1 Mayıs 2019 Çarşamba 10:24

GÜNDEM

Dijital Gelecek İtü’De Konuşuldu

Vizyon 100 toplantısı İTÜ’de gerçekleştirildi. Toplantıda Vizyon 2100 Defteri, 80 yıl saklanmak üzere mühürlenerek İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya teslim edildi.

Dijital Gelecek İtü’De Konuşuldu
Dijital Gelecek İtü’De Konuşuldu
Dijital Gelecek İtü’De Konuşuldu
Dijital Gelecek İtü’De Konuşuldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca:

- İnsanlar daima ileriye dönük hayaller kuruyor. Ama görüyoruz ki değişen insan değil, teknoloji. Bizler teknolojiye göre çok yavaş dönüşüyoruz.

- 2100 yılına gelindiğinde çevremizdeki pek çok şey değişip, dönüşecek. Teknolojide büyük değişim yaşanacak.

Türkiye’nin öncü şirketlerinin üst düzey yöneticilerini bir araya getiren Vizyon 100 Platformu, 2019 yılı toplantılarının ikincisini İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde düzenledi. Vizyon 100 toplantısında STK’lardan ve Türkiye’nin önemli şirketlerinden temsilcilerin yanı sıra akademisyenler hazır bulundu.

“Dijital Ekosistemler” ana temasının ele alındığı etkinliğin açılış konuşmasını İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca gerçekleştirdi. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca, günümüzde dijitalleşmenin form değiştirdiğine dikkati çekti. Prof. Dr. Karaca, “Stanley Kubrick’in 2001: A Space Odyssey filmindeki çoğu şeyin günümüze daha gelmeden gerçekleştiğini gördük. İnsanlar zamanlar değişse de daima ileriye dönük hayaller kuruyor. Ama görüyoruz ki değişen insan değil, teknoloji. Bizler teknolojiye göre çok yavaş dönüşüyoruz.” diye konuştu.

2100 yılına gelindiğinde çevremizdeki mevcut pek çok şeyin değişip dönüşeceğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Karaca sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknolojide elbette köklü değişim yaşanacak. Yapay zekâ bundan 50 yıl önce de konuşuluyordu o zaman “makine öğrenimi” olarak adlandırılıyordu. 3-4 bin yıl önce dahi insanlar benzer şeyleri düşünmüşler.”

“DİJİTAL EKOSİSTEMLER” PANELİ

SAS Orta Doğu, Türkiye, Doğu Avrupa Pazarlama Bölge Direktörü Nurcan Bıçakçı Arcan moderatörlüğünde “Dijital Ekosistemler” konulu panel gerçekleştirildi. Panelde, Multinet UP CEO'su Demirhan Şener, Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, Koç Holding Dijital Dönüşüm Lideri Dr. Murad Ardaç ve İTÜ Elektrik – Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Şeker konuşmacı olarak yer aldı.

Endüstri ve üniversite arasında işbirliğinin ilerletilmesi gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Şeker, “Üniversitelerin endüstriyi beslemesi gerekiyor. Bu açığı teknolojiyle kapatabiliriz” diye konuştu.

Koç Holding Dijital Dönüşüm Lideri Dr. Murad Ardaç, grup vizyonu olarak dijital dönüşüm ile kültürel dönüşümün birbirine eşit algıladıklarına vurgu yaptı.

Multinet CEO’su Demirhan Şener, “Startupları destekliyoruz, onları bir arada tutmaya ve yeşertmeye çalışıyoruz. Girişimcilerle en çok işbirliği yapan şirket ödülü aldık.” diye konuştu.

VİZYON 2100 DEFTERİ 80 YIL SAKLANACAK

Toplantıda, Vizyon 2100 Defteri, Vizyon 100 Platformunun kurucusu Berkay Güner tarafından,İTÜ Rektörüne törenle teslim edildi. Özel bir kutuda mühürlenerek teslim edilen defter, 80 yıl açılmamak kaydıyla özel bir yerde saklanacak ve ancak 2100 yılına gelindiğinde açılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi Sonrasında Liderliğini Sürdürdü

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı olan Akdeniz Rallisi, 17-19 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen ve toplam uzunluğu 537,82 kilometre olan rallide 34 araç ve 68 sporcu 110,05 kilometrelik 10 özel etapta kıyasıya mücadele etti.


Şişecam Yöneticilerine Insead’Dan Liderlik Eğitimi

DÜNYANIN ÖNDE GELEN İŞLETME OKULLARINDAN INSEAD İŞBİRLİĞİ İLE ŞİŞECAM YÖNETİCİLERİNE ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI


Twıst İlkbahar Yaz 2019 Koleksiyonu İle Mevsime Yeni Enerji

Mevsimin yeni enerjisine hareket katan detayları özgün ruhuyla birleştiren Twist İlkbahar-Yaz 2019 Koleksiyonu tarzını en cesur şekilde ortaya koyan Twisterları bekliyor. Trend alarmı veren konforlu parçalar ise gündüzden geceye yapılan tüm planlara sorgusuz sualsiz ayak uydurmaya hazır!


Özge Ulusoy’Dan Bu Baharın Dekorasyon Trendleri

Tepe Nautilus, 25 Mayıs’ta ziyaretçilerini Özge Ulusoy ile buluşturuyor. ‘’Evde Bahar Günleri’’ kapsamında 25 Mayıs Cumartesi günü Tepe Nautilus ziyaretçileriyle bir araya gelecek olan Özge Ulusoy, 2019’un en gözde ev dekorasyon trendleri, yeni dönem aksesuarlar ve ev düzenleme yaklaşımları hakkında tüyolarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.


Özgür Masur For Ipekyol İle Bir Yaz Gecesi Rüyası

Feminen tasarımlarıyla ön plana çıkan başarılı moda tasarımcısı Özgür Masur ve Ipekyol işbirliği ikinci sezonunda devam ediyor. 24 parçadan oluşan Özgür Masur for Ipekyol Koleksiyonu mevsimi tüm ışıltısıyla karşılıyor.


Etiketler: Prof, 2100, Vizyon, Dijital, Karaca

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.