16 Mart 2019 Cumartesi 10:02

MODA

Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi

Dice Kayek’in, dünyaca ünlü sanatçı Rachid Koraichi ile işbirliğinde hazırladığı 'Bustier d'Amour' adlı giyilebilir sanat eseri “Vıctoria & Albert Müzesi”nin daimi koleksiyonuna dahil edildi.

Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
Dice Kayek İmzalı 'Bustier D'amour' Victoria&Albert Müzesi Daimi Koleksiyonuna Girdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dice Kayek’in yaratıcıları Ece Ege ve Ayse Ege, Ekim 2018’de Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla SKIN Derneği yararına gerçekleştirilen sergi için, Rachid Koraichi hamiliğinde hazırladığı Bustier d’Amour Victoria&Albert Müzesi daimi koleksiyonuna dahil edildi.

Ece Ege ve Ayse Ege, Dice Kayek’e ait giyilebilir sanat eseri, Bustier d’Amour’u, Ekim 2018’de Paris’te gerçekleşen SKIN Sergisi sonrasında Victoria & Albert Müzesi’ne bağışlamayı teklif etti. Müze bu eseri Mart 2019 itibariyle İslam eserleri koleksiyonuna dahil etti. Böylece, Victoria&Albert Muzesi daimi koleksiyonuna dahil edilen Dice Kayek imzalı dördüncü “giyilebilir sanat eseri” oldu.

Dice Kayek, 2013’te, dünyanın en önemli tasarım müzesi olarak gösterilen “Victoria&Albert Müzesi” tarafından düzenlenen, güncel sanat ve tasarımı ödüllendiren Jameel Prize’ı kazanan ilk modaevi olmuştu.

Dice Kayek’in iki yılda bir verilen uluslararası bu ödülü kazanan koleksiyonu “Istanbul Contrast”, İstanbul’un zengin dini, mimari ve kültürel çeşitliliğinden ilham alıyor. Dice Kayek tasarımları, gelenek ile moderni, Doğu ile Batı’yı uyumla harmanlayan İstanbul’un özünde yer alan estetik, kültürel ve sosyal çelişkileri ile Osmanlı mimarı ve zanaat geleneğini çağdaş formlarla yorumluyor.

“Istanbul Contrast” koleksiyonundan seçilen “Ayasofya”, “Kubbe” ve “Kaftan” isimli tasarımları, diğer finalistlerin eserleriyle birlikte Jameel Prize 3 sergisi kapsamında 11 Aralık 2013 – 21 Nisan 2014 tarihleri arasında Londra’da bulunan Victoria & Albert Museum’da sergilenmisti.

Dünyanın en büyük İslam eserleri koleksiyonuna sahip “Victoria & Albert Museum” tarafından hazırlanan Jameel Prize 3 sergisi, Londra’da yaklaşık 150.000 kişi tarafından ziyaret edilmisti ve Dice Kayek’in “Ayasofya” “Kubbe” ve “Kaftan” isimli eserleri müzenin daimi koleksiyonuna dahil edilmisti.

İlginizi Çekebilir

Halide Edip Adıvar Mah Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin, CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu ve İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal ile birlikte Halide Edip Adıvar Mahallesi’ni ziyaret etti.


Fakir Hausgeräte'den Mutfak Yardımcıları

FAKİR HAUSGERÄTE’DEN MUTFAK YARDIMCILARI


Tümsiad “Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam” Dedi

Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD), ‘’Büyük Türkiye için üretmeye devam’’ başlığı altında kamu kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör temsilcileriyle ortaklaşa paneller düzenliyor. Büyük yankı uyandırması beklenen ve Türkiye’nin 20 noktasında düzenlenmesi planlanan etkinliklerin ilki bugün İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşti.


New Gen İstanbul Moda Akademisi’Nin Genç Yetenekleri İkinci Kez Podyuma Çıktı

Modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en yetkin moda okullarından İstanbul Moda Akademisi’nin, genç ve yetenekli tasarımcıları, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul‘da koleksiyonlarını sergiledi.


Vatan Bilgisayar’Da Honor 8X Ve Honor 10 Lite Fırsatı

HONOR ürünleri artık Vatan Bilgisayar’da


Etiketler: Dice, Kayek, koleksiyonuna, dahil, VictoriaAlbert

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.