14 Ekim 2014 Salı 17:43

POLEMİKLER

Doğan Holding, Cem Küçük'ün Yeni Şafak'taki Yazısıyla İlgili Yasal Yollara Başvurdu

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » DHA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DOĞAN Holding, Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük’ün 12 Ekim 2014 tarihli köşe yazısındaki iddialara karşı tüm yasal yollara başvurduğunu açıkladı.

Doğan Holding’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Halka açık bir şirket üzerinde bu şekilde tamamen asılsız itham ve suçlamalarda bulunulması sadece şirketimizin zarara uğratılması ile sınırlı kalmamakta, Grubumuzun yüz binden fazla yatırımcısının menfaatlerini ve Türkiye’de sermayenin hukuk güvencesi altında faaliyet göstermesini de tehdit etmektedir. Bu ticari karalamayla ilgili de yetkili kurumlara gerekli yasal başvuruların yapılmasının öncelikle değerli hissedarlarımıza karşı sorumluluğumuz olduğuna inanmaktayız. Hukukun izin verdiği diğer yasal yollara da başvurmayı bu kapsamda bir görev addetmekteyiz. Bu tür iftira ve şantajların yetkili makamlar tarafından cezasız bırakılmayacağına olan inancımızı da vurgulamak isteriz.” 

“Holdingimizin toplumsal ve ticari itibarını zedeleyen, “vatan hainliği” gibi ağır bir ithamla Onursal Başkanımız Aydın Doğan’ı doğrudan hedef gösteren bu yazı gazetecilik etiğinin tamamen dışında ve kişilik haklarının ihlali niteliğindedir. Doğan Grubunu ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ı doğrudan hedef alan kasıtlı, yanlış, haksız tüm haber ve yorumlara karşı hukuki ve cezai yaptırımların uygulanması için yasal haklarımızı kullandığımızı da kamuoyuna duyururuz.”

 

İlginizi Çekebilir

Honor Magicwatch 2 Türkiye'ye Geliyor

HONOR hakkında


Domuz Gribi Tedavisinde İlk 48 Saat Önemli

“Domuz gribi” olarak bilinen H1N1 Influenza A, son günlerde yeniden etkisini göstermeye başladı. Birçok insanın domuz gribiyle karşılaştığında ne yapacağını bilemediğini ve belirtilerin ani olarak ortaya çıktığını söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “H1N1 Influenza A daha çok birbiri ile yakın ilişkideki kişiler ve kapalı alanlarda bulunan insan grupları arasında görülüyor. Son dönemde görülen vakaların büyük bir kısmını H1N1 Influenza A vakaları oluşturuyor” dedi.


Küresel Şirketlerin Yüzde 85’İ Hibrit Bulutu Seçiyor

Hibrit bulut sistemleri, şirketlere güvenli ve avantajlı bulut hizmetleri sunuyor ve bu yöntemi kullanan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Her yıl Nutanix tarafından hazırlanan Kurumsal Bulut Endeksi’nin 2019 verilerine göre şirketlerin yüzde 85’i ideal kullanım için hibrit bulutu seçiyor. Microsoft Azure & Hibrit Bulut Platformları Direktörü Cüneyt Batmaz, maliyet avantajı, esneklik ve güvenlik gibi faydaları nedeniyle bulut bilişimin hızla yaygınlaştığını ve Orta Doğu bölgesindeki şirketlerin yüzde 43’ünün gelecek iki yıl içinde hibrit bulut kullanmaya başlayacağını belirti.


İşitme Kayıplarının Tedavisinde Yeni Bir Devir “Lycrex 1”

İŞİTME KAYIPLARININ TEDAVİSİNDE YENİ BİR DEVİR: “LYCREX-1”


Transfergo, Currencycloud İle İş Birliği Yaptı, 14 Yeni Ülkeye Hizmet Verecek

İş birliği, TransferGo'nun mevcut pazarlardaki operasyonunu güçlendirmeyi ve Afrika ve Asya’daki ülkeler de dahil olmak üzere toplamda dünyanın 69 ülkesine hizmet vermesini hedefliyor


Etiketler: cem küçük, aydın doğan, yenişafak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.