20 Mart 2019 Çarşamba 09:57

GÜNDEM

Dünya Down Sendromlular Gününü Sualtı Hayvanat Bahçesi’Nde Balıklar Arasında Kutladılar

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi ile Üsküdar Belediyesi’nin sosyal projesi olan Tebessüm Kahvesi ‘21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nü vatozlar, köpek balıkları ve yüzlerce tropikal su canlısının arasında şnorkelle yüzerek kutladı. Heyecanlı anların yaşandığı kutlama etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Dünya Down Sendromlular Gününü Sualtı Hayvanat Bahçesi’Nde Balıklar Arasında Kutladılar
Dünya Down Sendromlular Gününü Sualtı Hayvanat Bahçesi’Nde Balıklar Arasında Kutladılar
Dünya Down Sendromlular Gününü Sualtı Hayvanat Bahçesi’Nde Balıklar Arasında Kutladılar
Dünya Down Sendromlular Gününü Sualtı Hayvanat Bahçesi’Nde Balıklar Arasında Kutladılar
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul’un en gözde ve trend alışveriş merkezi Emaar Mall’da bulunan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Üsküdar Belediyesi Tebessüm Kahvesi iş birliği ile heyecan dolu bir kutlama etkinliğine ev sahipliği yaptı. ’21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’ kapsamında Tebessüm Kahvesi çalışanlarından Emirhan Fazlıoğlu ve Murat Aydın, dalış eğitmeni, yüzme antrenörü ve can kurtaran eşliğinde, 3,5m derinliğindeki dev akvaryumda vatoz, köpek balığı ve yüzlerce tropikal su canlısı arasında şnorkelle yüzdü.

Heyecan verici ve özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Genel Müdürü Gülnur İnkaya; “Üsküdar Belediyesi’nin sosyal projesi Tebessüm Kahvesi iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu kutlama etkinliği ile Down Sendromlu gençlerin ve çocukların sosyal yaşamlarını desteklemek, fiziksel aktivitelerine katkı sağlamak ve bu konuda toplumda farkındalık yaratmayı hedefledik. Hem arkadaşları ve aileleri hem de ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgili ile takip edilen bu etkinlik ile hayatın her alanında aktif ve başarılı olacaklarına gönülden inandığımız Down Sendromlu gençlerimizi destekliyor ve Dünya Down Sendromlular Gününü kutluyoruz” dedi.

Bu özel günü, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, yüzlerce tropikal deniz canlısı ve vatozlar arasında kutlamanın heyecan verici olduğunu söyleyen Tebessüm Kahvesi Proje Sorumlusu Şermin Çoban ise, “Down Sendromlu gençlerin, çocukların doğru insanlarla ve doğru eğitimle hayatın her alanında başarılı ve topluma faydalı bireyler olabileceklerini göstermek istiyoruz. Akvaryumun dalış ekibi tarafından verilen eğitimin sonucunda, gençlerimizin şnorkelle dalış yaparak yüzlerce deniz canlısını yakından görmeleri onlar için eşsiz bir deneyim oldu. Bize bu fırsatı sunarak Down Sendromlu gençlerimize bu deneyimi yaşattığın Emaar Akvaryum’a teşekkür ediyor ve tüm Down Sendromluların Dünya Down Sendromlular Gününü kutluyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Beta Kimya A.Ş. Intermob’Da Göz Doldurdu

Kimya sektörünün lider üreticilerinden BETA Kimya A.Ş, yeni ürün lansmanları ile INTERMOB Fuarı’nın gözdesi oldu. Bu yıl da, iç pazar ve ihracata özel olarak hazırlanan iki ayrı stantta sektör profesyonelleriyle buluşan BETA Kimya A.Ş., APEL Yangına Dayanımlı PU Köpük ile MitreApel’in yeni üyeleri Stonebond, Autobond ve Debonder ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti.


Kaşlarınızı Sürekli Yukarı Kaldırıyorsanız, Dikkat!

Aslında her yaş grubundan insanda göz kapağı problemleri görülebiliyor. Fakat belli bir yaştan sonra bu problemlerin çeşitlendiği ve görülme sıklığının arttığı da bir gerçek. Acıbadem Altunizade Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Müslime Akbaba, kaş ve kapak düşüklüğünü refleks olarak düzeltmek için kaşını sürekli yukarı kaldıranlar başta olmak üzere astigmat ya da hipermetrop gibi düzeltilmemiş görme kusurlarına sahip kişilerin özellikle yaş ilerledikçe göz çevresi ve göz kapağında da istenmeyen sorunlarla karşılaşabileceğine dikkat çekti.


Alkali Beslenme Sağlık İçin Gerçekten Faydalı Mı

Vücudun asit yükünü artıracak besinlerin daha az, alkaliye yöneltecek besinlerin daha fazla tüketilmesine dayalı alkali diyet, son dönemin popüler beslenme biçimleri arasında yer alıyor. DoktorTakvimi.com uzmanlarından Dyt. Yusuf Öztürk alkali beslenmenin sağlık üzerine etkilerine ilişkin net bilgiler bulunmadığının ve araştırmaların devam ettiğinin altını çiziyor.


Avivasa “Eğitimde İyi İhtimallerin Sigortası”

AvivaSA, hayat sigortalarının inovatif ürünü “Eğitimde İyi İhtimallerin Sigortası” ile eğitime katkı sunmaya devam ediyor. AvivaSA’nın geçen sene gerçekleştirdiği “Anne Babaların Eğitim Gündemi Araştırması” ise, konunun sosyal boyutuyla ilgili önemli sonuçları ortaya koyuyor.


Aı Teknolojileri Bulut Ortamlarıyla Birlikte Daha Da Gelişiyor Bb

Yapay zeka, sağlıktan pazarlamaya, otomotivden finans uygulamalarına kadar, son kullanıcının günlük hayatına dokunan pek çok alanda karmaşık problemlere çözüm bulmaya odaklanıyor. Makine öğrenmesinin ve yapay zeka yatırımlarının, teknoloji ve iş dünyasının lideri konumundaki şirketlerin gündeminde gittikçe daha geniş yer tutması da dünyada gelinen noktayı ortaya koyması bakımından son derece çarpıcı. Yakın zamanda yapılan araştırmalar, global makine öğrenmesi pazarının, 2018-2023 yıllarında yüzde 42,6’lık yıllık bileşik büyüme oranı ile 2023 sonunda 23,46 milyar dolar seviyesine ulaşmasının beklendiğini[1] gösteriyor.


Etiketler: Down, Emaar, Akvaryum, Tebessüm, Kahvesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.