16 Mart 2019 Cumartesi 10:02

MODA

Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi

Dice Kayek’in, dünyaca ünlü sanatçı Rachid Koraichi ile işbirliğinde hazırladığı 'Bustier d'Amour' adlı giyilebilir sanat eseri “Vıctoria & Albert Müzesi”nin daimi koleksiyonuna dahil edildi.

Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dice Kayek’in yaratıcıları Ece Ege ve Ayse Ege, Ekim 2018’de Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla SKIN Derneği yararına gerçekleştirilen sergi için, Rachid Koraichi hamiliğinde hazırladığı Bustier d’Amour Victoria&Albert Müzesi daimi koleksiyonuna dahil edildi.

Ece Ege ve Ayse Ege, Dice Kayek’e ait giyilebilir sanat eseri, Bustier d’Amour’u, Ekim 2018’de Paris’te gerçekleşen SKIN Sergisi sonrasında Victoria & Albert Müzesi’ne bağışlamayı teklif etti. Müze bu eseri Mart 2019 itibariyle İslam eserleri koleksiyonuna dahil etti. Böylece, Victoria&Albert Muzesi daimi koleksiyonuna dahil edilen Dice Kayek imzalı dördüncü “giyilebilir sanat eseri” oldu.

Dice Kayek, 2013’te, dünyanın en önemli tasarım müzesi olarak gösterilen “Victoria&Albert Müzesi” tarafından düzenlenen, güncel sanat ve tasarımı ödüllendiren Jameel Prize’ı kazanan ilk modaevi olmuştu.

Dice Kayek’in iki yılda bir verilen uluslararası bu ödülü kazanan koleksiyonu “Istanbul Contrast”, İstanbul’un zengin dini, mimari ve kültürel çeşitliliğinden ilham alıyor. Dice Kayek tasarımları, gelenek ile moderni, Doğu ile Batı’yı uyumla harmanlayan İstanbul’un özünde yer alan estetik, kültürel ve sosyal çelişkileri ile Osmanlı mimarı ve zanaat geleneğini çağdaş formlarla yorumluyor.

“Istanbul Contrast” koleksiyonundan seçilen “Ayasofya”, “Kubbe” ve “Kaftan” isimli tasarımları, diğer finalistlerin eserleriyle birlikte Jameel Prize 3 sergisi kapsamında 11 Aralık 2013 – 21 Nisan 2014 tarihleri arasında Londra’da bulunan Victoria & Albert Museum’da sergilenmisti.

Dünyanın en büyük İslam eserleri koleksiyonuna sahip “Victoria & Albert Museum” tarafından hazırlanan Jameel Prize 3 sergisi, Londra’da yaklaşık 150.000 kişi tarafından ziyaret edilmisti ve Dice Kayek’in “Ayasofya” “Kubbe” ve “Kaftan” isimli eserleri müzenin daimi koleksiyonuna dahil edilmisti.

İlginizi Çekebilir

22 Mayıs Gut Farkındalık Günü “Geç Olmasın, Gut Olmasın”

Halk arasında “Padişah Hastalığı” ya da “Hastalıkların Kralı” olarak bilinen gut hastalığı, özellikle ayak başparmağında görülen ağrıyla ortaya çıkıyor. Ayak bileği, diz gibi vücudun birçok farklı ekleminde görülebilen gut hastalığına genç erkeklerde romatizmal olarak rastlanılıyor. Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç şirketi İbrahim Etem – Menarini’nin koşulsuz katkılarıyla 22 Mayıs Gut Farkındalık Günü’nde “Geç Olmasın, Gut Olmasın” projesiyle gut hastalığına dikkat çekiliyor. Herkesi sağlığı için adım atmaya ve düzenli olarak kontrole gitmeye davet eden projeyle zamanında önlem alınarak daha az insanın hastalığa yakalanması hedefleniyor.


Kitap Modern Ortadoğu’Da İşçiler Ve Çiftçiler

MODERN ORTADOĞU’DA


Hilton İstanbul Bomonti'den Bayramda Tatil, Eğlence Ve Lezzet Fırsatı

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, Ramazan Bayramı’na özel hazırladığı kampanyalarla misafirlerine indirimlerle dolu keyifli bir tatil yaşatmaya hazırlanıyor. 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasındaki konaklamalarda yüzde 25 ve otelin yiyecek-içecek alanlarında yüzde 10 indirim fırsatı sunan Hilton İstanbul Bomonti ayrıca İstanbul’da ailece eğlencenin favori noktaları Merlin Entertainments merkezlerine girişte yüzde 25 indirim ile seçili Bomontiada mekanlarında indirimli yeme-içme ayrıcalığı da sunuyor.


Uluslarası Mektup Yarışması'nın Türkiye Ayağı Sonuçlandı

PTT ADINA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK MEKTUP BELİRLENDİ


Sodexo, 1 Yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!

Sodexo, 1 yılda 1,6 Milyondan Fazla Misket Kazandırdı!


Etiketler: Dice, Kayek, koleksiyonuna, dahil, VictoriaAlbert

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.