6 Mayıs 2019 Pazartesi 15:17

GÜNDEM

Dijital Sanatlar Hukuk Departmanı Açıklama

Basında, bazı haber mecralarında “Dolandırıcılık Suçlaması! Müslüm Filminin Yapımcıları Mahkemelik oldu” ve benzer ifadeler taşıyan haberlerde şirketimiz Dijital Yapım Evi ile şirket yetkilisi Sayın Mustafa Uslu hakkında yer alan beyan ve iddiaların hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MÜSLÜM filmi ile ilgili olarak Dijital Yapım Evi ile “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” arasında Ortak Film Yapımcılığı Sözleşmesi akdedilmiştir.

Ancak “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” şirketi sözleşmede yer alan yükümlülüklerini yerine getirmediği için taraflar arasında bazı hukuki anlaşmazlıklar yaşanmış ve konu hukuki bir ihtilaf olarak Mahkemeye yansımıştır.

“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” hukuki dayanaktan yoksun bir takım iddia ve talepler ile Şirketimiz aleyhine dava ikame etmiştir.

Müvekkil Şirket Dijital Yapım Evi adına, Sözleşmeye ve somut delillere dayalı olarak“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” aleyhine; sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebi ile hukuk Mahkemelerinde dava ikame edilmiştir.

Dolayısı ile taraflar arasında karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta ve Türk Mahkemeleri önünde yargılaması devam etmektedir.

Basında yer aldığı üzere, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldığı belirtilen suç duyurusu ve suç duyurusuna konu şikâyet dilekçesi ile ilgili ne Şirketimize ne de Sayın Mustafa Uslu’ya yapılmış bir tebligat bulunmamaktadır.

Basında yer alan asılsız bilgi ve iddialar hem müvekkil şirketin şahs-ı manevisini ve ticari prestijini, hem de Sayın Mustafa Uslu’nun kişilik haklarının ihlali niteliğindedir.

Ortada sözleşmeye dayalı hukuki ihtilaf varken ve bu hususlar da yetkili Hukuk Mahkemelerinde yargılaması devam ederken bu şekilde çarpıtılmış haberlerin yapılması basının güvenilirliğini yok etmektedir.

Taraflar arasında cezai nitelikte soruşturma konusu şikayet yoktur. İhtilaf sözleşmeye dayalı hukuki niteliktedir. Hukuki yargılama süreci de devam etmektedir.

Savcılığa yapılan suç duyurusunun kamuoyunda yanlış bir algı yaratma çabasından ibaret olduğu ve ülkemizde ve yurtdışında böyle önemli başarılara imza atan merhum Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı MÜSLÜM filmini karalama ve gişeyi olumsuz etkileme çabasından ibaret olduğu açıktır.

Taraflar arasında izah edildiği gibi karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta olduğundan, Yargının görevini yerine getirmesine engel olmak veya Yargının vereceği kararı etkilemek adına şikayetçi tarafın veya basın organlarının bu konuda yapacakları her türlü açıklama ve beyanlar, TCK.288. maddesinde ifade edildiği üzere ADİL YARGILAMAYI ETKİLEMEYE yönelik eylemlerden ibaret olacaktır.

Bu konuda ilgililer hakkında şikayet haklarımız saklı kalmak üzere, basını görülmekte olan derdest bir dava ile ilgili olarak asılsız haber yapmamaları yönünde daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. 06.05.2019

Dijital Yapım Evi Reklam Film, Hukuk Departmanı

Av. Uğur Işık

Av. Şakir Özbek

Av. Hasan Demirel

İlginizi Çekebilir

Jowae Nemlendirici Yüz Misti İle Ferah Bir Cilt Ferah Bir Yaz!

Güney Kore’nin mucizevi bitkileri ve Fransa’nın üstün dermokozmetik deneyimini eşsiz bir uyum ile bir araya getiren Jowaé, Nemlendirici Yüz Misti ile yaz boyunca cildinizi ferahlatırken nemlendiriyor, anında tazelik sunuyor!


“Bodrum’Da Eğitim Ve Gezi Bir Arada”

“KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ YELKENLİ OKUL GEMİSİ STS BODRUM’DA TASARIM ATÖLYESİ DÜZENLEYECEK”


Vans Vault’Tan Frida Kahlo Koleksiyonu!

Vans, kendini yaratıcı şekilde ifade edenlerin ve her zaman sınırların dışında “Off The Wall” hissedenlerin sembolü olmuştur. Vans Vault, sanatı ve markanın genelin dışındakilere olan bağlılığını kutlamak için ikonik ressam Frida Kahlo’nun onuruna benzersiz bir ayakkabı koleksiyonu tasarladı. Kahlo’nun en çok tanınan self portrelerinden ve Meksika’dan ilham alan eserlerinden yola çıkan Vans Vault x Frida Kahlo koleksiyonu, sanatçının ikonik eserlerini itinayla Vans’in klasik siluetleriyle bir araya getirdi.


Vakıfbank Genç Takımı Üst Üste Üçüncü Kez Türkiye Şampiyonu

İstanbul'da düzenlenen Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası finalinde VakıfBank Genç Takımı, Eczacıbaşı'nı 25-17, 25-7 ve 25-16'lık setlerle 3-0 yenerek üst üste üçüncü kez şampiyon oldu. Sarı-siyahlılar, turnuva boyunca oynadığı altı karşılaşmayı da 3-0'lık skorla kazandı.


Psm’De Bu Hafta 28 Haziran 5 Temmuz

Haziran ve temmuz ayları boyunca cuma akşamları %100 Music sponsorluğunda gerçekleşecek Zorlu PSM’nin yeni parti serisi “After Work Party”; 28 Haziran ve 5 Temmuz tarihlerinde tüm parti severleri ağırlıyor! Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz gerçekleşecek partinin menüsünde; serinletici melodiler, bolca dans, happy hour ve bir yaz klasiği olarak barbekü var!


Etiketler: Yapım, hukuki, arasında, Bilişim, Danışmanlık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.