27 Mayıs 2019 Pazartesi 16:01

GÜNDEM

Diyarbakır’Da Bir Tohum Da Sen Ek Projesi Desteğiyle Molla Gürani İlkokulu Ve Sultan Sasa İlkokulu’Nda Otizmli Çocukların İhtiyaçlarını Karşılayacak Özel Eğitim Materyalleri İle Donatılan Sınıfların Açılışı Gerçekleşti.

Tohum Otizm Vakfı Diyarbakır’da düzenlenen atölyelerde, aile ve eğitimcilere otizm konusunda eğitim verdi!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Diyarbakır’da Bir Tohum Da Sen Ek projesi desteğiyle Molla Gürani İlkokulu ve Sultan Sasa İlkokulu’nda materyal donatılan sınıfların açılışı gerçekleşti.

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 22 Mayıs’ta eğitimciler, 23 Mayıs’ta ailelerle buluştu. Tohum Otizm Vakfı tarafından eğitimcilere ve ailelere yönelik düzenlenen atölyelerde, otizm konusunda uygulamalı eğitim verildi ve eğitimler sonrasında Molla Gürani İlkokulu ve Sultan Sasa İlkokulu’nda Bir Tohum Da Sen Ek projesi desteğiyle otizmli çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak özel eğitim materyalleri ile donatılan sınıfların açılışı gerçekleşti.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler ile bu kez Diyarbakır’daki aile ve eğitimcilerle buluştu. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık %50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Otizmliler Yardımlaşma Derneği iş birliği ile 22 – 23 Mayıs tarihlerinde düzenlenen otizm eğitim atölyelerinde ‘Otizm Farkındalık Eğitimi’, ‘Öz Bakım Becerileri ve Serbest Zaman Etkinlikleri’, ‘Ayrık Denemelerle Öğretim’, ‘Pekiştirme’, ‘Etkinlik Çizelgeleri’, ‘Video Model ile Öğretim’, ‘İpucu Sunma ve Geri Çekme’, ‘Davranış Yönetimi: Davranış Problemleri ile Başa Çıkma Stratejileri Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma’ konuları anlatılarak uygulamalı eğitimler verildi.

İlginizi Çekebilir

Sanatın Kalbi İstmarina’Da Atacak!

Sosyal ve kültürel etkinlikleri denize nazır konumunda sunan şehrin sanat merkezi İstMarina Sanat, yeni bir resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Bu Ben Değilim!” isimli resim ve heykel sergisi 21 Ekim Pazartesi günü sanat severlerin beğenisine sunulacak.


Genç Futbolcu Umut Nayir Kaçuv Aile Evi’Ni Ziyaret Etti

Beşiktaşlı futbolcu Umut Nayir, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın ihtiyaç sahibi kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında ücretsiz fiziksel ve sosyal destekler sağlama hedefiyle kurduğu İstanbul Cerrahpaşa’daki Aile Evi’ni ziyaret etti.


Mediamarkt’Ta Gece Yarısı İphone 11 Çılgınlığı Ve Görseli

Apple’ın en yeni akıllı telefonları iPhone 11’ler; çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 00.00’dan itibaren farklı illerdeki MediaMarkt mağazalarında satışa sunuldu. Teknolojiseverler en yeni iPhone’ların Türkiye’deki ilk sahiplerinden olmak için uzun kuyruklar oluşturdu.


Futbolda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sağlanmalı

Kapsayıcı Futbolu Düşlemek:


Küçük Mucitten İstanbul’Un Alt Yapısına Yenilikçi Çözüm Önerisi Sil Süpür

KÜÇÜK MUCİTTEN İSTANBUL’UN ALT YAPISINA


Etiketler: eğitim, Diyarbakır, Tohum, İlkokulu, Otizm

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.