14 Şubat 2020 Cuma 09:32

GÜNDEM

Dijital Güvenlikte İleri Teknolojinin Güçlü Adresi

Türkiye’nin yerli ve milli Donanımsal Güvenlik Modülü’nü üreten Procenne, 2020’de yüzde 100 büyümeyi hedefliyor

Dijital Güvenlikte İleri Teknolojinin Güçlü Adresi
Dijital Güvenlikte İleri Teknolojinin Güçlü Adresi
Dijital Güvenlikte İleri Teknolojinin Güçlü Adresi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin yerli ve milli Donanımsal Güvenlik Modülü (HSM-Hardware Security Module) üreticisi Procenne, dijital güvenlik kapsamında yüksek teknoloji ürün ve çözümler sunuyor. Başta kamu ve bankacılık olmak üzere endüstri, enerji, e-ticaret ve perakende sektörlerinin veri güvenliği ve dijital dönüşüm projelerinde sıklıkla tercih edilen Procenne, 2020’de yüzde 100 büyüme hedefiyle yol alıyor. Cirosunun yüzde 50’sini Ar-Ge’ye yatıran Procenne, 2020 yılında yurt dışı pazarlara da açılarak uzun vadede global bir oyuncu olmayı planlıyor. Dijital güvenlik çözümlerinin özellikle kurum ve kuruluşlar açısından gittikçe daha çok önem kazanan bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken Procenne, veri güvenliği kapsamında yüksek performans sunan ürünleriyle dikkat çekiyor. Procenne mühendisleri tarafından geliştirilen donanımsal güvenlik modülü ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri koruma alanında yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Procenne’in bir diğer ürünü ise cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan verilerin güvenliğinin sağlanması için Whitebox teknolojisini kullanan uç nokta yazılım güvenlik modülü EndCrypt. Bu ürün ile kriptografik işlemler anahtar gibi gizli bir bilginin açığa çıkarılmasına gerek kalmadan yapılabiliyor.

Dijital güvenlik alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin yerli ve milli Donanımsal Güvenlik Modülü (HSM-Hardware Security Module) üreticisi Procenne, 2013 yılında TÜBİTAK’ın desteğiyle kuruldu. “Milli Donanımsal Güvenlik Modülü” oluşturmak amacıyla yola çıkan şirket, günümüzde dijital güvenlik kapsamında yüksek teknoloji ürün ve çözümler sunuyor. Kamu ve bankacılık sektörleri başta olmak üzere endüstri, enerji, e-ticaret ve perakende sektörlerinin veri güvenliği ve dijital dönüşüm projelerinde sıklıkla tercih edilen ve 2019’da yüzde 70 büyüyen Procenne, 2020’de yüzde 100 büyümeyi hedefliyor. Ağa bağlı olan sistemlerin yazılımını, donanımını ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade eden ‘dijital güvenlik’ alanındaki ürünleriyle öne çıkan Procenne, verilerin gizliliğini, bütünlüğünü, kullanılabilirliğini korumak, güvenlik risklerine ve tehditlerine karşı genel güvenliği sağlamak için ileri teknoloji ürün ve çözümler üreten bir Ar-Ge markası olarak dikkat çekiyor. Ar-Ge faaliyetlerine yüksek düzeyde önem veren marka, cirosunun yüzde 50’sini bu alana ayırıyor.

Dijital güvenlik ciddi bir zorunluluk oldu

Ağa bağlı olan sistemlerin yazılımının, donanımının ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade eden dijital güvenlik kavramı; siber güvenlik, kriptoloji (şifre bilimi), veri güvenliği, mobil uygulama güvenliği, uçtan uca veri güvenliği, IoT güvenliği gibi kavramların da ortak kümesi olarak biliniyor. Endüstri 4.0 ile birlikte gelen yoğun dijitalleşme ve dijital dönüşüm faaliyetleri, dijital güvenliği oldukça önemli bir düzeye getirdi. Kurum ve kuruluşlar için artık kaçınılmaz olan dijital güvenlik çözümleri, özellikle veri güvenliği konusunda oldukça yüksek performans sunma gerekliliği taşıyor. Dijital güvenliği kapsayan her türlü ihtiyaç için sunmuş olduğu ürün ve çözümlerle dikkat çeken Procenne; akıllı kimlik kartı, e-imza, e-fatura, e-belge gibi dijital dönüşüm projeleri ve bulut güvenliği alanlarında yüksek güvenlik sunuyor.

ProCrypt ve EndCrypt ile güvenlikte ileri teknoloji

Procenne tarafından geliştirilen bir donanımsal güvenlik modülü olan ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri koruma alanında yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Donanım tabanlı şifreleme ile yüksek hızlı veri şifreleme, şifre çözme ve diğer kriptografi işlemlerine olanak tanıyan ProCrypt KM-3000 HSM, kompakt yapısı ve ölçeklenebilir mimarisi sayesinde her büyüklükteki işletmede kullanılabiliyor.

Procenne’in bir diğer ürünü ise cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan yazılımların güvenliğinin sağlanması için Whitebox teknolojisini kullanan uç nokta yazılım güvenlik modülü EndCrypt. Bu ürün, kriptografik işlemlerin anahtar gibi gizli bir bilginin açığa çıkarılmasına gerek kalmadan yapılmasına olanak tanıyor. Procenne, ileri teknolojiye sahip ProCrypt ve EndCrypt ürünleri sayesinde kullanıcıları için uçtan uca veri güvenliği sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

Reebok’Tan Her Adımda Enerjiyi Dönüştüren Yepyeni Bir Model Zig Kinetica

Reebok cesur tasarım, yüksek performans ve enerji dönüşümü teknolojisini bir arada sunan yeni performans ayakkabısı Zig Kinetica’yı tüketicilerin beğenisine sundu.


“Bana Güvenin, Ben Doktorum” Ve “Sıfırın Altında Yaşam” Yeni Sezonları İle Bbc Earth’De

BBC Earth’ün en sevilen yapımlarından “Bana Güvenin, Ben Doktorum” ve “Sıfırın Altında Yaşam” belgesellerinin yeni bölümleri Mart ayında izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. “Bana Güvenin Ben Doktorum” 3 Mart Salı günü 9. Sezonu, “Sıfırın altında Yaşam” ise 4 Mart Çarşamba günü 7. Sezonu ile saat 22:00’da Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarında yer alan BBC Earth’de ekranlara geliyor.


Kadın Çalışanlar Başarıyı Artırıyor

Yaşam kalitesi hizmetlerinde lider marka olarak 72 ülkede toplam 460 bin çalışanıyla hizmet veren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, kadınları kariyer yolcuğunda destekliyor. Sodexo Türkiye çalışanlarının yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor.


Zyxel’Den Çok Şubeli Ofislere Yeni Güvenlik Çözümü

| Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ağaoğlu My World Andromeda Residence C4 Blok No: 12 Ataşehir 34746 | İstanbul, Türkiye | Tel +90 0216 688 69 98 /| GSM +90 543 320 31 13 firuze.kaymaz@alyailetisim.com


Eset Altın Değerinde Siber Koruma

24 Şubat 2020


Etiketler: güvenlik, Procenne, güvenliği, dijital, veri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.