8 Ağustos 2019 Perşembe 12:06

GÜNDEM

Dikkat!!! Uygulamanın Güvenli Olması, Eğlenceli Olmasından Çok Daha Önemli!

Kısa sürede dünyanın ve Türkiye’nin en sevilen kısa video uygulamalarından biri haline gelen TikTok; eğlenceli ve özgür bir ortam sunarken kullanıcı güvenliğini önde tutuyor. Bu konuda kullanıcılar için özel güvenlik araçları geliştiren TikTok, ekran süresi ve içerik sınırlama gibi özellikler sunuyor.

Dikkat!!! Uygulamanın Güvenli Olması, Eğlenceli Olmasından Çok Daha Önemli!
Dikkat!!! Uygulamanın Güvenli Olması, Eğlenceli Olmasından Çok Daha Önemli!
Dikkat!!! Uygulamanın Güvenli Olması, Eğlenceli Olmasından Çok Daha Önemli!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Akıllı telefonlar her geçen gün yaygınlaşarak insanlara bilgiye erişimden alışverişe, anlık paylaşımlardan sohbet etmeye kadar pek çok yenilik sunuyor. Bu sayede, çeşitli uygulamalarla içerik üretimi ve etkileşim üzerinden insanların kendilerini ifade etme biçimleri değişiyor. Dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olan TikTok da bu değişimin en büyük örneklerinden biri. Bu dönüşüm aynı zamanda kullanıcılara güvenli bir uygulama deneyimi sunmayı gerektiriyor.

TikTok Türkiye’nin Operasyon ekibinden Çağdaş Mol konuyla ilgili “TikTok ekibi olarak önceliğimiz, herkesin rahatlıkla kendini ifade edebileceği güvenli bir ortam sunmak. Kullanıcılarımızı yaratıcılıklarını göstermeleri konusunda teşvik ederken, paylaşımların Topluluk Kurallarımıza uygun bir şekilde olması konusunda da çalışıyoruz” diyor.

Kullanıcılarına güvenli bir uygulama ortamı sunuyor

Sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok hesabı açmak için belli bir yaş üstünde olmak gerekiyor. TikTok 13 yaş ve üzeri kullanıcılar için tasarlanmış bir uygulamadır. Bununla birlikte güvenli alan sağlamak için ebeveynler cihaz tabanlı ebeveyn denetimlerini kullanarak, çocuklarının telefonlarından kolayca engelleyebiliyor. Böylece aileler, gençlerin uygulamayı kendi yaşlarına uygun bir şekilde kullanmalarını sağlayabiliyor.

Süreyi, içeriği ve yorumu düzenleyen özellikler

13 yaş sınırını şart koşan uygulama, ebeveynlere ekran önünde harcanan süreyi sınırlama imkanı sunuyor. Belirlenen ayrı bir şifreyle devreye sokulan özellik, 40, 60, 90 ve 120 dakika gibi seçeneklerle uygulamanın ekranında harcanılan süreyi kısıtlayabiliyor. Bu süre dolduktan sonra uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için tekrar şifre girilmesi isteniyor.

TikTok bir diğer özelliği olan Sınırlı Görüntüleme Modu sayesinde herkese uygun olmayan içeriklerin görünümünü sınırlanıyor. Yapay zekayla desteklenen bu özellik, 30 gün geçerli olan bir şifreyle etkinleştiriliyor.

Yorumları filtreleme özelliği sayesinde de istenmeyen yorumları filtrelemek için bir liste oluşturabiliyor. Kullanıcıların oluşturduğu listede adı geçen anahtar kelimeler, yorumlarda anında tespit ediliyor ve kullanıcıya ulaşmadan siliniyor.

TikTok, kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini daha iyi kontrol etmelerini sağlamaya ve gizlilikleri için birçok seçeneğe sahip olmalarına da önem veriyor. Gizlilik ayarları sayesinde kullanıcılar; kendilerini kimin takip edebileceğine, kimden yorum gelebileceğine ve mesaj tepki gibi konularda kiminle etkileşime geçebileceğine karar verebiliyor. Ayrıca paylaştıkları içeriğin indirilmesini önleyebiliyor ve bir engelleme listesi oluşturabiliyor.

Türkiye'de büyümeye devam eden TikTok, kullanıcıları için güvenli ve pozitif bir uygulama deneyimi sağlamak için mevcut güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam ediyor.

TikTok Hakkında TikTok bir mobil kısa video uygulamasıdır. TikTok, doğrudan cep telefonu üzerinden birbirinden farklı, yaratıcı ve ilginç anların dünya çapında paylaşılmasına olanak sağlar. TikTok, dünya üzerindeki herkesin videolar aracılığıyla tutkularını paylaşabilmesi ve yaratıcılığını ortaya çıkarabilmesi için fırsatlar sunar. Los Angeles, California merkez olmak üzere; Londra, Tokyo, Seul, Şanghay, Pekin, Singapur, Jakarta, Mumbai ve Moskova gibi şehirlerde ofisleri bulunmaktadır. 2018’in başlarında, TikTok dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biri haline gelmiştir. TikTok, iOS ve Anroid üzerinden dünyanın her yerinde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir

Mitsubishi Electric’E Altın Rating Ödülü

Global ölçekli öncü teknoloji markası Mitsubishi Electric, 55 binden fazla şirketin kullandığı Fransa’nın kurumsal sosyal sorumluluk değerlendirme ajansı EcoVadis tarafından üst düzey “Altın Rating” ödülüne layık görüldü. Yapılan değerlendirme kapsamında çevre ve sürdürülebilir tedarik, çevrenin korunması ve sosyal açıdan sorumlu tedarikler sağlama kategorilerindeki başarılı çalışmaları ile yüksek puanlar alan Mitsubishi Electric, EcoVadis tarafından değerlendirilen tüm şirketler içinde en üstteki yüzde 5’lik dilime yerleşti.


Bülten Nuxe Cre`me Prodigieuse® Boost

NUXE, kadınları yepyeni bir tensel deneyime davet ediyor: Tazelikle kucaklas¸an, cilt tarafından go¨z ac¸ıp kapayıncaya kadar emilen bir doku. Tu¨m koleksiyon NUXE’u¨n imzası niteligˆindeki koku o¨gˆelerini yeniden yorumluyor: Portakal çic¸egˆi, manolya ve vanilya notaları, yasemin çic¸egˆi, pembe lic¸i ve beyaz odun notalarıyla dans ediyor.


Dacia’Da Aralık Ayında Sıfır Faiz Fırsatı

Aralık ayında Dacia’nın Sandero ve Duster modellerinde sıfır faiz fırsatı bulunurken hafif ticari modeli Dokker’de ise avantajlı fiyatlar yer alıyor.


Cnr Mersin Kitap Fuarı Bu Yıl Da Tarih Yazdı

150 bini aşkın kitap tutkunu fuara akın etti


Altınyıldız Classics Ar Ge Ve Tasarım Merkezi Olarak Tescillendi

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, “Ar-Ge ve Tasarım Merkezi” olarak tescillendi. Altınyıldız Classics’i bünyesinde barındıran BR Mağazacılık’a tescil belgesi 13 kategoride 39 ödülün dağıtıldığı 7’nci Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde takdim edildi.


Etiketler: TikTok, için, güvenli, uygulama, gibi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.