17 Ekim 2019 Perşembe 16:27

GÜNDEM

“Dökk” Digilouge Desteği İle İlk Defa Türkiye’De Seyirciyle Buluştu.

"Görselleri ile merak uyandıran tiyatrolara ilgi duyanlar için güçlü bir konsept." - German Design Award

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Zorlu Holding’in Zorlu PSM ile birlikte hayata geçirdiği Digilogue’un desteği ile yeni medya sanatının son dönemdeki en dikkat çekici ve çığır açıcı interaktif dans performansı Dökk, Türkiye prömiyerini Zorlu PSM’de gerçekleştirdi.

Yaşamın öngörülemezliğinden ilhamla yola çıkan Dökk, aramızdaki görünmez bağlantı, ışık ve sesi birleştirerek aydınlık hale getirdi. Kalp atışı ve sosyal ağlarda paylaşılan içeriklerin duygusal analizini bir araya getiren Elena Annovi'nin performansı 3D projeksiyonla aynı anda görselleşerek şeffaf perdeye yansıtıldı.

İtalyan sanat ve bilim stüdyosu fuse*’un, German Design Award, 2019 Special Mention ve Digital Design Award, Sound Design ödüllü veri performansı “Dökk”, kalp atışı ve sosyal ağlarda paylaşılan içeriklerin duygusal analizini bir araya getiren interaktif bir deneyimle seyirci karşısına çıktı. Işık, mekan, ses ve hareket arasında yeni bir etkileşim kurarak gerçek zamanlı bir dans gösterisi olarak seyircisinin karşısına çıkan “Dökk”, beden hareketlerini, duyguları, gerçek veri setlerini ve fizik simülasyonlarını görselleştirerek seyirciyle buluştu. “Canlı bir medya operası” olarak nitelendirilen ve seyircinin yoğun ilgisiyle karşılanan “Dökk”, gerçekliğin farklı boyutlarına bakabilen bir performans ile seyirciye unutulmaz bir deneyim yaşattı.

İlginizi Çekebilir

Bülten Espor Dünyasına Kadın Oyuncuların İlgisi Artıyor

Espor tutkunlarının yeni adresi Master of Gamers, koronavirüs salgını döneminde futbol tutkunlarının iyi vakit geçirebilmesi için düzenlediği turnuvalarla büyük ilgi gördü. Son 1 hafta içinde düzenlediği 12 turnuvalar için 5.000 oyuncu katılım için kayıt oldu.Düzenlenen turnuvalarda 485 kadın oyuncunun da yer alması karantina döneminde dijital oyun ve espor endüstrisinin büyüme trendinin nasıl ivme kazandığını göstermiş oldu.


Ng Sapanca, 5 Haziran’Da Kaldığı Yerden Devam Ediyor

NG Hotels, Covid-19 salgını sürecinde normalleşmeye geçilmesini takiben, mevcut standartlarını ve uygulamalarını güncelledi. Bu kapsamda NG Sapanca, T.C. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve WHO Dünya Sağlık Örgütü’nün kılavuzluğunda yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı. Otel 5 Haziran’da açılacak ve şehirden kaçmak isteyenleri muhteşem doğa ortamıyla karşılayacak.


Babalar Günü’Ne Özel En “Başarılı” Hediyeler Altınyıldız Classics’Te

Erkek giyim sektörünün öncü markası Altınyıldız Classics, 2020 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu ile Babalar Günü hediyesi almak isteyenler için birbirinden başarılı seçenekler sunuyor.


Yeni Sergi Pandemi Günlerinde Fotoğraf

İstanbul Modern’in yeni çevrimiçi sergisi


Akom’Dan Son Dakika Yağış Açıklaması

AKOM’DAN SON DAKİKA YAĞIŞ AÇIKLAMASI


Etiketler: Dökk, Zorlu, performansı, Design, yeni

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.