24 Ocak 2019 Perşembe 15:52

GÜNDEM

| Dermatolojide Türk İmzası

Nestle’nin dermatoloji alanındaki ürünlerini içeren Nestle Skin Health şirketinin Kuzey Amerika dışında kalan tüm pazarları bir Türk yöneticiye emanet. 2017 yılından bu yana Nestle Skin Health'in Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Can Öngen, şirketin 2018 yılında geçirdiği operasyonel dönüşümünde gösterdiği başarı sayesinde Olağanüstü Liderlik Ödülü'ne layık görüldü.

| Dermatolojide Türk İmzası
| Dermatolojide Türk İmzası
| Dermatolojide Türk İmzası
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Aralarında Brezilya, Almanya, Çin, Japonya gibi büyük pazarların da olduğu toplam 80 ülkenin yönetiminden sorumlu olan Öngen, hem dünyada hem de Türkiye’de güçlü bir büyüme içinde olan cilt bakımı ürünlerinde Nestle Skin Health’in özel çözümler sunduğunu belirterek şu açıklamada bulundu: “Nestle Skin Health, dünyada 17 milyar dolara ulaşan akne, bebek bakımı ve güneş bakım pazarı; 5 milyar dolar büyüklüğündeki dermal dolgu ve toksin estetik ürünler pazarı ile 9 milyar dolara ulaşan topikal dermatolojik reçeteli ürünler alanında özel çözümler sunuyor. Merkezi İsviçre’de bulunan şirketin yıllık satış cirosu 3 milyar dolar seviyesinde. Yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlayan Nestle Skin Health’in 3 Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen ürünler 100’den fazla ülkede tüketicilere ulaşıyor.”

"SEKTÖR HER YIL YÜZDE 6 BÜYÜYOR"

Dermatoloji sektörünün global olarak büyüdüğünü söyleyen Öngen, "Sektör her yıl yüzde 6 civarında büyüme sağlıyor. Dermal dolgu ve toksin estetik ürünler gibi farklı segmentlerde bu oran çok daha yüksek. Nestle Skin Health olarak ürün sunduğumuz segmentlerde 2018 yılında pazarın da üzerinde bir büyüme yakaladık. Cilt sağlığı alanında önümüzdeki 5 yıl içerisinde pazar büyümesinin üzerinde bir büyüme hedefliyoruz” diye konuştu.

Yakaladıkları bu büyümede dermal dolgu gibi estetik çözümlerinin cerrahi uygulamalara göre çok güçlü bir alternatif haline gelmesinin etkili olduğunu belirten Öngen, “Yakın gelecekte bu ürünleri daha fazla göreceğiz. Estetik olarak dolgu ve toksinlerin yeni formülleri var, bunlar 1-2 yıl içinde piyasada olacak. Şu anda endüstride çalışmaları devam eden, insan hücrelerinden elde edilen, sadece dermatoloji ve estetikte değil diğer alanlarda kullanılacak ürünler gelecektir. Bunların dışında lekelere, kızarıklıklara ve aknelere karşı özel çözümler geliştiriyoruz” dedi.

28 ÜLKE TÜRKİYE’DEN YÖNETİLİYOR

2016 yılında Türkiye'de temsil ofisi açtıklarını ve 28 ülkenin buradan yönetildiğini dile getiren Öngen, "Türkiye pazarı bizim için çok önemli. Dünyada parlayan yıldız.2016 yılında Istanbul’da ofis açtık. Doğu Avrupa, Orta Asya ülkeleri ve İsrail pazarlarını Türkiye'deki merkezden yönetiyoruz. Geçen 2 sene boyunca yaptığımız yoğun yatırımlarla dermatologlar ve iş ortaklarımızla iyi ilişkiler kurmanın yanı sıra sağlık meslek mensupları için düzenli olarak üst düzey bilimsel toplantılar, sempozyumlar ve eğitimler düzenledik ve böylece pazarı yeniden canlandırdık. 80 milyon nüfusuyla Türkiye’de cilt bakım ürünlerine talep oldukça yüksek. Tüketiciler de artık daha bilinçli. Merdiven altı bakım ürünlerini kullanmanın risklerinin farkındalar. Kullanılacak ürünlerin güvenli ve doktor kontrolünde olması şart” ifadelerini kullandı.

