20 Mayıs 2019 Pazartesi 12:48

GÜNDEM

Dowdupont 2019 Birinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Devam eden operasyonlardan elde edilen GAAP hisse başına kâr 2019’un ilk çeyreğinde 0,23 dolar; Düzeltilmiş hisse başına kâr 0,84 dolar

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Devam eden operasyonlardan elde edilen GAAP net gelir 2019’un ilk çeyreğinde 0,6 milyar dolar; İşletme FAVÖK 4,0 milyar dolar

Dow’un şirket ayrılığı işlemleri 1 Nisan’da tamamlandı; Corteva AgriscienceTM ve DuPont’un 1 Haziran için planlanan ayrılığı için işlemler de sorunsuz devam ediyor

Birinci Çeyrekte Göze Çarpan Finansal Gelişmeler

Devam eden operasyonlardan elde edilen hisse başına GAAP kârı, bir önceki yılın aynı döneminde 0,47 dolarken, yüzde 51 düşüşle toplamda 0,23 dolar olarak gerçekleşti. Hisse başına düzeltilmiş kâr1, bir önceki yılın aynı döneminde 1,12 dolarken, yüzde 25 düşüşle 0,84 dolar oldu. Düzeltilmiş hisse başına kâr rakamlarına, toplamı hisse başına 0,50 doları bulan ücret ve DuPont’un gayrimaddi aktiflerinin amortismanına ilişkin hisse başına 0,11 dolar ücreti içeren önemli kalemler dâhil edilmemiştir. Bir önceki yılın aynı dönemine ait hisse başına düzeltilmiş kâra, toplamı hisse başına 0,54 doları bulan ücret ve DuPont’un gayrimaddi aktiflerinin amortismanına ilişkin hisse başına 0,11 dolar ücreti içeren önemli kalemler hariç tutulmuştur.

Net satışlar, yüzde 4 yerel fiyat düşüşü, dövizdeki yüzde 3’lük dalgalanma ile yüzde 2 hacim düşüşü nedeniyle bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9 düşüş kaydederek 19,6 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

Asya-Pasifik bölgesinde yüzde 3 ve EMEA’daki yüzde 1 hacim kazanımları, ABD & Kanada’da yüzde 7, Latin Amerika’da yüzde 1 oranında gerçekleşen hacim düşüşleri ile fazlasıyla dengelenmiştir.

Özel Ürünler ve Tarım iş kollarında, sırasıyla yüzde 3 ve yüzde 1 olarak gerçekleşen yerel fiyat artışı da Malzeme Bilimi iş kolundaki yüzde 9 fiyat düşüşü ile fazlasıyla dengelenmiştir.

Devam eden operasyonlardan elde edilen GAAP Net Geliri toplamda 0,6 milyar dolar olmuş, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50 düşmüştür. İşletme FAVÖK1, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17 düşerek 4,0 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Malzeme Bilimi iş kolundaki kâr payı daralması, Tarım iş kolundaki hava durumuyla ilgili hacim düşüşleri ile bütün iş kollarını etkileyen dövizdeki dalgalanma maliyet sinerjilerini fazlasıyla dengelemiştir.

DowDuPont bir önceki yıla kıyasla bu çeyrekte yaklaşık 400 milyon dolar maliyet sinerjisi elde etmiş, şirket birleşmesinin tamamlanmasından bu yana ise 2,2 milyar doların üzerinde maliyet tasarrufu sağlanmıştır.

Şirket, temettülerle (~0,8 milyar dolar) ve hisse yeniden satın alımlarıyla (~1,6 milyar dolar) hissedarlarına 2,4 milyar dolar getiri sağlamıştır. Şirket birleşmesinin tamamlanmasından bu yana, Şirket hissedarlarına yaklaşık 12,5 milyar dolar getiri sağlamıştır.

DowDuPont icra kurulu başkanı Ed Breen, “Her iş kolu, kontrolümüz altındaki kaldıraçları agresif biçimde yönetmiş, eşi görülmemiş olumsuz hava koşulları, kilit değer zincirlerindeki kâr payı daralmasıyla otomotiv ve akıllı telefon pazarlarındaki koşulların ağır olması da dâhil münferit dalgalanmalar karşısında ortaya koyduğumuz güçlü temellerden faydalanmıştır. İnovasyon ve katma değerli, daha yüksek kâr marjlı ürünlere yaptığımız vurgu sayesinde hem Özel Ürünler hem de Tarım iş kollarında ortaya konan güçlü fiyatlandırmadan yararlanabildik. Bu çeyrekte gerçekleştirilen 400 milyon dolar ek tasarrufla birlikte maliyet sinerjilerimizi de ilerleterek bu çeyrekte 1,6 milyar dolarlık yeniden satın alımla toplam 3 milyar dolar tutarındaki hisse yeniden satın alımlarımızı tamamladık.” şeklinde konuştu.

