2 Ekim 2019 Çarşamba 09:38

GÜNDEM

Domestos Ve Getir’Den Okul Tuvaletlerinde Hijyen İçin Anlamlı İş Birliği

Domestos hijyen bilincini geliştirmek ve okulların hijyen standartlarının iyileşmesine destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği “Okullara Domestos Bağışı” projesi için bu kez mobil ticaret uygulaması Getir ile anlamlı bir iş birliğine imza attı.

Domestos Ve Getir’Den Okul Tuvaletlerinde Hijyen İçin Anlamlı İş Birliği
Domestos Ve Getir’Den Okul Tuvaletlerinde Hijyen İçin Anlamlı İş Birliği
Domestos Ve Getir’Den Okul Tuvaletlerinde Hijyen İçin Anlamlı İş Birliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kampanya kapsamında Getir’den satın alınan her Domestos için bir şişe Domestos bağışlanıyor. Bu çalışma ile İstanbul’daki 85 okulda öğrenim gören yaklaşık 100 bin öğrencinin hijyenik tuvalet standartlarına kavuşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.

Tüm dünyada 2020 yılına kadar 25 milyon insanın daha iyi koşullarda tuvaletlere erişimini sağlama hedefiyle çalışan Domestos, okulların hijyen standartlarının iyileştirmesine destek olmak ve hijyen bilincine yönelik farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiği “Okullara Domestos Bağışı” projesi kapsamında bu kez mobil ticaret uygulaması Getir ile iş birliği yaptı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen çalışmayla ev için yapılan hijyen alışverişi aynı zamanda okullara hijyen desteğine dönüşüyor. Getir kullanıcılarının sipariş verecekleri her bir Domestos Çamaşır Suyu’na karşılık, bir şişe ürün ihtiyacı olan okullara bağışlanıyor. Kampanya sayesinde, İstanbul’da belirlenen 85 okulun bir yıllık çamaşır suyu ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. 13 Eylül tarihinde başlayan kampanya kapsamında domestoshijyenprojesi.com web sitesi üzerinden İstanbul’daki okullar arasından en çok başvuru yapmış olan 85 okula Domestos bağışı yapılacak. Bu çalışmayla yaklaşık 100 bin öğrencinin daha hijyenik şartlarda tuvalet erişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Okulların hijyen standartlarının yükseltilmesi konusunda devletin sürdürdüğü kesintisiz iyileştirme çalışmalarına özel sektörün de katkıda bulunması gerektiğinin altını çizen Unilever Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Duygu Ersoy, özellikle çocukların vaktinin büyük çoğunluğunu geçirdiği okulların hijyen standartlarının yükseltilmesine destek olmak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi: “Domestos’un yoğun kıvamlı ve mikropları öldüren ürünleriyle, tüm dünyada çocukların önlenebilir hijyen problemleri nedeniyle karşı karşıya kaldıkları sağlık risklerinin azaltılması için çalışıyoruz. Çünkü çocukların hijyen konusunda yaşadığı sıkıntıların hem fiziksel hem psikolojik etkiler yaratabileceğini biliyoruz. Çocuklarımızın ikinci evleri olan okullarında da evlerine benzer bir tuvalet ortamı sunulmasına destek olmak için hayata geçirdiğimiz bu projenin herkese ilham vermesini dileriz” dedi.

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ise “Domestos’un yıllardır başarıyla sürdürdüğü ‘Okullara Domestos Bağışı’ projesini birlikte hayata geçirmiş olmaktan mutluyuz. Getir olarak, okullarda hijyen konusunun önem taşıdığına inanıyor ve bu çerçevedeki projelerle destek veriyoruz. Çocuklarımızın sağlığına odaklanan ‘Okullara Domestos Bağışı’ projesi ile İstanbul genelinde 85 okulda, yaklaşık 100 bin öğrencimizin hayatını iyileştirmiş olacağız.” dedi.

Domestos, özellikle çocukların, tıpkı evlerinde olduğu gibi, okullarında da mikroplardan arındırılmış temiz ve kullanılabilir tuvaletlere erişebilmesinin hem fizyolojik hem de psikolojik sağlıkları için bir “hak” olduğunu; ayrıca çocukların yeni alışkanlıklar edinmelerinin daha kolay olması sebebiyle hijyen bilincinin çocuklar ile daha kolay yaygınlaştırabileceğini savunuyor. Bu sebeple Domestos Okul Programı kapsamında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çalışmalar gerçekleştiriyor. 2011 yılından bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirilen “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesiyle çocuklara eğitim noktalarında hijyen eğitimi veriliyor. Proje ile, 2011’den bu yana yaklaşık 600.000 öğrenciye hijyen eğitimi verildi. 2016 yılından bu yana da “Okullara Domestos Bağışı”(ODB) projesi kapsamında okul yönetimlerinden ve velilerden gelen talepler doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle işbirliği yaparak okullara ürün bağışı yapıyor. Domestos, Okullara Domestos Bağışı Projesi ile bugüne kadar 13 binden fazla okulda 3.6 milyon öğrencinin daha hijyenik tuvaletlere ulaşmasına yardımcı oldu.

2018 yılında olumsuz tuvalet koşullarında çocukların fiziksel ve psikolojik açıdan etkilenebileceği gerçeğinden yola çıkan Domestos, yeni projesi “Hijyenik Tuvalet Sağlıklı Gelecek” ile de tüm Türkiye’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve valiliklerin desteğiyle gerçekleştiriyor. Proje kapsamında farklı illerde proje web sitesine gelen başvurular arasından belirlenen okulların tuvaletlerinde ihtiyaçları doğrultusunda iyileştirme çalışmaları yapılıyor, okullara içinde Domestos’un de yer aldığı Maksimum Hijyen Paketleri sağlanıyor ve il genelinde okulların temizlik görevlilerine hijyen eğitimi veriliyor. Domestos projeyle bugüne kadar 5 ilde 54 binden fazla çocuğun eğitim gördüğü 77 okula ulaştı.

İlginizi Çekebilir

Kilyos Sahilinde Fırtına Sonrası Temizlik

İBB, geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle kirlenen Kilyossahilin temizledi.


Özel Sektörde 2020 Yılı Ücret Artışı Beklentisi Yüzde 16

Lider insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, iş dünyasındaki ücret ile yan haklarda genel eğilim ve uygulamaları ortaya koyan ‘2020 Ücret ve Yan Haklar Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Yıl sonu enflasyon tahminlerinin artmasıyla beraber güncellenen araştırmaya göre, özel sektörün 2020 için öngördüğü ortalama yüzde 16 olarak belirlendi.


Usta Yazar Beşir Ayvazoğlu, Ölümsüz Şair Tevfik Fikret’İ Anlattı

USTA YAZAR BEŞİR AYVAZOĞLU, ÖLÜMSÜZ ŞAİR TEVFİK FİKRET’İ ANLATTI


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


Türkiye’De Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!..

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da düzenlenen 'Hotel-Restoran-Cafe (HO-RE-CA) sektörünün en büyük buluşması 31.Hotel Equipment ve 27. Food Product fuarlarında, turizm ve gıda sektörünün en önemli sorunlarından biri olan “Gıda İsrafı”na dikkat çekildi.


Etiketler: Domestos, hijyen, kapsamında, için, çocukların

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.