20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:41

GÜNDEM

Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!

Kahve Dünyası, Türkiye’nin yedi bölgesinde dondurma araştırması yaptı

Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!
Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!
Dondurmada Klasik Lezzetler Seviyoruz, Bir Seferde 3 Top Yiyoruz!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kahve Dünyası, yayımladığı araştırma ile Türkiye’nin dondurma tüketim alışkanlıklarını ortaya çıkardı. Her 100 kişiden 44’ünün dondurma yediğini söylediği araştırmaya göre, dondurma en çok akşam saatlerinde tüketiliyor. Dondurma severlerin yüzde 66’sı tek seferde iki ya da üç top yediğini belirtirken tercihlerini külahtan yana kullanıyor. Dondurmada birbirine en çok yakıştırılan lezzetler ise ‘klasik’ olarak da tanımlanan çikolatalı - sade ve çikolatalı - kaymak ikilisi…

Kahve Dünyası, dondurma tüketim alışkanlıklarına yönelik gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını yayımladı. Türkiye genelinde 700 kişiyle görüşülerek gerçekleştirilen araştırmadan dikkat çekici sonuçlar çıktı.

Bu yıl 21 Temmuz’a denk gelen Dondurma Günü dolayısıyla yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de her 100 kişiden 44’ü dondurma yiyor. Bu kişilerin büyük bir kısmı haftada bir veya daha sık dondurma tükettiklerini ifade ediyor.

En çok külahta seviliyor

Araştırmaya katılanların yüzde 63’ü, “Dondurmayı nasıl tüketmeyi seversiniz” sorusuna külahta cevabını verirken bunu kase ve eve götürmek için kullanılan kaplar takip ediyor. Katılımcılar ayrıca külahta dondurmayı, endüstriyel dondurmalardan daha fazla tercih ettiklerini söylüyor.

Tek seferde 2 - 3 top

Dondurma severlerin yüzde 66’sı tek seferde en fazla 2 ya da 3 top dondurma yediğini belirtiyor. Bunu 1 - 2 top ve 5 - 6 top seçenekleri takip ediyor. Her dört kişiden üçü dondurmayı evde yemeyi sevdiğini söylerken kafe-restoran, iş yeri ve sahilde de sıklıkla dondurma tüketiliyor. Dondurma yenilen zaman dilimleri ise akşam, öğleden sonra, öğle, gece ve sabah olarak sıralanıyor.

Klasikleri sonra limonlu - vişneli takip ediyor

Dondurma tükettiğini söyleyenlerin birbirine en çok yakıştırdığı çeşitler, ‘klasik’ olarak da bilinen çikolatalı - sade ve çikolatalı - kaymaklı ikilisi. Limonlu - vişneli, çikolatalı - çilekli, karadutlu - kaymaklı, çikolatalı - vişneli, karamelli - çikolatalı ve karamelli - kaymaklı da, en çok sevilen ikililer arasında yer alıyor.

Dondurma yapsam çikolatalı olurdu!

Kahve Dünyası’nın araştırmasında katılımcılara, “Bir dondurma çeşidi üretme şansınız olsaydı bu hangi dondurma olurdu” sorusu da yöneltildi. Dondurma severlerin hayalindeki çeşitler, çikolatalı / çikolata parçacıklı, karpuzlu, kaymaklı, ballı, çilekli ve karadutlu oldu.

Kahve Dünyası’nın geçtiğimiz aylarda yaptığı tatlı tüketimi araştırmasında da, Türk halkının başta sütlü ve bitter çeşitleri olmak üzere çikolatayı çok sevdiği ortaya çıkmıştı. Dondurma araştırmasında da ilk sırayı çikolatalı / çikolata parçacıklı dondurmanın alması, bu lezzete olan ilgiyi bir kez daha gösterdi.

Kaan Altınkılıç: Dondurmadaki ‘yaz tatlısı’ algısını değiştirmeyi hedefliyoruz

Kahve Dünyası Şirket Yönetiminden Sorumlu Altınmarka Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Altınkılıç, dondurma araştırmasının sonuçlarını değerlendirdi. Endüstriyel üretimden uzak, tamamen el yapımı tarzında dondurma ürettiklerini ve bu sektörün öncüleri arasında yer aldıklarını belirten Altınkılıç, “Araştırmaya katılanların en sevdikleri dondurma çeşidi sorusuna ‘ambalajsız külah dondurma’ cevabını vermesini, markamızın ve sektörümüzün bu alandaki çalışmalarının başarılı bir sonucu olarak değerlendiriyoruz. Diğer yandan, ülkemizde dondurma tüketiminin henüz yeterli seviyede olmadığını düşünüyoruz. ASÜD tarafından en son geçen yıl açıklanan verilere göre, Avrupa’da kişi başına yıllık dondurma tüketimi 7 litre civarındayken Türkiye'de ise 4,6 litre. Bunda, ülkemizde dondurmanın yaz tatlısı olarak düşünülmesinin de büyük payı var. Baktığınız zaman kış mevsiminin aylarca sürdüğü Kuzey Avrupa ülkelerindeki dondurma tüketiminin, ülkemizdeki tüketimin 2 - 3 misli olduğunu görüyoruz. Biz Kahve Dünyası olarak yalnızca yaz aylarında değil, yılın 365 günü misafirlerimize dondurma sunarak dondurma algısının değişmesine ve bu sağlıklı tatlının tüketiminin artmasına katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Tab Gıda İkinci Kez ‘Yılın Gıda Şirketi’ Ödülüne Layık Görüldü

Türkiye’de hızlı servis restoran sektöründe Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby’s® gibi dört global, Usta Dönerci®, Döner Stop® ve Usta Pideci ile de üç ulusal olmak üzere toplam yedi markayı çatısı altında toplayan TAB Gıda, 2018’de olduğu gibi bu yıl da Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından “Yılın Gıda Şirketi” ödülüne layık görüldü.


Haremlıque Istanbul’Dan Yeni Yıl Kutlaması

Caroline N. Koç ve N. Banu Yentür’ün 12 yıl önce kurduğu ev tekstil ve dekorasyon ürünleri markası Haremlique Istanbul’un yeni yıl daveti cemiyet, sanat ve iş dünyasından önde gelen isimlerin katılımıyla Zorlu Center’daki mağazasında düzenlendi.


Global Menkul Değerler, Denizli’De İhracatçılarla Buluştu

Global Menkul Derğerler, TİM ve TSPB işbirliği ile düzenlenen ve son durağı Denizli olan panellerde, kurdaki oynaklıkların yaratabileceği risklere karşı şirketleri bilgilendirdi.


Bor Holding, Sixt Rent A Car’I Satın Aldı

Araç kiralama sektöründe büyük satın alma


Ergül Mobilya İletişim Ajansını Seçti

1989 yılında kurulan, Müşteri Memnuniyeti odaklı ‘Kanepe, Çekyat, Koltuk Takımı, Oturma Grubu, Yatak, Baza, Başlık ve Ev Tekstili ve Modüler Mobilya’ üretiminde faaliyet gösteren ERGÜL MOBİLYA, kaliteli ve uygun fiyat politikasıyla yurt içi bayi ağı ve birçok ülkeye ihracat yapıyor.


Etiketler: dondurma, çikolatalı, Dondurma, Kahve, Dünyası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.