6 Mayıs 2019 Pazartesi 15:17

GÜNDEM

Dijital Sanatlar Hukuk Departmanı Açıklama

Basında, bazı haber mecralarında “Dolandırıcılık Suçlaması! Müslüm Filminin Yapımcıları Mahkemelik oldu” ve benzer ifadeler taşıyan haberlerde şirketimiz Dijital Yapım Evi ile şirket yetkilisi Sayın Mustafa Uslu hakkında yer alan beyan ve iddiaların hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MÜSLÜM filmi ile ilgili olarak Dijital Yapım Evi ile “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” arasında Ortak Film Yapımcılığı Sözleşmesi akdedilmiştir.

Ancak “ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” şirketi sözleşmede yer alan yükümlülüklerini yerine getirmediği için taraflar arasında bazı hukuki anlaşmazlıklar yaşanmış ve konu hukuki bir ihtilaf olarak Mahkemeye yansımıştır.

“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” hukuki dayanaktan yoksun bir takım iddia ve talepler ile Şirketimiz aleyhine dava ikame etmiştir.

Müvekkil Şirket Dijital Yapım Evi adına, Sözleşmeye ve somut delillere dayalı olarak“ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık Tarım Savunma Enerji İnşaat Araç Kiralama İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret AŞ” aleyhine; sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebi ile hukuk Mahkemelerinde dava ikame edilmiştir.

Dolayısı ile taraflar arasında karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta ve Türk Mahkemeleri önünde yargılaması devam etmektedir.

Basında yer aldığı üzere, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldığı belirtilen suç duyurusu ve suç duyurusuna konu şikâyet dilekçesi ile ilgili ne Şirketimize ne de Sayın Mustafa Uslu’ya yapılmış bir tebligat bulunmamaktadır.

Basında yer alan asılsız bilgi ve iddialar hem müvekkil şirketin şahs-ı manevisini ve ticari prestijini, hem de Sayın Mustafa Uslu’nun kişilik haklarının ihlali niteliğindedir.

Ortada sözleşmeye dayalı hukuki ihtilaf varken ve bu hususlar da yetkili Hukuk Mahkemelerinde yargılaması devam ederken bu şekilde çarpıtılmış haberlerin yapılması basının güvenilirliğini yok etmektedir.

Taraflar arasında cezai nitelikte soruşturma konusu şikayet yoktur. İhtilaf sözleşmeye dayalı hukuki niteliktedir. Hukuki yargılama süreci de devam etmektedir.

Savcılığa yapılan suç duyurusunun kamuoyunda yanlış bir algı yaratma çabasından ibaret olduğu ve ülkemizde ve yurtdışında böyle önemli başarılara imza atan merhum Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı MÜSLÜM filmini karalama ve gişeyi olumsuz etkileme çabasından ibaret olduğu açıktır.

Taraflar arasında izah edildiği gibi karşılıklı hukuki bir ihtilaf bulunmakta olduğundan, Yargının görevini yerine getirmesine engel olmak veya Yargının vereceği kararı etkilemek adına şikayetçi tarafın veya basın organlarının bu konuda yapacakları her türlü açıklama ve beyanlar, TCK.288. maddesinde ifade edildiği üzere ADİL YARGILAMAYI ETKİLEMEYE yönelik eylemlerden ibaret olacaktır.

Bu konuda ilgililer hakkında şikayet haklarımız saklı kalmak üzere, basını görülmekte olan derdest bir dava ile ilgili olarak asılsız haber yapmamaları yönünde daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. 06.05.2019

Dijital Yapım Evi Reklam Film, Hukuk Departmanı

Av. Uğur Işık

Av. Şakir Özbek

Av. Hasan Demirel

İlginizi Çekebilir

Teb Cetelem Ve Psa Finans “Otomobil Finansmanı İş Ortaklığı” Sözleşmesini Yeniledi

TEB Cetelem ve PSA Finans başarıyla sürdürdükleri iş birliğini devam ettirmek üzere anlaşmalarını yeniledi. TEB Cetelem yenilenen sözleşme ile PSA Finans’ın finansal çözüm ortağı olarak Peugeot, Citroën, DS Automobiles ve Opel yetkili satıcılarında PSA Finans markası altında finansman hizmeti sağlamaya devam edecek.


Filenin Güvercinleri Yeni Sezonda Bedestenlioğlu’Na Emanet

PTT Spor Kadın Voleybol Takımı’nın yeni Başantrenörü Mehmet Bedestenlioğlu oldu. Başarılı antrenör sezon öncesi takımla birlikte çalışmalara başladı.


Kadıköy’E Kolombiya Esintisi ‘Kahve Tarlalarında Çocukluk’ Muralı Kadıköy Duvarında

KADIKÖY’E KOLOMBİYA ESİNTİSİ


Yenilenme Zamanı Sonbahar’Da Detox Başkadır.

Sonbahar Detoks yapmak için çok ideal bir mevsimdir; yazın fazla yenen yemekleri, alınan kilolar, bolca içilen içkileri, geç saatlere kadar uykusuz kalınmış yaz gecelerinin yorgunluğunu atıp, bağışıklık sistemini güçlendirerek kış aylarına hazırlanmayı en güzel sonbahar aylarında yapabilirsiniz.


Şehir Hatları Kış Tarifesine Geçiyor, Seferler Artıyor

İBB Şehir Hatları, 16 Eylül 2019 Pazartesi Kış Tarifesine geçiyor. 8 buçuk ay sürecek kış tarifesinde 24 hatta günlük ortalama 682 sefer düzenlenecek. Şehir Hatları, Bostancı’dan Adalara 24 saat kesintisiz vapur seferleri başlatacak.


Etiketler: Yapım, hukuki, arasında, Bilişim, Danışmanlık
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Yenilenme Zamanı Sonbahar’Da Detox Başkadır.
Yenilenme Zamanı Sonbahar’Da Detox Başkadır.

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.