OLAĞANÜSTÜ LİDERLİK ÖDÜLÜ ALAN İLK YÖNETİCİ

Kuzey Amerika (Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada) dışında kalan tüm pazarların yönetmek üzere Nestle Skin Health çatısı altında Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Öngen, başarılarından dolayı Olağanüstü Liderlik Ödülü'nü alan ilk Türk yönetici oldu. Nestle Skin Health bünyesinde, Genel Müdürler tarafından ilk kez böyle bir ödül verildiğini belirten Öngen, şirket organizasyonunu yeniden yapılandırmasının aldığı ödülde etkili olduğunu belirtti. Öngen “Avrupa, Latin Amerika ve Asya’dan oluşan 3 ayrı bölgeyi tek çatı altında toplayarak daha yatay bir organizasyon yapısı oluşturduk. Tasarruflarımızı küresel markalarımızda ve kilit pazarlarımızda yeniden yatırım için kullandık. Bu organizasyonel değişiklikler pazarlara açılma stratejimizi kuvvetlendirdi. 2018 yılında bazı kilit pazarlarda liderlik konumuna yükseldik veya liderlik konumumuzu güçlendirdik. Buna ek olarak, Uluslararası Pazarlar genelinde finansal ve organizasyonel hedeflerimizi aştık. Brezilya, Almanya, Çin ve Türkiye’de yatırımlarımızı artırdık” açıklamasında bulundu.

CAN ÖNGEN KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olan Öngen, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletme bölümünde eğitimine devam etti. Kariyerine 1990 yılında şu anda Novartis’in bir bölümü olan Alcon’da başlayan Öngen, 27 yaşında Genel Müdürlük koltuğuna oturdu. Öngen, Orta Doğu, Orta Avrupa daha sonra İngiltere ve Almanya gibi Batı Avrupa pazarlarını kapsayan Avrupa bölge sorumlulukları için 2003’te İsviçre’ye gitti. 2014 yılında Oftalmoloji alanından Dermatoloji alanına geçiş yaptı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerini idare etmek üzere Nestle Skin Health çatısı altında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2017’nin başlarında sorumlulukları arasına Latin Amerika (LATAM) bölgesini kattı. Eylül 2017’den itibaren, şirket satış hacminin yarısından fazlasını yapan ve 80’den fazla ülkeden oluşan Nestle Skin Health’in Uluslararası Pazarlar bölümünün başına geçti.

İlginizi Çekebilir

Denizbank, ‘Mobil Tır’I İle Sağlık, Yetiştiricilik Ve Finans Eğitimlerini Üreticinin Ayağına Götürüyor

DenizBank, milli mesele olarak ele aldığı tarımın gelişimine Türkiye’nin dört yanında destek sunma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.


Türkiye İle İtalya Arasındaki Dış Ticaret Hacmi 20 Milyar Dolara Dayandı

Türkiye ile İtalya arasında dış ticaret hacmi 20 milyar dolara koşuyor. Türkiye, 2018 yılında İtalya’ya 9 milyar 467 milyon dolar ihracat yaparken, İtalya’dan yaptığı ithalat 10 milyar 154 milyon dolar oldu.


Kanser Ve Bağışıklık İlaçları Pazarı İkiye Katlanıyor

KPMG'nin hazırladığı İlaç Sektörel Bakış 2019 raporuna göre gelecek 5 yılda temel tedavi alanlarında satışı en fazla artacak ilaçlar onkoloji alanında. Onkoloji ilaçlarını, aşılar ve organ nakli ile kemoterapi sonrasında kullanılan bağışıklık baskılayıcılar (immünosupresanlar) takip edecek. Türkiye’de ilaç sektörü ise aldığı Ar-Ge yatırımları ölçüsünde büyüyecek.


Türk Meyve Suları 150 Ülkenin Ağzını Tatlandırıyor

Dünya’nın ağzını Türk meyve suları tatlandırıyor. Türkiye’nin Meyve suyu ihracatı 2018 yılında yüzde 30’luk ihracat artış hızı yakaladı ve 279 milyon dolarlık tutarla meyve sebze mamulleri sektöründe ihracatın yıldızı oldu. Meyve suyu ihracatımız 2017 yılında 214 milyon dolar olmuştu.


“Kız Kardeşim Projesine” Uluslararası Ödül

Bu yıl 11.’si gerçekleşen Global Sosyal Sorumluluk Zirvesi etkinliğinde Kız Kardeşim projesi ödüle layık görüldü. Kız Kardeşim “Kadının Güçlendirilmesi” kategorisinde, altın ödülün sahibi oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye’nin işbirliğiyle hayata geçirilen Kız Kardeşim projesi kadınların ekonomik hayata etkin bir şekilde katılımını desteklemeyi amaçlıyor.


Etiketler: Öngen, Nestle, Skin, Health, yılında

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.