23 Mayıs 2015 Cumartesi 01:11

TASARIM

David Shillinglaw ve Manoel Quiterio Graffitileriyle Babylon Kilyos'ta!

Müziğin, dostluğun, eğlencenin bir araya geldiği Babylon Soundgarden, bu yıl 23 Mayıs Cumartesi günü Babylon Kilyos’ta, katılımcılarına unutulmaz bir festival coşkusu yaşatmaya hazırlanıyor.

David Shillinglaw ve Manoel Quiterio Graffitileriyle Babylon Kilyos'ta!
David Shillinglaw ve Manoel Quiterio Graffitileriyle Babylon Kilyos'ta!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu sene ilk kez Babylon Kilyos’ta düzenlenecek Babylon Soundgarden’da katılımcıları iki önemli graffiti sanatçısının işleri karşılıyor. Festivalde graffiti duvarlarında, insan doğasından, mitolojik eserlerden ilham alan çizimleriyle İngiliz sokak sanatçısı David Shillinglaw ve işlerini insanın bir yansıması ve onun tutkularının objeleri olarak değerlendiren Brezilyalı Manoel Quitério yer alıyor.


Londra’da yaşayan dünyaca ünlü graffiti sanatçılarından David Shillinglaw ya da sokakta sıkça anılan ismiyle Dodie Boy mitoloji ve çağdaş sanattan besleniyor. Eskiyle yeniden bir sentez yaratmak konusunda üstün bir gözlemci olarak öne çıkan Shillinglaw’un çalışmaları Babylon ruhunu birebir yansıtıyor. Cesur ve renkli çizgileri tipografiyle buluşturduğu, yüzlere kocaman bir gülümseme yerleştiriyor ve mesajlarla örülü işlerinde insan doğasından da ilham alıyor. Shillinglaw, çalışmalarında zamana ve mekana bağlı kalmadan göstermeyi amaçlıyor. Picasso’nun eserlerini yansıtan işleriyle Shillinglaw, Babylon Soundgarden’a özel, Peace, Love, Respect temalı graffitileriyle 23 Mayıs Cumartesi, gün boyu Babylon Kilyos’a konuk oluyor.

David Shillinglaw’un yanı sıra festivalde Babylon Kilyos’un duvarlarını renklendiren Brezilyalı sanatçı Manoel Quitério ise İngiltere, Fransa, Almanya ve Brezilya’nın dört bir yanında resim, graffiti, litografi ve heykelden oluşan işlerini sergileyen bir graffiti sanatçısı olarak öne çıkıyor. Quitério daha önce de işlerinin sergilendiği Türkiye’ye, Babylon Soundgarden Kilyos kapsamında bir kez daha misafir oluyor. Sanatçı festival alanında dev harflerle “PEACE” yazan yazıyı renklendirirken, son harfini de katılımcıların yaratıcılığına bırakıyor.

İnsan ve doğası üzerine ortak bir noktada buluşan ikili, Babylon Soundgarden’da Babylon Kilyos’u gün boyu renklendirecek çalışmalara imza atıyor.

İlginizi Çekebilir

22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Verifone, Panaroma’Yı Satın Aldı Pazar Payı Hedefini Yüzde 50’Ye Çıkardı!

Dünya genelinde 30 milyon kurulu cihaz ve terminal ile ödeme sistemlerinin lider şirketi olan Verifone, Türkiye’de önemli bir yatırıma imza attı. 2016 yılının Nisan ayında ödeme kaydedici sistemler sektöründe faaliyet gösteren Panaroma Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hisselerini bünyesine katan Verifone, üç yılın ardından şirketin tamamını satın aldı.


Eve Geldiğinizde İftar Yemeğiniz Hazır

Üstün teknolojili ürünleriyle hayatı kolaylaştıran Fakir Hausgeräte’nin yeni akıllı pişiricisi Guvech, iftar yemeğinizi siz eve gelmeden hazır ediyor.


İstiklal Caddesi'nde İmamoğlu İzdihamı

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, sabah Halk TV'de canlı yayına çıktı. İmamoğlu, Hüsamettin Cindoruk ile olan randevusu için Gümüşsuyu'ndan Galatasaray'a, İstiklal Caddesi üzerinden yürüdü. İmamoğlu'nu gören vatandaşların oluşturduğu kalabalık yol boyu büyüdü. Vatandaşlar, bir anda karşılarında gördükleri İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarıştı. İmamoğlu, yaşanan izdiham nedeniyle yaklaşık 1 kilometrelik yolu, 1 saate yakın sürede yürüyebildi.


Rıtten Dünya Piramitleri’Nden İlham Alan Nude’Un Ecrın Koleksiyonu

RITTEN DÜNYA PİRAMİTLERİ’NDEN İLHAM ALAN NUDE’UN


Etiketler: Manoel Quitério, David Shillinglaw, kiyos, Babylon

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.