"Dünya çapında iki kuruluştan malzeme bilimi, tarım ve özel ürünler sektörlerinde üç lider şirket yaratma yolculuğumuzu Mayıs ayı sonuna kadar tamamlamayı öngörüyoruz. Meydana getireceğimiz üç şirketin her birinin, cazip finansal özellikleri ve sermaye tahsisat politikalarıyla, büyümeyi hızlandıracak sınıfının en iyisi maliyet yapıları ve inovasyon öncelikleriyle kendi alanında cazip birer yatırım fırsatı teşkil edeceğinden kuşkum yok. Son derece yetenekli ve tecrübeli ekiplerimiz ve yapıları olmadan bu başarıyı yakalamak mümkün olmazdı. Yeni Dow, Corteva ve yeni DuPont olarak yola devam ederken bütün çalışma arkadaşlarıma tek tek teşekkürü bir borç bilirim.”

DowDuPont™ Hakkında

DowDuPont (NYSE: DWDP), tarım ve özel ürünler sektörlerinde faaliyet yürütecek iki güçlü, bağımsız, halka açık şirket kurma gayesiyle 1 Haziran 2019 tarihinde şirket ayrılığını gerçekleştirmesi beklenen geleceğin Corteva Agriscience™ ve DuPont organizasyonlarının oluşturduğu bir holdingdir. Şirketlerin her biri, verimli, bilime dayalı inovasyonla müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayıp küresel sorunların çözümüne katkıda bulunarak kendi sektörlerinde lider olacaktır. DowDuPont, Dow Inc. (NYSE: Dow)’in 1 Nisan 2019’da şirket ayrılığının gerçekleşmesiyle Malzeme Bilimi iş kolunun ayrılması işlemini tamamlamıştır. Daha fazla bilgi için lütfen bizi www.dow-dupont.com adresinde ziyaret ediniz.

İlginizi Çekebilir

Real Value Gerçek Değer 26 Aralık Çarşamba Akşamı Zorlu Psm Amfi’De!

Zorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 çerçevesinde İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen sürdürülebilirlik temalı film gösterimlerini desteklemeyi sürdürüyor. Sosyal girişimcilerin gezegene ve insanlara odaklanarak kendi toplumlarında nasıl uzun vadeli sürdürülebilir değerler yarattıklarını anlatan Real Value (Gerçek Değer) filmi, 26 Haziran Çarşamba akşamı, saat 19.30’da Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz izlenebilecek.


Hearthstone'un Yeni Güncellemesi Yepyeni Kartlarla Geliyor

24.06.2019 – Hearthstone sınırlarını genişlettikçe ve yeni oyuncular tavernaya giriş yaptıkça geliştirici ekip de eski kart ve oyun mekaniklerinin üzerinden bir kez daha geçerek, oyuna getirilen yeniliklerin sağlam temeller üzerine oturduğundan emin olmak için çalışıyor. Bugün yayınlanan blog yazısında geliştiriciler, mevcut sınıfların temellerini oluşturan düşünce yapısını anlayabilmemiz ve önümüzdeki günlerde hem sınıflara hem de bazı kartlara getirilecek değişiklikleri daha iyi kavrayabilmemiz adına detaylı bilgiler veriyor.


Grammy Ödüllü Future, 26 Haziran’Da Küçükçiftlik Park’Ta !

2010 ve 2011 yıllarında çıkardığı mixtape’lerle müzik piyasasına adım atan Amerikalı rapçi ve Grammy ödüllü Future, 26 Haziran’da “Limits Off ” sponsorluğunda İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.


2019’Un En Çok İndirilen Mobil Uygulamaları Belli Oldu

BASIN BİLDİRİSİ


E Dolandırıcılık Kurbanı Olmayın

E-dolandırıcılık kurbanı


Etiketler: dolar, yüzde, milyar, hisse, başına

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.