16 Nisan 2018 Pazartesi 12:16

HAYAT

Dolandırıcılardan Korunmak Vatandaşın Elinde

Saadet zincirleri birbiri ardından patlıyor; vatandaşın mağduriyetinin boyutları gün yüzüne çıkıyor.

Dolandırıcılardan Korunmak Vatandaşın Elinde
Dolandırıcılardan Korunmak Vatandaşın Elinde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MGC Legal Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı Adem Akkır profesyonel yatırımcı olmayan, küçük birikimleriyle gelir elde etmeye çalışan vatandaşların türlü kandırmaca içeren tuzaklara düşmesini şöyle değerlendirdi; “Öncelikle vatandaşların şunu bilmesi lazım: mevcut hukuki mevzuatın öngörmediği, vergisi ödenmeyen, kamu otoritesi tarafından denetlenmeyen her türlü girişim başlangıcında yasa dışı olmasa bile, süreç içinde yasa dışı olmaya mahkumdur. Burada bahsettiğimiz yasadışılık soyut bir durum değildir. Örneğin, vergisi ödenmeyen bir gelir zaten meşru bir gelir değildir, taraflar arasında anlaşmazlık çıktığında kayıt dışı tutarların kimin hakkı olacağı tartışma götürecektir. Toplum içinde yatırım veya bağış amaçlı para toplama izne tabidir. Duruma göre mülki amirlik, sermaye piyasası kurulu ve sektörel bazda üst kurullar bu izinleri verir. İzinle yapılan her faaliyet denetlenebilir demektir ve bu anlamda bir insan hangi amaçla para veriyorsa versin, bu verdiği paranın içine dahil olduğu sistemin denetim altında olduğundan emin olabilir. Dolandırıcılık yapmaya niyetlenen kimselerin izin başvuruları zaten reddedilir ve yasal sistem dışına çıkarılır. Vatandaşın yatırım faaliyetine bakışının çerçevesi böyle olmalıdır.”

Dolandırıclık çetelerinin hedefi olmuş vatandaşların hak arama yöntemlerine ilişkin de yorumda bulunan Av. Adem AKKIR; “Bahsi geçen dolandırıcılık faaliyetlerinden mağdur olan vatandaşlar bu kez ikinci kez dolandırılma girişimlerine konu olmaktadırlar. Bazı şahıslar mağdurlara ulaşıp, yine cüzi bedeller teklif ederek bu bedelleri öderlerse batırdıkları paraların tahsil edileceği şeklinde ikinci kez dolandırılmak istenmektedir. Vatandaşların bu türden kişilere itibar etmemesi, kaybolan paralarını hukuk düzeni içinde yasal mercilere müracaatla tahsil etmek dışında bir yola başvurmaması gerekir. Aksi halde ikinci ve üçüncü mağduriyetler yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Yasal takip uzmanlık gerektirdiğinden vatandaşların ruhsatla iş gören avukatlara başvurarak haklarını araması gerekir. Avukat tutacak parası olmayan vatandaşlar için de hukuk düzeninin tanıdığı imkanlar bulunmaktadır. Maddi durumunu belgeleyen vatandaşlar yargılama harçlarını ödemeyeceği gibi, bulundukları ildeki barolara başvurduklarında kendilerine ücretsiz avukat tayini de mümkündür” dedi.

İlginizi Çekebilir

Columbıa Gömlekleri İle Sahilde Ve Şehirde Maksimum Ferahlık

Balıkların solungaçlarından ilham alan havalandırma kanalları sayesinde sıcak havada daima ferahlık sağlayan Tamiami kadın gömleği üstün Columbia teknolojilerinden Omni Shade ve Omni Wick ile 40 SPF güneş koruması ve yüksek nem kontrolü sunuyor.


Yataş Grup Net Karını Yüzde 64,64 Arttırdı

2019 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıklayan Yataş Grup, net kârını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64,64 artırarak 42,23 milyon TL rakamını yakaladı.Aynı başarıyı net satış gelirlerinde de elde eden Yataş Grup, 2019 yılının ilk yarısında yüzde 30,36 artışla 556 milyon TL net satış rakamına ulaştı.


Mount & Blade Iı Bannerlord Mart 2020’De Oyuncularla Buluşuyor

20.08.2019 – Türkiye’nin en büyük oyun stüdyolarından biri olan TaleWorlds Entertainment, dünyanın en büyük dijital oyun fuarı olan gamescom’da, milyonların beklediği oyunu Mount & Blade II: Bannerlord’un tek kişilik hikâye modunu ilk kez basına gösterdi. Ayrıca stüdyo heyecanla beklenen çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi. Bannerlord, Mart 2020’de Steam platformu üzerinden erken erişime açılacak!


Çocuklara ‘Kolaj Atölyesi’ Trump Art Gallery’De, 24 Ağustos Cumartesi

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de, ‘Göç’ sergisi kapsamında sanatçı Seren Ceren Asyalı ile 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla atölye çalışması düzenlenecek.


So Chıc…’Ten Twınkle Koleksiyonu

Özgün tarzıyla takı modasına yön veren So CHIC..., koruyucu olduğuna inanılan nazar boncuğuna yepyeni bir stil kazandırdı. Koleksiyon, şehirli kadınlara mistik ve zarif bir şıklık vadediyor.


Etiketler: Adem, Akkır, hukuk, Hukuk, vatandaşların

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.