6 Mayıs 2019 Pazartesi 15:17

GÜNDEM

Dijital Sanatlar Hukuk Departmanı Açıklama

Basında, bazı haber mecralarında “Dolandırıcılık Suçlaması! Müslüm Filminin Yapımcıları Mahkemelik oldu” ve benzer ifadeler taşıyan haberlerde şirketimiz Dijital Yapım Evi ile şirket yetkilisi Sayın Mustafa Uslu hakkında yer alan beyan ve iddiaların hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MÜSLÜM filmi ile ilgili olarak Dijital Yapım Evi ile “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” arasında Ortak Film Yapımcılığı Sözleşmesi akdedilmiştir.

Ancak “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” şirketi sözleşmede yer alan yükümlülüklerini yerine getirmediği için taraflar arasında bazı hukuki anlaşmazlıklar yaşanmış ve konu hukuki bir ihtilaf olarak Mahkemeye yansımıştır.

“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” hukuki dayanaktan yoksun bir takım iddia ve talepler ile Şirketimiz aleyhine dava ikame etmiştir.

Müvekkil Şirket Dijital Yapım Evi adına, Sözleşmeye ve somut delillere dayalı olarak“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” aleyhine; sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebi ile hukuk Mahkemelerinde dava ikame edilmiştir.

Dolayısı ile taraflar arasında karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta ve Türk Mahkemeleri önünde yargılaması devam etmektedir.

Basında yer aldığı üzere, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldığı belirtilen suç duyurusu ve suç duyurusuna konu şikâyet dilekçesi ile ilgili ne Şirketimize ne de Sayın Mustafa Uslu’ya yapılmış bir tebligat bulunmamaktadır.

Basında yer alan asılsız bilgi ve iddialar hem müvekkil şirketin şahs-ı manevisini ve ticari prestijini, hem de Sayın Mustafa Uslu’nun kişilik haklarının ihlali niteliğindedir.

Ortada sözleşmeye dayalı hukuki ihtilaf varken ve bu hususlar da yetkili Hukuk Mahkemelerinde yargılaması devam ederken bu şekilde çarpıtılmış haberlerin yapılması basının güvenilirliğini yok etmektedir.

Taraflar arasında cezai nitelikte soruşturma konusu şikayet yoktur. İhtilaf sözleşmeye dayalı hukuki niteliktedir. Hukuki yargılama süreci de devam etmektedir.

Savcılığa yapılan suç duyurusunun kamuoyunda yanlış bir algı yaratma çabasından ibaret olduğu ve ülkemizde ve yurtdışında böyle önemli başarılara imza atan merhum Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı MÜSLÜM filmini karalama ve gişeyi olumsuz etkileme çabasından ibaret olduğu açıktır.

Taraflar arasında izah edildiği gibi karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta olduğundan, Yargının görevini yerine getirmesine engel olmak veya Yargının vereceği kararı etkilemek adına şikayetçi tarafın veya basın organlarının bu konuda yapacakları her türlü açıklama ve beyanlar, TCK.288. maddesinde ifade edildiği üzere ADİL YARGILAMAYI ETKİLEMEYE yönelik eylemlerden ibaret olacaktır.

Bu konuda ilgililer hakkında şikayet haklarımız saklı kalmak üzere, basını görülmekte olan derdest bir dava ile ilgili olarak asılsız haber yapmamaları yönünde daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. 06.05.2019

Dijital Yapım Evi Reklam Film, Hukuk Departmanı

Av. Uğur Işık

Av. Şakir Özbek

Av. Hasan Demirel

İlginizi Çekebilir

Müşteri Alacağı Ürüne 3.5 Saniyede Karar Veriyor!

Perakendede listeyle planlı alışveriş devri bitti…


Little Caesars, Sektöründe Iso 9001 Belgesini Alan İlk Marka Oldu

LITTLE CAESARS, SEKTÖRÜNDE ISO 9001 BELGESİNİ ALAN İLK MARKA OLDU


Tudors Dünya İyilik Günü’Ne Özel Tasarladığı Berelerin Karını Tohum Otizm Vakfı’Na Bağışlıyor

Tudors Dünya İyilik Günü’ne Özel


Türk Ytong, Gazbeton Dersleri İle 10 Yılda Bin 200 Mimarlık Öğrencisine Ulaştı

Türk Ytong ile Gazbeton Dersi 10’uncu yılında


Gençler İçin Dijital Dönüşüm Eğitimi

E-GÜVEN Akademi gençlerle profesyonelleri bir araya getiriyor


Etiketler: Yapım, hukuki, arasında, Bilişim, Danışmanlık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.