OKUL VE 950 ÖĞRENCİYİ GERİDE BIRAKTILAR

Bu arada, geçtiğimiz günlerde Koç Üniversitesi’nde düzenlenen World Scholar’s Cup İstanbul Round, Canada Okulları ortaokul öğrencilerinin başarılarına tanıklık etti. İstanbul’un ünlü ortaokul ve liselerinin katıldığı yarışmada farklı gruplar halinde yarışarak, 52 okul ve 950 öğrenciyi geride bıraktılar. 3 bin 30 takımın yarıştığı World Scholar’s Cup İstanbul Round’da Canada Okulları’ndan 2 takım ilk 20'de yer aldı. Öğrencilerden Yara Bawazir en iyi yarışmacılar arasında ilk 7'de, Peter Park ise 13. sırada yer aldı.

WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?

World Scholar’s Cup her yıl farklı bir tema üzerine düzenlenerek, öğrencilerin birbirleriyle fikir münazaraları gerçekleştirdiği uluslararası bir öğrenme şenliğidir. Dört ayrı kategoride, üç kişilik gruplar halinde rekabet eden öğrenciler hem takım çalışmasını hem de fikirlerin birbiriyle olan karşılıklı gelişimini deneyimlemektedir. Münazara ve yazın üzerine şekillendirilen kategoriler hedeflenen tema üzerine yapılan sentezleri, sınanan fikirleri ve kendini ifade etme gücünü ortaya koymaktadır. Özellikle kendi okullarını ve uluslararası platformda kendi ülkelerini temsil eden öğrencilerin gururlu ve mücadeleci anlarına sahne olan festival, öğrenme ve kendini ortaya koyma anlamında önemli bir destek sunmaktadır. Bu hem öğrenmeyi hem de diğer kültürleri tanımayı sağlayan bir etkinliktir.

World Sholar’s Cup disiplinler arası görülerin birbiriyle olan tartışmalarını bir sentezle daha farklı bakış açılarına evriltme amacını taşımaktadır. Takım olgusunu ve cesaretlendirici desteği tadan öğrenciler, kendilerini daha sağlıklı ve sağlam bir biçimde ifade etme gücünü ve bunun nitelikli bir biçimde uygulanmasını deneyimlemektedir. Geleceğin akademisyen, lider ve düşünürlerini henüz genç yaşlarda keşfetme ve onları destekleme amacı taşıyan program kültürler arası ve disiplinler arası yapısıyla gerçek anlamda birleştirici ve bütünleştirici bir özelliğe sahip.

Esra Şimşek

Adres: Genel Merkez: Esentepe Mah. Kasap Sk. Eser İş Merkezi - B Blok - Asma Kat Şişli - İstanbul

İlginizi Çekebilir

Antalyaspor'un Yeni Transferi Sinan Gümüş Sağlık Kontrolünden Geçti!

Antalyaspor'un bugünkülerine bağlanan Sinan Gümüş, Memorial Antalya Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.


All Star’In Yıldız Bebeğine Çiçeksepeti’Nden 1000 Liralık Ödül

ING Basketbol Süper Ligi Resmi Sponsoru ÇiçekSepeti, bu sene 17’incisi düzenlenen Türkiye Süper Ligi yıldızlarının yer aldığı ING All-Star 2020 organizasyonunda düzenlediği bebek yarışmasının birincisi Yavuz Selim bebek oldu. ÇiçekSepeti, en hızlı emekleyen bebeğe 1000 TL’lik hediye çeki armağan etti.


Ssd’Lerin Kullanım Ömrünü Uzatacak 6 İpucu

UZUN ÖMÜRLÜ BİR SSD KULLANIMI İÇİN


Türkiye'nin En Çok Beklediği Oyunlar Belli Oldu

Türkiye 2018’de 853 milyon dolar oyun harcaması yaparken, 2020’de Cyberpunk 2077, Death Stranding, Avatar, Wastelands 3, Doom Eternal başta olmak üzere yüzlerce yeni oyun piyasaya çıkacak. Dijital oyun mağazası Oyunfor.com, 2020’de çıkacak ve ön siparişe açılan oyunlar arasında Türkiye’de en çok tercih edilenleri açıkladı.


Protez Tırnak Ve Kalıcı Ojedeki Tırnak Mantarı Tehlikesine Dikkat!

Tırnak hastalıkları içinde önemli bir paya sahip olan tırnak mantarının zamanında tedavi edilmemesi, tırnak çekimine varan önemli sorunlara neden olabiliyor. Tırnak mantarı toprak, ıslak zemin, hayvanlar ve ortak kullanılan eşyalar gibi birçok yolla bulaşabiliyor.Son dönemlerde ise sentetik ve sıkı kıyafetler giyilmesi, kalıcı oje ve tırnak protezi uygulamaları gibi nedenlerle gençler arasında da sık görülmeye başlayan tırnak mantarı, farklı yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Tedavi sürecinin zor ve uzun soluklu olduğunu belirten Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Nilgün Solak, tırnak mantarı enfeksiyonunun tedavisi ve korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi:


Etiketler: World, Scholar, İstanbul, Türkiye, okul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.