21 Mayıs 2018 Pazartesi 14:59

GÜNDEM

Dünya Arı Günü Bilgilendirme Metni

İstanbul, 21 Mayıs 2018

Dünya Arı Günü   Bilgilendirme Metni
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünya Arı Günü - Bilgi Notu

Slovenya ile birlikte, aralarında ülkemizin de bulunduğu, 115 ülkenin ortak sunuculuğunda, 20 Mayıs tarihinin "Dünya Arı Günü" ilan edilmesine yönelik karar tasarısı, 20 Aralık 2017 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda oybirliğiyle kabul edilmişti.

Her yıl 20 Mayıs tarihinde düzenlenecek "Dünya Arı Günü" etkinlikleriyle, arıların ve diğer tozlayıcıların insanlık ve dünyamız için taşıdıkları önemin hatırlanması ve bu konuda bir farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda, düzenlenecek bu etkinliklerle, Birleşmiş Milletler 2030 gündeminde tanımlanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin başarılmasına da katkı sağlayan biyoçeşitliliğin ve ekosistemin korunmasına da dikkat çekilmesi hedeflenmektedir.

Dünya Arı Günü'nün ilk kutlamasının bir parçası olarak, bugün, Slovenya Brdo pri Kranju'da arıcılık ve diğer tozlayıcıların sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliği konusundaki önemi üzerine uluslararası bakanlar konferansı düzenlendi. Tüm kıtalardan 22 ülke bakanları ve temsilcileri ile uluslararası kuruluş temsilcilerinin katıldığı konferansta, dünyadaki arıların korunması için yapılacak faaliyetler ve gerekli önlemler tartışıldı. Yayınladıkları ortak bir siyasi deklarasyonda, arıların ve diğer tozlayıcıların korunma tedbirleri, halkın bilinçlendirilmesi, eğitimi ve iyi arıcılık uygulamalarının değişimini konuları ile ilgili ülkeler aralarındaki işbirliğini arttıracaklarını taahhüt ettiler. Aynı bildiride, 22 ülke Bakanı, arıların mevcut yaşam koşullarını da etkileyen iklim değişikliğini hafifletecek önlemlerin gelecekteki uygulanmasının gerekliliğini vurgularken hastalıkların ve zararlıların önlenmesi ve kontrol edilmesi için yapılacak çalışmaların öneminin de altını çizdiler.

Slovenya, kişi başına kovan sayısı itibarıyla arıcılık alanında lider konumdadır. Bu sebeple, Dünya Arı Günü girişimine de liderlik etmiştir.

Slovenya İstanbul Fahri Başkonsolosluğundan bildirilmiştir.

Başar Arıoğlu

Fahri Başkonsolos

İlginizi Çekebilir

Rowenta'dan Yeni Sılence Force Cyclonıc 4A+Aaa Süpürge

Yeni iki konumlu POWER AIR başlığı ile tüm yüzeylerde 4A+AAA performans sağlayan Rowenta Silence Force, mükemmelleştirilmiş ergonomisiyle de tozun %99,98’ini ayrıştırabiliyor.*


Genç Ahşaba Değer Katan Genç Boya Ve Vernik İntermob 2018 Fuarı’Nda Bu Yıl Da Göz Doldurdu!

AHŞABA DEĞER KATAN GENÇ BOYA VE VERNİK İNTERMOB 2018 FUARI’NDA BU YIL DA GÖZ DOLDURDU!


Samsung’Un Yüksek Performanslı Usb Flash Bellekleri Satışa Çıktı

Samsung Electronics Türkiye, USB Flash Bellek ailesinin tasarım, hız ve dayanıklılık harikası FIT Plus, BAR Plus ve DUO Plus modellerini Türkiye’de satışa sundu


Yenilikçi Ve İkonik The North Face 1996 Nuptse

The North Face, 2018 kışına özel olarak hazırladığı ve 1996 orijinal versiyonunun geliştirilmiş bir kopyası olan renkli koleksiyonu Nuptse’yi beğeniye sundu. Her daim hafifliğini korurken bölmeli yenilikçi yapısıyla farklı sıcaklıklardaki kullanımı da kolaylaştırıyor. Yüksek yakaları, fermuarlı yan cepleri, içerideki gizli bölmesi, Velcro manşetleri, göğüste ve sırtta klasik The North Face marka logosuyla retro tarzdaki Nuptse ceketler; suya dayanıklı, yırtılmaz kumaştan üretiliyorlar. Nuptse teknolojisi ve tarzıyla hem şehirde hem de jogging ya da hiking gibi outdoor sporlar sırasında rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün.


Kıraç’Tan Müzik Ziyafeti

KIRAÇ’TAN MÜZİK ZİYAFETİ


Etiketler: Dünya, Günü, Slovenya, arıların, diğer

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.